Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerekek szülei:...

Autista gyerekek szülei: milyen volt csecsemőnek a gyermeketek? Miben volt más, mint más babák?

Figyelt kérdés
1 év alatti babákra gondolok.
2016. jan. 17. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kor alatt nem volt igazán másabb, esetleg az volt autizmusra jellemző tünet az étkezésnél, hogy nehezebben állt át a darabos ételekre. Nekem Aspergeres a kisfiam, a normál fejlődésű babákhoz képest jobban figyelt màr babaként is, illetve nagyon mozgékony volt. Nem szerette, ha a szabad mozgàsa korlátozva van, így nem lehetett hordozókendőbe tenni, 1 évesen kezdett tiltakozni a babakocsi ellen.De ebből 1 évesen még nem lehetett volna autizmusra gondolni. A tünetek inkàbb másfèl éves kor után jöttek.
2016. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is Aspergeres a gyermekem, én semmit nem vettem rajta észre és más sem. De utólag azért már fel lehet fedezni videókon néhány jellemző tünetet, pl. a repetitív kézmozgásokat. Más babáknál is láttam, de mindig csak utólag, amikor már diagnosztizálták, vagy akinél mondjuk a 3. gyerek volt, és az anyukának feltűnt, hogy a 3. baba más, mint az első kettő...

Másfél éves kor körül jönnek az első tünetek, de még akkor sincs semmi, ami egyértelmű lenne.

2016. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat h belekérdezek.milyen tünetek jöttek másfél évesen?mik azok a jellemző kézmozgások?milyen szituációban csinálja?
2016. jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3: Az első tünet a "repkedés" volt. Akkor még mindenki azt mondta, hogy majd kinövi, meg csak izgatott, de azóta már betöltötte a 9. életévét és még mindig repked. (És közben lett diagnózis is, mert ovis korban sorra jött az összes tünet.)
2016. jan. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!