Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vizsgálják a hiperaktiv...

Hogyan vizsgálják a hiperaktivitást?

Figyelt kérdés

Hogy állapítják meg? Milyen vizsgálatokat csinálnak?

A másfél éves kislányom egyszerűen nem bír leállni. Egy helyben nem tud meg maradni, ha még is sikerül lekötni játékkal vagy könyvvel egy pici időre, akkor is izeg-mozog közben. Amúgy meg túl van pörögve és 3óra alatt már nagyon elfárad és olyankor még rosszabb. Az éjszakát sem alussza át. Ahhoz képest amennyit mozog nem eszik túl sokat. Tudom hogy ennyi idősen még nem lehet megállapítani, de kíváncsi vagyok hogy lehet meg tudni hogy ez az-e. Ismerek egy pár vele egy korú gyereket és egyik sem viselkedik így. Amúgy nagyon okos, ügyes és hihetetlen gyorsan tanul, de eszeveszetten pörög.


2010. ápr. 9. 12:12
1 2
 1/15 anonim válasza:
61%
Sehogy. A hiperaktivitást nem tudják vizsgálni, ugyanis mint "betegség" nem létezik. Ez egy átverés, amit azért találtak ki, hogy több pszichére ható szert lehessen eladni. Ne hagyd magad átverni, én láttam már olyan gyereket, akinek komoly károsodása származott a javasolt "kezeléstől". Nézd meg ezt, itt hiteles adatok vannak: [link] Jaaslok neki több B-vitamint, kevesebb cukrot, és szénhidrátban gazdag ételt. Bizonyított, hogy a tápanyaghiány okozhat ilyen "tüneteket".
2010. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egy ilyen idős gyerekben sok az energia, felnőtként neked fárasztó ez a ritmús mert sok más dolgod is van. Próbálj bevonni a napi rutinba egy családtagot, barátott aki néhanapján elviszi a parkba, lefoglaja a kicsit.

De ilyen kicsiknél nem lehet megállapítani és a gyógyszerezés veszélyes.

2010. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem szeretném gyógyszerezni, odáig nem szívesen jutnák el.

Csak úgy vettem észre ezerszer többet mozog mint a vele egykorú társai. Folyamatos mozgásban van és kíváncsi lennék mi alapján állapítják meg a szakemberek.

Rohan, mindenre felmászik, nem tud sétálni, nem bír egy helyben maradni egy másodpercre sem. Azt vettem észre hogy minél többet mozog annál jobban felpörög. Nem bír leállni akkor sem ha fáradt, csak akkor esik-bukik. Ha meg felveszem akkor ledobja magát. Ahogy földet ér a lába már szalad. Próbálom hozzászoktatni a minél több ülős játékokhoz (nagyon szeretni a foglalkoztató játékokat) hogy ne pörögjön annyira fel, de amint felállunk tovább pörög.

Igaz nem eszik sokat ahhoz képest hogy mennyit mozog, de oda figyelek hogy az legalább jó legyen.

2010. ápr. 10. 21:55
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha idősebb lesz vid el sportolni. Ha keveset eszik próbálj neki valamilyen gyerek vitamint addni.
2010. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kap vitamint is. Cebion2xMulti-t és plusz C-vitamint.

Nem eszik nagyon keveset, csak a mozgásához képest nem sok.

2010. ápr. 10. 22:17
 6/15 anonim ***** válasza:
hali , mintha én írtam volna a kérdést. pont ezek vannak nálunk is. 16 hós. én se tok megoldást. de mi amúgy járunk korai fejlesztőre, mondjuk nem hiperaktivitásra, de legközelebb rákérdezek, és megsoztom veled, amit megtudtam .:)
2010. ápr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én a Korai Fejlesztőbe vittem a fiamat 2 évesen. Standard figyelemösszpontosító játékokat játszottak vele, meg megnézték, jó-e a kézügyessége, illetve a korának megfelelő mozgásos gyakorlatokat meg tudja-e csinálni. Mi arra jutottunk, hogy a gyerek tud összpontosítani, van terelhető figyelme, koncentrál, így nem hiper. Viszont sportolni kell vinnem, mert rengeteg energiája van. Ami nem baj, amíg értelmesen le lehet kötni.
2010. ápr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket.

Én úgy vettem észre hogy nagyon ügyes. Jól használja a kezét és okosan rájön a dolgokra. Gyorsan tanul. Egyedül azt nem veszi észre hogy ha fáradt akkor pihenni kell. :/ Tehát a hiperaktív gyerekek minden esetben "figyelmetlenek"? Úgy értem nem tudnak koncentrálni dolgokra?

Remélem hogy neki is csak energia túltengése van. :)

2010. ápr. 12. 13:59
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért nem lehet a netet arra is használni, amire egyébként való. Beírod a keresőbe, hogy hiperaktivitás és kidob róla mindent amit tudni kell.

Semmi de semmi köze a mozgékonysághoz. Egy agyban keletkező zavar, azt hiszem talán a dopamin átviteli képességben van.

Legkorábban 5-6 éves korban diagnosztizálható, hiszen a rengeteg tünetnek (most nem idézném, mert nagyon hosszú a lista) legalább 2 éve minden körülmények között fenn kell állnia (a másfél éves kislányodnál 2 éve már eleve nem állhat fenn minden tünet) és a minden körülmény vonatkozik otthonra, közösségre stb (ezért az 5 éves kor, hiszen általában erre a korra jár közösségbe hosszú ideje)Ez esetben diagnosztizálható a hiperaktivitás.

Kezelése, nem gyógyszer, nyugtatózni azért kell a gyerekeket, mert addigra annyi verést-szidást kapnak általában, hogy ahhoz hogy el lehessen kezdeni náluk érdemi kezelést, le kell nyugtatni őket.

A legfőbb tünete: az esetlenség, illetve, hogy nem látja a tettének következményét, nem tudja betartani a szabályokat, mert nem is érti mire valók. A leghülyébb gondolat sportolni vinni őket (hacsak nem speciális nekik való sportról van szó), hiszen rendkivűl ügyetlenek és nem tudják értelmezni a szabályokat.

A legtöbb ilyen felnőtt (kezeletlen) ezért ül börtönben valami hülyeségért, amit normális ember ép ésszel felfogni sem tud, hogy mehetett bele ebbe. (Boliviában drogcsempészetért)

2010. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves gyereknél sehogy.Az én kisfiam 2 éves volt,amikor a védőnő azt mondta rá hogy hiperaktív,mert állandóan szaladgál és nem tud nyugodtan ülni 10 percig sem, és vigyem el gyermekpszichológushoz.Elvittem és a doktornő azt mondta hogy 4-5 éves korig nem lehet egy gyerekre mondani hogy hiperaktív,mert sokat változik.Azóta sincs semmi gond a fiammal,most 6 éves lesz és nem hiperaktív.
2010. ápr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!