Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 31 hónapos egyke fiú nevelése,...

31 hónapos egyke fiú nevelése, ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hogy ez a dackorszak, de egyre nehezebb a gyerekkel. Párom otthon maradt vele 3-dik évre is, így csak majd Oviba fog menni. De neki már nagyon nem fogad szót, nem akar öltözni, pelust felvenni. Nekem még jobban mint Apának, meg a rokonoknak akiket ritkán lát. Emiatt a párom csak 2-3 naponta tudja levinni a levegőre sétálni, szerintem ez is gond, hiába van tél. Illetve azt is kérdeném, hogy néha egy fenékre/kézre/szájra csapás az segítene vagy csak ront a helyzeten? Sapkát meg séta közben fél óra múlva leveszi, akkor is ha megkötős de ez kevésbé gond mint a nem felöltözés...Sokszor 1-2 órát is meztelen napközben a lakásban, szőnyegre pisil ilyenkor...Köszi előre is a válaszokat. Ja még a táplálást is kérdezném a tapasztalt szülőktől, nagyon kevés meleg ételt eszik meg csak, gyümölcsöt most semmit, zöldség is maximum paradicsomot szívja ki... Amit eszik és imád, sajtkrémes kenyér,párizsis-margarinos kenyér(bár a párizsi az mindig zöldséges), májkrémes kenyér, pizza, melegszendvics,gyümölcsjoghurtok,paprikás-krumpli,bolognai spagi és bableves szaftja/leve...

#gyereknevelés #nem öltözik
2015. dec. 10. 09:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát én tutira nem hagynám pucéran körbepisilni a lakást... Egy két és fél évest még simán lefogok és felöltöztetem erővel, ha máshogy nem megy.

Nekem a nagyokat már vinni kell iskolába reggel, ha a fiatalúr nem öltözik, akkor beletuszkolom a kabátjába, a bőgést max 20 méter után abbahagyja. :)

Kicsit legyen a párod határozottabb, az nonszensz, hogy 3 naponta bírja csak kivinni a lakásból :O

2015. dec. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

kicsit számolni kellett, hogy akkor most o hány éves is. szoval 2.5 éves gyerekrol van szo, nehogy már a gyerek irányitson!! abszurd az egész torténet.

ettol fuggetlenul fenékre, kézre, szájra csapást semmiképp sem javaslok. szerintem csak rontana a helyzeten.

2015. dec. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1-es én 100 kilós izmos férfi vagyok, de én nem tudom lefogni, a lábával akkor is rúgkapál ezerrel...
2015. dec. 10. 09:38
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, 62 kilós anyuka. Tegnap a hónom alá csapva cipeltem haza 2 saroknyit a rúgkapáló 30 hónaposomat ( ;) ), mert így nem ért el a lábával.
2015. dec. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Cipelni más, de egyedül, hogyan fogod le, hogy a ruhát is fel tudod rá adni? Már a kezeivel is letolja...
2015. dec. 10. 10:00
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

A határozottság hiánya lehet a kulcs nálatok.

Határozottság alatt NEM kiabálást értek, az pont az ellentéte. De a hangsúlyból - ami halk hangszínen is lehet - hallania kell, hogy nincs mese, nyugton kell maradnia. Ha nyugton marad, akkor pedig megdicsérni.


A gyerekek próbálgatják a határaikat és ha úgy érzik, hogy messzire elmehetnek, meg is teszik.

Bármire rácsapni felesleges, csak a gyerek is agresszív lesz tőle és ő is csapkodni fog.


Biztos találkoztál már olyan emberrel, aki higgadtan, de nagyon határozottan tudott utasítást adni úgy, hogy eszedbe se jutott megkérdőjelezni. A gyerekkel is így kell bánni.

2015. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ugyanekkora, hasonlóan hisztis pacákom van. És minden reggel felöltözünk.

Öledbe veszed, lefogod a karjait, másik kezeddel fel a nadrágot, vagy ráfekszel, vagy mittudomén, előbb utóbb rájönne, hogy te vagy a főnök, és nem tiltakozna ennyire. Így most ő diktál nektek.

A kajára nincs ötletem, a hasát szerencsére szereti.

2015. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Kezdetnek elkezdeném években számolni a korát.


Eddig nem nevelte senki ezt a gyereket?

2015. dec. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
8-as eddig nem volt vele gond. Voltunk vendégségben egy éve egy fiúnál aki vele együtt született akkor voltak másfél évesek és ledöbbentem az a gyerek milyen rossz. Agresszív volt, majdnem kidobta az ablakot a játékaival meg ilyenek. Szóval ehhez képest a miénk egy Angyal. Bár most kezd jobban elkanászodni már...
2015. dec. 10. 10:44
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszi 7-es te legalább nem kritizálsz csak, hanem adtál építő jellegű választ.
2015. dec. 10. 10:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!