Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » "Amikor megszülettél, nem...

"Amikor megszülettél, nem hittem volna, hogy ilyen undok leszel. " Nagyon kemény szavak ezek egy hatéves kislánynak címezve?

Figyelt kérdés
Hatéves óvodás egész nap hisztizik, gúnyolódik, szemtelenkedik. Az anyja sok hónapos feszültség, szép szó, könyörgés, többszöri büntetés - megbeszélés - új esély hegyek után hirtelen felindulásból ezt mondja a gyereknek egy különösen rossz nap végén. Nem kellett volna?
2015. okt. 21. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem vészes, nem hinném hogy egy 6 éves többnek gondolja annál ami. de én elég laza vagyok az élet minden területén..
2015. okt. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Senki sem robot, ha egész nap elviselhetetlen a gyerek és kicsúszik egy ilyen mondat az anyuka száján, hát ez van, nem kell belőle ügyet csinálni, szerintem sokkal jobb, mintha megverte volna, pedig azt is milyen sokan csinálják. Egyébként egy felnőttnek sértőbb egy ilyen mondat, mint egy 6 évesnek.
2015. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves anyuka! Az őszinte szavak nagyon fontosak. Ha így is gondoltad, semmi baj nincs ezzel a kijelentéssel. A 6 évesek szó szerint értik. Ha nem azért mondtad, hogy megbántsd, ne aggódj emiatt, túl fogja élni. Talán el is gondolkodik...
2015. okt. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tesómról van szó, ő fakadt ki tegnap este, esti mese közbeni százhuszadik aznapi hiszti végén mondta a gyereknek a fenti mondatot. Zoé, a kislánya tényleg egész nap mintha azon törné a fejét, hogy lehet a lehető legundokabb a környezetével, de persze tud nagyon aranyos is lenni, de sajnos most az a ritkább.


Tesóm nagyon belefáradt a lassan másfél éve húzódó dackorszak szerű időszakba, párszor mondott már ilyesmit, de a tegnapi volt a legdurvább, amit valaha mondott, saját bevallása szerint.


Azóta a családban anyumon meg rajtam kívül mindenki azt mondja, hogy egy anya sosem mondhat ilyet a gyerekének, és a tesómat hibáztatják.

2015. okt. 21. 19:20
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A többiek ne szóljanak bele abba, ami nem az ő dolguk. A tesód meg nyugodjon meg, szerintem korábban kellett volna hasonlót mondania. Én tuti nem vártam volna másfél évet, nagyon türelmes a gyerekkel. :)
2015. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
a nagymamák mindig borzasztó kritikusak a saját kismama-anyuka lányukkal....nagyon ritka kivételek persze vannak, az én anyám soha nem szól bele abba hogyan nevelem a lányom sőt azért is dícsér ami szerintem tök alap..de anyósom pl állandóan fröcsög a sógornőmre, mint anyára...mint ha ők sose lettek volna kezdő anyukák...nem kell vele foglalkozni, a gyerekek sem egyformák, aki ilyet állít, annak nyilván könnyen kezelhető gyereke volt...borzasztó lehet hónapokon keresztül nyelni és fegyelmezni magad
2015. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A szent és hibátlan okosok nyugodtan elvihetik a leányzót egy órára, hogy az anya szusszanhasson egyet, majd akkor nem csúszik ki ilyen a száján.

Igazad van, nem hibáztatni kellene, hanem segíteni neki. Uram bocsá apaként rászólni, vagy eligazítani a leánykát, ha anyaidegölőbe megy át.

2015. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kemények egyáltalán, csak értelmetlenek.

Viszont az egész napi hiszti okait nagyon fel kellene térképezni, akár szakember bevonásával is! A hiszti soha nem ok nélkül van, hanem valami megerősíti azt. Emellett a gyereknek a diszkomfortérzetéből fakad. Ha ennyire elharapózott a helyzet, akkor nevelési tanácsadó, gyermekpszichológus.

Az okoskodó családtagoknak sincsen egyáltalán igazuk. Nevelni kell, és határt is szabni a dolgoknak. Az anya is ember, akinél szakadhat a cérna és a folyamatos kudarc borzasztóan fájó és frusztráló tud lenni!

2015. okt. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Jár gyerekpszichológushoz, azóta talán csak rosszabb lett a helyzet, mert azóta csúfolódik folyamatosan, addig "csak" hisztizett. Mindenkit mindenért csúfol és kinevet körülbelül négy-öt hónapja. Otthon nem hall ilyeneket, mégis olyan szókincse van, hogy csak nézünk.

Kövér emberek után minden esetben utánakiabál, hogy " Dagadt disznó vagy!" , ha valaki szemüveges, az "Vaksi nyomorék!", ha valaki sovány, az "Anorexiás", mindenkit piszkál. Még az állatok után is ilyeneket kiabál, hogy "Hülye ronda kutya!" . Mindenki hülye, k..ög, nemnormális.


A hiszti csak egy baj, de tesóm inkább ettől a folyamatos undokoskodástól van ki. Mindig szépen beszélt a gyerekkel, kedvesen, szereti, apja sem mond ilyeneket soha, mégis ez dől a gyerekből minden szituációban.


Tourette- szindróma gyanúval voltak vizsgálaton, de nem diagnosztizálták.

2015. okt. 22. 17:20
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha az utcán utánam kiabálna egy ilyen kis majom,úgy verném szájba,hogy a fal adná a másikat.Utána megtanulná,hogy kuss van.
2015. okt. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!