Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy jóval idösebb gyerek...

Ha egy jóval idösebb gyerek piszkálja, csúfolja a gyereked mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az anyja nem szól rá.. Sõt szerintem mèg neki àll feljebb! Èn nem avatkoztam bele, de szeretnèm ha a fiam azt èreznè ,hogy kiállok èrte.
2016. ápr. 21. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
akkor állj ki mellette. én azt teszem
2016. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Ilyesmivel én ugy vagyok, hogy elmondanám a gyerekemnek, hogy tekintse levegõnek.Ha látja,hogy valakinek idegesitõ,mivel ez a célja, utána annál jobban fogja csinálni,mivel esze nem sok lehet,te is tehetetlen leszel,meg a gyereked is.
2016. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Mi meg arra neveljük a gyerekünket,amire minket is neveltek. "Soha ne fuss el mert mindíg kergetni fognak". Természetesen nem verekedésre tanítjuk,de álljon ki magáért. Mivel még nem tudja lerendezni a helyzetet én biztos hogy anyukával beszélnék és ha anyuka pont leszarja,esetleg még jókat is derül azon hogy a gyereke az enyémet piszkálja,akkor rászólnék anyuka gyerekére! Amíg egy gyerek nem tudja megvédeni magát,addíg (és egyébként amíg élünk) a szülőnek kell segíteni neki.
2016. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Hát a nagyobb gyereket megrángatnám rendesen.Nem ne nézze levegőnek! Miért kéne meghunyászkodnia? Hogy utána ne legyen saját akarata,mert ezt tanulta? Anyjának is elmagyaráznám hogy beszéljen a kölyökkel,mert zaklatásért feljelentem.
2016. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hmarci97 válasza:
Szerintem kár feljelentgetésekel meg ilyenekkel viccelődni... :) Gondolom, a dolog nem olyan súlyos. De ugyanakkor nagyon is idegesítő, s nyilván rosszul esik neked is, meg gyermekednek is, amit a másik művel. Meg tudom érteni!! Mi a teendő? Ez nehéz helyzet.. Nálunk volt úgy, hogy volt egy tanár (nem is gyerek, hanem egy tanár!!) aki egyfolytában piszkálta a 9 éves kis naív, jóhiszemű, ártatlan gyereket. Beszéltünk a tanárral, akkor jópofizott, aztán mikor nem volt ,,felügyelet" akkor méginkább bántotta a fiúcskát. Igazgatóval is beszéltünk, stb..De nem segített mert, akkor megint jópofizott egy darabig a tanár, aztán többszörösen vissza adta. De mindez nem volt olyan drasztikus, hogy tényleg fel kéne jelenteni, vagy máris kirúgatni a suliból. Vannak olyan helyzetek, amikor az ember igen is tehetetlen.MIndig pont a határon van, és minden esetben végül mi szívunk.. Szerintem a tied is hasonló kicsit. Ellenben annyit minden képpen megér szerintem, hogy megpróbálsz elösször a szüleivel beszélni. Aztán ha az nem megy, akkor magára a gyerekre szólj rá. Mondjuk akkor majd biztos jönnek a szülők, hogy mit művelsz a kis "ártatlannal"..de akkor legalább van rá még egy alkalmad, hogy harcba szállj velük :D amugy ebben nehéz tanácsot adni. Helyzettől függ.. :) ja, és aért szerintem avatkozz csak bele nyugodtan. vagy ha nem, akkor otthon támogasd, setítsd. beszéld meg vele, adj ötletet, stb.. :)
2016. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!