Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Önök szerint/szerintetek nem...

Árokpart kérdése:

Önök szerint/szerintetek nem túlzás ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
A következővel kapcsolatban. Most nem túl régen adták át a nagykanizsai javítóintézetet lehet, hogy alaptalan az eszmefuttatásom ez ügyben, de nekem egy kicsit brutálisnak tűnik az intézet, főképpen amit az intézmény vezetője mondott. Természetes, hogy mint javítóintézetnek a büntetés is célja a nevelés mellett és azt is tudom, hogy nem véletlenül kerül oda aki odakerül. Viszont én úgy érzem, hogy inkább kellene jobban egy bentlakásos iskolához hasonlítania mint egy börtönhöz. Több szintes, óriási rácsok, hatalmas kapuk mint majdnem a szegedi csillag börtön olyan benyomást kelt. Meg ha megérkezik a beutalt növendék miért kell olyan érzést kelteni benne, hogy olyan beléptetőrendszer van mint egy börtönben a szülők fel sem kísérhetik a szobájába mint egy kollégiumban, miért nem egy pedagógiai intézmény szemléletet követnek. pl. a szülő folyamatosan értesülhetne, hogy a gyerek hogy viselkedik, hogy tanul, esetleg szülői értekezleteket szervezhetnének mint egy rendes iskolában. Lehetne olyan tanrend, hogy mint egy koleszos suliban, hogy reggel 8-tól 2-3 ig suli függően attól, hogy melyik osztálynak hány órája van. Utána 1,5 óra kimenő a tanulószobáig, hogy a gyerek ellenőrizetlenül is tudjon telefonon beszélni anyuval vagy apuval, esetleg elnyalni egy fagyit, venni valamit az élelmiszerboltban a menzai étel kiegészítésére stb. Utána szilencium majd este közös vacsora a menzán, majd este 8-ig újra tanóra utána zuhanyzás, beszélgetés aki akar sportolás az adott éjszakás nevelővel a tornateremben stb. A javítóintézeti nevelés kiszabásánál egyfajta lehetőséget is ad az igazságszolgáltatás a megjavulásra, tehát még gyerekként kezeli a bűnelkövetőt.Ezért nem szabadna attól megfosztani, hogy ne hasonlítson az élete egy hasonló korú kamaszéhoz a büntetéstől függetlenül. Fejlődő pubertás korról van szó.
2015. nov. 9. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Mert ez nem iskola meg kollégium, meg fagyizó, hanem börtön, kiskorúaknak. Szomorú hogy szükség van ilyenre, de ez van. Miért kellene a feneküket kinyalni???
2015. nov. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
En javitoban dolgozom hidd el jobb dolguk van mint amit te barmikor tudsz majd a gyerekednek biztositani.
2015. nov. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Kiskorúak nem kerülnek oda akármivel.. ha nem túl súlyos először csak fel vannak fuggesztve, ha pedig újra elköveti azt a bűnt az előzmények ellenére, nem tudom sajnálni azért, hogy egy ilyen helyre kerül.
2015. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
ezt a kerdest tedd fel egy olyan anyukanak, akinek a 6 eves lanyat megeroszakolta egy 13 eves drogos kolyok. udvozolni fogja az otleted..
2015. nov. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg ennyire naív vagy?Akik oda kerülnek ,öltek ,drogot árultak ,és nem egy csokit loptak el a közértből.
2015. nov. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősünk unokaöccse 16 évesen megölte a 40 éves szeretőjét, majd elrejtette egy szalmakazalba. 3 éve történt, javítóban volt, már kint van. Lövésem nincs, hogy lehet már szabadon, de láttuk, az utcán, egyedül.

El sem tudom képzelni, hogy egy ilyen kamasznak miért kellene olyan körülményeket biztosítani, amit írtál. Ahogy már más is megfogalmazta, nem csokilopásért kerülnek oda gyerekek.

2015. nov. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én visszakérdeznék csupàn: Tételezzük fel,hogy minden úgy van ahogy leìrtad,kimenő felügyelet nélkül, jó kis "bentlakàsos" suli. Mi van azzal aki ugyanúgy meggyilkol/ megerőszakol/ megver/ kirabol vkit vagy épp betör/ drogot àrul stb a kimenője alatt??? Mi lenne a büntetés? Javìtóba kerül??? Vagy szobafogsàg?

Jól ìrtàk többen is,hogy ez nem hotel vagy suli hanem BÖRTÖN!!! csak éppen fiatalkorúaknak,és ezért néz ki úgy,mint egy börtön,mert AZ!!! Amit te mondasz az egy sima akàr katonai suli vagy valami szigorúbb iskola,ahova a szülők önként vihetik a gyereket,ha nekik nem sikerült megnevelni. A javìtóba meg olyanok mennek akik ha nagykorúak lennének börtönbe kerülnének 5-20 évre. Ìgyis örülhet mindegyik,hogy megússza pàr évvel.

Sajnos nagyon el vagy tévedve, gondolom nem volt dolgod javìtós suhancokkal.

2015. nov. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

egyébként léteznek alternatív módszerek deviáns gyermekeknek, pl van egy tábor, valahol a Távol keleten, most nem tudom a pontos országot, az interneten fent van, ahová elviszik őket, hogy ott kiemelve a rossz környezetből közösséget alkossanak, x ideig ott vannak, levegőn dolgoznak, gyógyulnak stb...

na a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy az ottani felügyelők lenyúlják a lóvét amit a szülők adnak, a gyerekek meg kint ugyanúgy drogoznak stb (ismerősöm gyermeke volt ilyen táborban pár hónapot).


Szóval itt az egyetlen ami segít, a teljes elvonás, elkülönítés, vasfegyelem, és talán pont az ilyen intézmények nyomasztó és erőszakos milliője az, ami igazán vissza tudja tartani a gyerekeket attól, hogy bűnözzenek, mert egy ilyen hely maga a pokol (szexuális erőszak, testi fenyítés, lelki terror), ez az egyetlen ami vissza tartja őket attól, hogy visszaessenek a javító után, és vissza kerüljenek a börtönbe.

2015. nov. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy javítóst ismertem látásból.

Nos, ő csak ne járjon fagyizgatni!

Ez a srác kishíján agyonverte a volt szobatársnőmet, mert az elhagyta.

Kirugdosta a fogait, és megerőszakolta.

2015. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézzétek meg az Aszódi Javítóintézet honlapját. Azt nem tudom, hogy ott milyen a napirend, de úgy tűnik, tényleg nevelni próbálják a gyerekeket.
2015. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!