Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kedves szülők! Autista gyermek...

Kedves szülők! Autista gyermeketek milyen típusú általános iskolába jár, illetve ott hogyan veszi az akadályokat?

Figyelt kérdés
Várom olyan autista gyerekek szüleinek válaszát is, akinek fia/lánya főiskolán vagy egyetemen tanul.
2015. dec. 27. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Lányomnak ugyan enyhébb, de hátha hasznos lesz a válaszom. Ovi előtt rengeteg fejlesztésen volt túl, majd olyan óvónénit kapott, akinek van képesítése az ilyen gyerekekhez. Ezek együtt olyannyira kihatottak rá, hogy normál iskolába jár, sőt, elsőben ösztöndíjas lett, pár napja szerepelt a tvben, rengeteg mindent elért, pedig még csak 9 éves. Büszke vagyok rá, nagyon okos kislány, beilleszkedett.
2015. dec. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 pazsu válasza:
Erre én is kiváncsi lenneék.Sajnos én ill. mi a kisfiammal is folyamatosan akadályokba ütközünk.Nem találok olyan óvodát ahová felvennék,arra hivatkozva,hogy nem tudják biztositani az utazó fejlesztő gyógyoedagógus szakembert. 7 éves lesz februárba,még nem jár(t)óvodába,nagy bajba vagyunk.Mindenhonnan elutasitanak a 6. óvodánál tartok.Ez szabolcs - szatmár -bereg megyébe van,egy kis faluba.Ha valaki tudna segiteni,nagyon megköszönném.Ha más településre kell elvinni a gyereket nem gond.CSAK LEGYEN HOVA!Ha hamarosan nem találok neki óvodát,akkor sajnos oda kell vinnem ahová "kijelölik"azt meg nem szeretném.Kérlek benneteket ha valaki tud SEGITSEN!
2015. dec. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyik barátom öccse autista, most kezdte szeptemberben a normál iskolát (6 éves). Szereti, de unja, sokkal előrébb tart, mint a többiek, 4 éves kora óta ír és olvas, nem érti, hogy a többiek miért nem tudnak még. Fontos neki a napirend, de már nem képek, hanem szöveges kártyák vannak neki.

Ja én meg egyetemen tanuló aspi vagyok. Anno normál suliba jártam de hasonlóképpen voltam, mint az említett kisfiú, muszáj volt 4-s matekkönyvet adni a kezembe, hogy végre nyugton maradjak órán és ne menjek mindig ki egymásra rendezni a krétákat.

2016. jan. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ország egyik legjobb középiskolájába járok, és van egy autista osztálytársam. Tanulmányilag még viszonylag rendben van, de nem tudott beilleszkedni. Pedig a közösség nyitott.
2016. jan. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!