Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémás gyerek az óvodában?...

Nevelő kérdése:

Problémás gyerek az óvodában? Aspenger szindróma

Figyelt kérdés

Van egy kisfiú 4 éves

óvodai megfigyelés alapján

Tiszta szép beszéde van

korának megfelelő a mozgása

van szem kontaktusa

vannak barátai az egyik ilyen kisfiú rossz hatással van rá

nem önálló

evésnél figyelni kell

öltözködésnél figyelni kell

a wcre már ráül de nem pisil bele

egy valamivel játszik kockával

kétszemélyes kapcsolatban

jól teljesít

nehezen motiválható


Otthonában

Apa anya közötti konfliktus

határozott fellépés nincs vagy kevésbé hatékony

dacos

pelusos nem ül egyáltalán wcre

az van amit ő akar

merev szabályhoz ragaszkodó és azt szószerint értelmezi

ha hozzányúlnak a játékához azt nehezen tűri

Észreveszi az apró részleteket is.

kétszemélyes kapcsolatban jól teljesít családi körben játszik nagyobb gyerekekkel

szerepjátékot játszik

érzelmeket felismeri

nagy önérzete birtoklási vágya van.

mozgása iq-ja korának megfelelő okos


Nevtan és családterápia kell.



2016. márc. 12. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
mi a kérdés? és miért nem mondatokat írsz? így teljesen értelmetlen zagyvaság az egész
2016. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Röviden akartam felsorolni a tényeket!

Szerintetek Aspenger szindrómás a gyerek?

2016. márc. 12. 22:07
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha ezt ennyiből meg lehetne állapítani, akkor nem tanulnának a szakemberek éveket és nem tartana a kivizsgálás is hosszú ideig.
2016. márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azt irtad, hogy a családban probléma van. Szerintem az nagyban befolyásolja a gyermek viselkedéset. Nem tudom, hogy spektrumon van e a gyermek, ezt csak szakember tudja megallapitani. Én a szülőknek ajánlanám, hogy nézéssek meg a gyermeket. És miért pelusos a gyerek? Megkerdezhetem, hogy te hol helyezkedel el ebben a szituációban?
2016. márc. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
külső szemlélő vagyok!
2016. márc. 13. 01:36
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak anya vagyok, de nekem ez nem tűnik Aspergernek. Valami gond van, de szerintem nem Asperger.
2016. márc. 13. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A szülők ki akarják vizsgáltatni. Szerintem még várni kellene még egy évet és kiderül, hogy tényleg az-e . Akkor már szembetűnöbb a dolog,ha egyáltalán az

Mondtam a szülőknek és javasoltam én is azt, hogy családterápiára kell menni.

Remélem javulni fog a helyzet aggódom a kisfiúért.

2016. márc. 13. 09:48
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Ki lehet vizsgáltatni, csak éppen semmi értelme.

Az én fiamnak is vannak problémái. Én 3 évesen vittem először a Nevtanba, ahol annyival elintézte a nő, hogy még kicsi, majd behozza a lemaradást. Szerinte kizárt, hogy autista, mert szerepjátékot játszik és figyeli a másik ember reakcióit.

4 évesen az óvoda küldött bennünket, hogy szerintük márpedig autista, mert teljesen kezelhetetlen.

Akkor kaptunk egy btm-et.

5 évesen elvittem a Vadaskertbe, szerintük nem autista.

Most meg a Megyei Bizottságnál a szaki azt mondja, hogy mégiscsak az.

Ugyanakkor az én fiam sem a klasszikus autista, néz a szemedbe, várja a szeretgetést, játszik szerepjátékot.

Viszont iszonyúan rugalmatlan, ha valami nem úgy van, ahogy ő megszokta akkor oltári balhé van belőle, hogy el sem tudod képzelni. Mindenben ellenkezik, új ruhát nem tudok neki venni.

Szóval lehet vizsgálgatni, de egy határesetnél akár 8-10 éves is lehet a gyerek mire kiderítik, már ha kiderítik egyáltalán. Már ha az egyáltalán, mert az én fiamról sem vagyok meggyőződve.

Amúgy nekünk is évekig azt mondták, hogy azért van, mert ideges vagyok. Az vagyok. De ki ne lenne az egy ilyen gyerekkel? Mostanság divat mindent elintézni annyival, hogy mert a szülők nem tudnak gyereket nevelni. De azért ha egy 4 éves gyerek még pelenkás, azt szerintem elég nehéz a szülők inkompetenciájára fogni.

Nálunk önálló, öltözik, eszik egyedül, játszik a többi gyerekkel. 3 éves korától szoba és ágytiszta. IQ 110

Viszont a rugalmatlanság és szabályokhoz ragaszkodás miatt akarják rányomni az autizmus kódot.

2016. márc. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szinte tökéletesen leírtad az én fiamat 4 éves korában annyi különbséggel, hogy 3 évesen nagy nehezen leszokott a pelusról. Én is azt hittem sokáig, hogy autista (Aspergeres), de 5 évesen ADHD diagnózist kapott a nevtanban. A pszichológus szerint több tünet mindkét betegségnél előfordul. 1 éve alapozó terápiára jár (speciális gyógytorna), én (az anyuka) fél éve a nevtanba tanácsadásra. Ezenkívül fény derült rá, hogy tej-, tojás-, és gluténérzékeny, ezért változtatni kellett az étrendjén. Sokat fejlődött egy év alatt, szinte el sem hiszem néha. Ettől függetlenül még egy évet maradnia kell az oviban, mivel vannak még hiányosságai (akaratosság, nehezebben koncentrál, nehezebb irányítani, izomtónusa gyengébb az átlaghoz képest).

Nem a szülők hibája, ez egy fejlődési zavar, konkrétan ki kell képeznie magát a szülőnek, hogy jól tudja kezelni és nevelni a gyerekét, mivel teljesen másképp működik nála egy csomó minden, mint egy egészséges kisgyereknél. A sok dühroham és hiszti próbára teszi a szülőket, emiatt több az otthoni konfliktus (ezt én is tapasztaltam), ez viszont újfent kihat a gyerekre.

2016. márc. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem az. De nem itt kell diagnózist kérni. Főleg nem kell minden gyerekre bélyeget sütni.
2016. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!