Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hol találok olyan mesét...

Orchidea3 kérdése:

Hol találok olyan mesét amiben arról mesélnek, hogy nem szabad verekedni?

Figyelt kérdés
Van egy problémás 6 éves kisfiúm,az a problémánk van,h eléggé verekedik óvodában.Beszéltem pszichológussal és azt ajánlotta,h próbáljak olyan mesét olvasni neki amiben arról van szó,h miért nem szabad verekedni,stb. Tudna nekem esetleg vki olyan veboldalt ajánlani ahol találok ilyet.

2015. okt. 8. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a gyógyító mesék kifejezésre. Több ilyen témájú könyv is létezik, nem tudom, hogy online találsz-e.
2015. okt. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,megopróbálom!!! :)
2015. okt. 8. 12:04
 3/5 anonim ***** válasza:
seprűsrác meséi
2015. okt. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Megvettem a gyógyító mesék című könyvet, de nekünk annyira nem jött be. Tényleg minden problémakörre van egy mese, de a kisfiamnak nem tetszett, azt mondta ne olvassam.

Helyette Kádár Annamária mesepszichológia könyvét ajánlanám. Nagyon jó dolgokat ír le benne. Én már teljesen átálltam arra, hogy magamtól találom ki a meséket. Van egy külön házi mesefiguránk, akivel minden helyzetben történik valami.


2. Idén fizettem elő először a Tappancs magazinra, szóval eddig két szám jött meg. De mindegyikben volt egy külön oldal a szülőnek, hogy adott problémakört hogyan lehet a gyerekkel feldolgozni, és mindegyikhez volt egy mese is. Ebben a két számban a költözés és az óvodai csúfolás volt kifejtve. Vannak kérdések is hozzá a mese közben, hogy miket, hogyan lehet megkérdezni a gyerektől, ha ez a problémája. Nagyon-nagyon jó ötleteket lehet belőle kapni.


3. Ha verekedik, annak oka van. A legfontosabb, hogy az okot találjátok meg, és próbáljátok megszüntetni, ha lehet. Ha nem, akkor is valami megoldást keresni rá.

A kisfiamnál is voltak bizonyos problémák, és mi a 4. szakembernél kaptunk választ a problémára. Lehet, hogy érdemes más pszichológust is megkérdezni.

2015. okt. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bud Spencer filmek!
2015. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!