Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá 17 éves...

Hogyan vegyem rá 17 éves lányomat a tanulás fontosságára?

Figyelt kérdés
Mikor az iskolákban az a menő aki nem tanul.
2007. nov. 8. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam így. Anyukám azt mondta, hogy őt nem érdekli (valójában gondolom persze igen) lehetek utcaseprő, mert arra is szükség van, de akkor nem kell iskolába járni. Mondta, h kiirat ha nem állok neki tanulni aztán mehetek dolgozni semmilyen végzettséggel és el is tarthatom magam nem leszek ingyenélő. Meg ha a haverok számítanak akkor tartsák el ők. Komolyan hangzott nála bevált. Eredmény: orvostanhallgató vagyok jelenleg:) De tényleg legyél elszánt, ha kell lépj is a cél érdekébe pl. csinálj ugy mintha bemennél az igazgatóhoz ha más nem használ! Remélem azért sikerül szót értened vele és ne sajnáld, mert később jön majd csak rá hogy igazad volt. Sok sikert!
2007. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
az előző tanácsok télleg jok sztem is ki lehetne oket probáni. de probáld belevonni a párodat, barátnőidet. beszélgessetek olyan tudományos dolgokrol az ő környezetében amihez ő nem tud hozzászoni kérdezgessétek h neki erről meg arrol mi a véleménye (persze ne ugy h feltünő legyen h mire megy ki az egész)kellemetlenül fogja érezni magát és leült tanulni. legallábis remélhetőleg:)
2007. nov. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig gyűlöltem tanulni és hát igen,meglett az eredmény..a 10.osztály sikertelennek bizonyult..aztán fogtam a fejem,h mit is csináljak,milyen ciki is ez nekem,mit fognak szólni a barátaim stb.és hát elkezdtem járni egy felnőtt esti képzésre..és rájöttem,h tanulni muszáj..amúgy rávenni nem lehet..szntem meg lehetne azt is próbálni,h felajánlasz neki vmi jutalmat..nekem anyukám mindig mondta,h 5:500ft;4:400;3:0ft;2:-400ft;1:-500...nekem bevállt:Damúgy magyarázd el neki,h jobb lene,ha tanulna,mert ha megbukik akkor nagyon ciki lesz,jah és még az is bevállhat ha elküldöd őt egy diákszövetkezetbe és dolgozzon..majd meglátja h poton pénzért idős emberek göriznek óra hosszákat..és ő is így fog járni...és nem menő a butaság..
2007. nov. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy szidással , fenyegetéssel, szobafogsággal semmire nem mész. Sajna én is ilyen voltam ilyen idős koromban, de már öcsémnek is azt mondom, tanuljon amíg tud. nála az vált be, hogy sokat hallotta, ahogy szidjuk a munkahelyünket, és látta, hogy nem oylan gyerekjáték ez.

Nekem most egy módszer jut eszembe, minden nap kérdezd ki a leckéjét, és ha tudj,a hogy minden nap kikérdezed, akkor tanul.

Nekem is megmondta apám érettségi után, mikor nem találtam munkát, hogy ha január 1-ig nem találok melót, elmehetek otthonról, és tartsam el magam, ahogy tudom...

A pénzjutalommal én nem értek egyet, bár a mai fiataloknak "kell " a pénz a bulizáshz, ez is lehet motíváló erő...

Az biztos, hogy csak akkor értékeli a tanulást, ha dolgoznia kell, és látja, hogy az milyen. Szünetben küld el dolgozni valahova, és tapasztalja meg azt is.

2007. dec. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen kérdezd meg tőle: Kislányom a Burger Kingbe akarsz dolgozni??
2007. dec. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Vicces lányod van... :-) Olyan mint én voltam. Közlöm csak úgy, hogy ha megengeded neki a dolgokat a bulit pasit ami ilyenkor van, közlik vele a hawerok de jó fej anyád van ő meg jah...pe le se szarja mivan velem...és ugye írtad hogy ez a menő. Nos ez tény ha engedsz neki akkor ugye van amit mondtam. Ha nem, mert félted...anyai szigor...stb akkor azt mondja mindenkinek milyen szemét anyja van jah és ezt fel is turbózza itt ott. Ördögi kör. Szemét voltam anyjámal én is. Tudom milyen neki, meg neked. A kiscsajnak egy baromi nagy baja van. Nem vagy vele eleget ebben a korban a legvisszataszítóbb a gyerek, konok, makacs, és önző, ha lehozod a csillagokat za égről az sem elég és csak addig vagy jó neki amíg mindent megkap. Próbáld ki mint látom net közelben vagy felmész megnézed mi trendi most zene film...(stb és ha angol és nem jó a kiejtésed ne próbálkozz mert csak beégsz vele a tiniknél, a rossz a kiejtést rühellik ...)és nézz vele DVD-t vidd moziba kérdezd meg hallottad-e ezt meg ezt a bandát...tök jó nem? Lehetőleg az a banda legyen, amiről tudod hogy tök új trendi és ő is szereti és már te is hallottál tőlük zenét vagy olvastál róluk neten itt ott. Aztán meg a másik a pasik ne legyen TABU téma. Általános bűn!!! Ha el kezdi mesélni hallgasd meg és helyeselj rá. Ha ilyenekről nem beszél kérdezz minnél sűrűbben persze nem feltűnően, hogy és mivan a pasikkal?...ez igen akkor látja hogy igen velem foglalakozik anyám engem szeret. És akár mit is mond egy fiúról soha ne akadj ki vagy vessz össze vele. Így ha ő veszik össze a srácc hozzád menekül mert ugye persze te is neki mármint a lányodnak adsz igazat, megbízik benned és legközelebb tőled kér tanácsot a pasik miatt!!! Ez nem a kérdésed válasza de ha nektek is ilyen lesz a kapcsolatotok akkor igena tanulában is hallgatni fog rád. Addig az estek 72,5-80%-ban nem! De ezek mind kellenek én nekem így lett a világ legjobb barátnője az ÉDESANYÁM!!! Ő ezt csinálta és azóta több mint 58 családnál beválik. Mert az undok makacs kislánya már nem K.T. hanem Dr. K.T. pszichológus aki rengeteg szülőnek segít ezzel a módszerrel SIKERESEN!!! És e-mail-ben is várom a kérdéseket BÁRKITŐL-BÁRMIRŐL!!!: tammyka@citromail.hu
2007. dec. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A diákmunka az ilyesmin tényleg segít. Én sem vagyok eredményesen szorgalmas, de mikor először mentem el nyáron 1,5 hónapra dolgozni egy műanyaggyárba, átértékelődtek bennem a dolgok. Sok olyan embert láttam ott, aki ebből a büdös, monoton munkából fog nyugdíjba menni, és rögtön hálás voltam, hogy otthagyhatom a robotot, tanulhatok és még rengeteg lehetőségem van...
2008. jan. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem sehogy nem tudod rávenni! Engem sem tudtak!!!!!

Egy 17 éves lány

2008. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy tehenészetben dolgozom. Az egyik munkatársamnak komoly gondjai voltak a nagyobbik (18) fiával. Alig, vagy csak rosszul tanult, pedig jóképességű. Kijelentette, hogy ő márpedig nem tanul tovább. Akkor elhoza a fiát ide hozzánk fejőnek. Fél évet húzott le itt a srác, szinte vért izzadva, mialatt látta, ki, mennyit ér, és mit dolgozik. Ősszel az egyetemen kezdett!! :)
2008. jan. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
én mikor nem akartam tanulni, vagy rossz jegyet kaptam, megbűntettek, de nem azzal, hogy nem nézhetem a tv-t vagy hasonló, hanem egy olyan dologgal, ami akkor nagyon fontos volt az életemben. Na akkor aztán mint a kisangyal elkezdtem tanulni. A lányodnak nincs valami ilyen? Valami barátnője? Vagy buli? Vagy egy hobbi?
2008. febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!