Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves, verekedés, , dühkitörés?

3 éves, verekedés, , dühkitörés?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves, szeptemberben kezdte az ovit. Otthon már kb. 2 éves kor óta vannak erősebb "hisztijei"

Engem, férjemet szétkarmol, bátyát is állandóan karmolja, csípi.

Mindent dobál, ha dühös, nem lehet szép szóval meggyőzni.

Nem akar felöltözni-levetkőzni...

Az oviban verekszik, minden az övé...de csak addig kell amíg megszerzi.


Az oviban az óvó néni már szólt, hogy nagyon agresszív a fiam. :(


Nagy türelemmel fordulunk felé, igaz ami igaz a következetesség nem mindig ment (sokat vártunk rá) talán kicsit el is kényeztettük, de aggaszt ez a sok dühkitörése :(

Napi szinten több...

Boltban is, idegen helyen is, otthon is...


Tanácsot kérnék tapasztalt anyukáktól, mert idegileg már nem sokáig bírom :(


2015. nov. 21. 20:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Unokatesóm volt ilyen 3 évesen. Kb. mintha az ő anyukájának a sorait olvasnám. De náluk állandó feszültség és veszekedés volt a szülők között, a gyerekkel is türelmetlenek voltak, állandóan ordítoztak vele és a következetesség fogalmát nem is ismerték. Elvitték a gyereket pszichológushoz ő világított rá erre a tényre, de ők utána is csak egymásra mutogattak. Most 7 éves a gyerek, már szinte 90%-ban megszűntek ezek a kitörései, magától. Ettől még problémás gyerek maradt, otthon és az iskolában is. Nálatok milyen a családi élet?
2015. nov. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%

hmm.. ezért tuti lepontoznak

de adott esetben egy popsira csapás esetleg megoldja


vagy le szoktam fogni és az arcába hajolok és halkan de erőteljesen azt mondom neki h MOST HAGYOD ABBA ..

2015. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%
Elvinném kivizsgálásra.
2015. nov. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
45%
Keressétek fel a Vadaskertet, vagy a KOrai Fejlesztőt! Ebben az esetben érdemes egy komplex vizsgálat, hogy van-e bármi idegrendszeri alapja ennek a viselkedésnek. Ha ez negatív, akkor átbeszélni alaposan a nevelési módszereket, bevezetni a viselkedésterápiás elemeket, feltérképezni a háttérproblémákat a családban. A leír információ vajmi kevés ahhoz, hogy segíteni lehessen sajnos!
2015. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

Claritasa... nem, ez nem oldja meg a problémát! Itt azt kell kideríteni, hogy van-e bármi idegrendszeri háttérprobléma, ami ezt a viselkedést okozza. Ha nincsen, akkor a nevelési módszerek módosítása a következő lépés. Ha van, akkor az idegrendszeri zavart kell kezelni.

Nem olyan egyszerű minden, hogy csapj a fenekére...

Az én aspergeres fiamat csapkodhatnád haláláig...

2015. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 13 éves bátyát viseli meg a legjobban, kamasz, nehezen bírja, hogy minden figyelem a kicsi felé kell, hogy forduljon, pedig ő is igényelné :(


Férjem rokkant, így egész nap itthon van, sokat segít, támogat, de akkor is nehéz türelemmel viselni

2015. nov. 22. 10:53
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem ütöttük meg soha, nem vagyok annak a híve, hogy ezzel neveljem. A nagy sem kapott soha, mégis felnőtt, minden probléma nélkül.

41 éves vagyok, az igaz, hogy kevesebb a türelmem, de nem bántom. A büntiszék és társai sem megoldás nála, mert nem marad ott...kizárt...


Amit a fejébe vesz, azt megcsinálja, vagy üt, rúg, csíp, dob, borít.

Néha látom, hogy mosolyog, ha sikerül neki...olyan kárörvendően...gondolom, hogy mi/én rontottam el, de nem tudom, hogyan hozzam helyre...most már hiába lennék/vagyok következetes, nem ehhez szokott :( pedig tudom ez az alapja...

2015. nov. 22. 10:57
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Két dolgot nem veszel számításba:

1. Mit is írtunk? Azt hogy el kell vinni egy vizsgálatra, hogy kizárjanak bizonyos fejlődési zavarokat! Enélkül nem lehet egyről a kettőig lépni! A szakember gárda látja, hogy organikus ok van a háttérben és/vagy nevelési probléma.

2. Mi az, hogy nem tudtok következetesek lenni, mert nem ehhez szokott? Gondolod, hogy 3 évesen lezárul a nevelés?! Gondolod, hogy neketek már nem lehet változtatni? Ha te változtatsz, akkor ő is változtatni fog! Csupán egyszerű fizikai törvények alapján.


HA nem változtatsz, akkor ne várj javulást. Miért félsz a következetességtől? Miért félsz a határok felállításától? Határ nélkül nincsen kapaszkodó sem, a gyerek nincsen biztonságban, aminek a következménye magatartási zavar...

Ha valóban ez áll az okok mögött és nem más! Ne önmarcangolásra van szükség, hanem diagnosztikára.

2015. nov. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

1, nem mondtam, hogy nem viszem el vizsgálatra

2, nem mondtam, hogy nem változtatok a nevelésén


Megköszöntem a tanácsokat, hiszen segítségkérés miatt írtam, amit kaptam is.


Az, hogy én úgy látom: a következetesség nem biztos, hogy menni fog, még nem jelenti azt, hogy nem próbálom meg....

2015. nov. 22. 14:00
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Következetesség nélkül halott vagy... ha nem megy, akkor neked célszerű terápiába menned, hogy ezen tudjál változtatni.
2015. nov. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!