Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítség,5,5 éves gyerekemet...

Segítség,5,5 éves gyerekemet az istenért sem tudom időben lefektetni?

Figyelt kérdés

Kérlek adjatok tanácsot! A nagyfiamnak gond lehet az alvásigényével?? Összesen egy nap 8-max10 órát alszik a déli alvással együtt. Teljesen mindegy mit csinálok vele napközben, akár uszodában is lehetünk, akár játszózunk, fogócskázunk, rengeteget mozgunk, biciklizünk, kirándulunk, jó időben 4-5 órákat lent vagyunk (panel lakás miatt, több órát lehetetlen, csak hétvégén, de alvás szempontjából nincs jelentősebb különbség), de semmi nem használ. Szellemileg is próbálom fárasztani, foglalkooztató füzettel, barkópával, de már azt is kipróbáltam, hogy ráhagytam, hogy mit szeretne csinálni, vagy épp nem csináltunk "semmit". Semmilyen stratégia nem vált be. 11 előtt aligha alszik el. Tegnap pl. fél 12-kor. 5:50-kor kelünk. Akkor aludna még, de akkor már nem lehet. Óviban kb. 1 órát alszik ebéd után, de van hogy azt sem. Próbáltam elhagyni a délutáni alvást, de ugyanúgy este 11-ig fönt van. Az esti rituálé megvan: vacsi, fürdés, olvasás, villany lekapcs. De aztán beindul a pisilni kell-kakilni kell, szomjas vagyok, fáj ez-fáj az, bármi, csak ki lehessen jönni a szobából. (másik szobában is próbáltam altatni, tök mindegy, azt várná el, nogy ott kuksoljak mellette a szobában) Ezt is próbáltam, de akkor az altatási idő, az hogy csöndben próbálom tartani 1-1,5 órán keresztül és legfeljebb csak idegesebb leszek attól, hogy megy az idő, ezer dolgom van, a gyerek meg nem alszik.

Van egy kistestvére is, ő meg "szerencsémre" korán kelő, szóval elég keveset alszom, és már nagyon kivagyok!! Létezik erre a helyzetre bármi megoldás?? Mit rontok el?


2016. jan. 4. 22:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Miért alszik még mindig délben?
2016. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
És ha pár napig ott maradnál vele, esetleg picit beszélgetnétek. Te is próbálj ellazulni és ne a teendökkel foglalkozni.
2016. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Most olvasom, ovis, ott meg kötelező alvás van. :/


Mikor kezditek el a vacsi-fürdés-stb. kört? Nem tudod előrébb hozni?

2016. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Het utan kezdünk vacsizni. Kilenckor van villanyoltas. Az olvasas legalabb fel ora, mert mindket gyerek valaszt meset.
2016. jan. 4. 22:23
 5/17 anonim ***** válasza:

6-ra előrébb tudnátok hozni a vacsit? amúgy is az a "hivatalos" vacsoraidő

alváshoz még max tej és ennyi

2016. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%
miért alszik még délben?
2016. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sajna nemigazán tudom előrébb hozni. Mert fel otre erek értük az oviba. Amikor valamelyik foglalkozason van azt a masik gyerekkel varom meg. Ilyenkor 5-kor van vege a foglalkozásnak. Mindetto fiam 1-1foglalkozasra jar, csak nem egy napra esik. Plusz egy nap logopedia. Szoval eleve, ha nem maradunk lent jatszani, akkor is fel 6- nal elobb nem érünk haza. Ugy szoktuk csinalni, h ilyen hidegben csak egy orat vagyunk lent. Van h játszunk, de előfordul h boltba, postára kell menni. Szoval átlagban fel 6 es 6 között érünk haza. Aztán egy ora alatt szoktam rendbetenni mindent, ami nem várhat es vacsit csinalni. 7 korul jon a ferjem es innentol fan egyutt a csalad. 7-9-ig pedig vacsi- fürdés - olvasas- alvas. Sajna a vacsi eleg hosszu ideig tart, mert a kisebbiknek meg azzal vannak gondjai.
2016. jan. 4. 22:46
 8/17 A kérdező kommentje:

Nyáron egesz máshogy van. Olyankor ameddig csak lehet lent vagyunk. De a problemam szempontjából mindegy, mar egesz kiskora ota későn alszik el.

Azert altatom délben, mert meg az oviban is altatjak ill. Ha nem alszik ebed utan, akkor se farad el hamarabb este.

2016. jan. 4. 22:50
 9/17 anonim ***** válasza:
23%
bocs, én meg mindig azt felejtem el, hogy Magyarországon még az 5-6 évesek ovodások és aludniuk kell. (itt 3 évesen mennek iskolába -iskola elokészitobe, irnak-olvasnak, délután nincs alvás)
2016. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Es igy mennyit alszik a gyereked? Hany eves?
2016. jan. 4. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!