Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akiknek a gyerekéről kiderült,...

Akiknek a gyerekéről kiderült, hogy fogyatékos, hogyan dolgozta fel?

Figyelt kérdés
A fiamról kiderült, hogy autista, és a másik fiam is gyanús. Egyszerűen úgy érzem, hogy értelme sincs az életemnek. Minden álmom egy szép család volt, na meg diplomám van, szerettem volna karriert is. Jelenleg úgy néz ki, hogy félállásban tudok csak dolgozni, előrejutás semmi, mindent a gyerekekért, és ugyanakkor nem biztos egyáltalán, hogy felnőttkorra képesek lesznek beilleszkedni a társadalomba. A célom a napi túlélés, nem látok semmi perspektivát.
2016. máj. 22. 21:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Mindig csak az adott nappal kell foglalkozni. Enyém már 18 és szakmát tanul, a család sem omlott össze.
2016. máj. 23. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Bocsánat, hogy belekérdezek, de születéskor nálatok mennyi idős volt az apuka? 1es: ha esetleg te is válaszolnál, megköszönném.
2016. máj. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Az én fiam is auti. Az elején összeomlottam, mert akkor még nem lehetett látni, hogy mennyire lesz érintett. Azóta beszél, integrált oviba jár, az értelme teljesen rendben.

Én hiszek abban, hogy amit a természet egyik kezével elvett, azt máshol kárpótolja. Vannak olyan területek a fiamnál, ahol elmaradások vannak, illetve ahol más, de vannak olyanok is, amiben sokkal ügyesebb a kortársainál! Mi ezekre alapozunk, ezt fejlesztjük, nem hagyom, hogy bármelyik pedagógus csak a negatívra menjen rá! A világon számtalan autista van, akiknek rengeteget köszönhetünk. A szoftveripartól kezdve a zenéig! Meg kell találni, hogy ő miben erős és arra ráfeküdni.

A fiam nem zseni, de igenis büszke vagyok a vizuális memóriájára, arra, hogy 2 évesen az eltévedt nagyanyját hazavezette az erdőből, arra, hogy 4 évesen komoly filozófiai kérdésekről lehet vele beszélni és nagyon érett válaszai vannak, melyeket fogalmam sincs honnan vett. Hiszek benne és hiszek abban, hogy egyszer ezeknek hasznát veszi.

Élvezem őt tanítani, fejleszteni, mert kihívás!

Lehet, hogy más felnőtt lesz, mint a többi, lehet, hogy nem lesz családja, lehet, hogy lakóotthonban fog lakni, de ha igen, akkor miért ne lehetne boldog?! Az a legfontosabb, hogy a gyermeked boldog legyen!

Ha az autizmusban mélyen érintett a fiad, akkor sem szabad feladni mindent. Mindenkinek egy élete van, neked is. Nem értek azzal egyet, hogy fel kell adni egy karriert. Most fél állás, oké. De ennek nem biztos, hogy örökké kell tartania.

2016. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Megkerdezhetem a lepontozot, hogy ő hogy dolgozta fel a fogyatekos gyermeket?
2016. máj. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A pontokkal ne törődjetek, vannak, akik ezzel szórakoznak itt. Én nem pontoztam le senkit, minden válasznak nagyon örültem.

A fiam nehezen beszél, nem akar rajzolni, és nagyon ellenáll mindennek.

Évekig hordtam kivizsgálásra, de csak azt mondták, hogy rosszul neveljük. Most 4 különböző gyógypedagógus foglalkozik vele (2 magánúton, 2 az oviban), és mind a 4 egybehangzó véleménye, hogy autista. Diagnózisunk nincs róla, pedig még a Vadaskertben is voltunk.

Apuka 33 volt amikor fogant és én is.

Most ismétli a nagycsoportot, még kb. fél évünk van, hogy eldöntsük, hogy adjuk-e integráltba, vagy speciális suliba.

2016. máj. 23. 19:17
 6/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Sajnálom, hogy ilyen viszontagságon keresztül mentetek! Az autizmust mindenképpen hivatalos diagnosztizáló helyen kell igazolni, mert komoly vizsgálati munkát, teszteket, szakismeretet igényel! Nagyon kevés az olyan szakember nálunk, aki ért az autizmushoz. A diagnózis mindenképpen teammunka!

Autizmus alapítványhoz, vagy a Cseperedőhöz fordulnék. (ott dolgozik dr Simó Judit, aki a szakmában az egyik legkiválóbb tekintély!) A Korai Fejlesztő sajnos 4 éves korig vizsgál, erről lemaradtatok. (egy kérdést azért megér)

A Vadaskertet nem kommentálnám... Megnézte ott Prekopp Csilla a fiadat? Ha igen, akkor mit mondott?

A nem beszélésre vannak nagyon jó fejlesztő módszerek, pl a PECS.

Nem csodálom, hogy magad alatt vagy. Minden bizonytalan. Így nehezen lehet...

2016. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak jelek, nem teremt szemkontaktust, repdes, stb. de aztán ADHD lett belőle.

Nézd, én buddhista vagyok, engem is megviselt, de nem omlottam össze. Abban ugyanis biztos vagyok, hogy a kisgyerekek nagyon a szüleikre tudnak hangolódni, és ha az anyukájuk és az apukájuk szomorú, búskomor, akkor ők ezt megérzik, átveszik, és ők is ilyenek lesznek.

Én ezt a világ természetes dolgának éltem meg, nem fogtam fel tragédiának, és így a kisfiam is természetesnek veszi.

Az ovis kistársai egyszer szájtátva hallgatták amikor elmesélte mi történt előző nap a kutyás terápián. Szóval amit a szakemberek felírtak, kutyás terápia, vízi-torna, szenzoros torna, oda mindenhová hordjuk, és hétvégente még maszekban lovagolni is járunk egy órát, mert mondták, hogy jót tesz a gyereknek. Az ovis társai és az óvónénik is elfogadták olyannak, amilyen. Kicsit ügyetlen, kicsit sokat ugribugrál, nehezen fejez be dolgokat, 5 évesen volt hajlandó elkezdeni rajzolni, ráadásul balkezes (még egy Csók István azért lehet belőle) és nem biciklizik 6 évesen sem.

Nem terveztem, hogy tudós, vagy köztársasági elnök lesz belőle, majd figyelem, és próbálom arra terelgetni, amihez a legnagyobb kedve és ügyessége lesz.

Most imád legózni, és rendőrfőnök akar lenni.

Amikor zivatar van és megdörren az ég, megijed és odaszalad hozzám.

- Mi újság rendőrfőnök úr? - kérdezem tőle.

Érzi a kérdés súlyát, aztán elmosolyodva nagyot füllent:

- Jöttelek megvédeni a zivatarban, apa!

2016. máj. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A Vadaskertben Prekopp Csilla nézte meg először, ő utalta be az egyhetes kivizsgálásra, de ott végül nem ő vizsgálta. Nekünk is azt mondták ott, hogy adhd. Sokat olvastam róla, és valóban vannak átfedések a két rendellenesség közt. Persze az is igaz, hogy ez a kettő gyakran együtt is jár. Figyelemzavar mindenképp van.

Én már nem viszem el sehova, elég helyen voltunk, egyik ezt mondja, másik azt. Nekem erre már se időm, se kedvem, se energiám.

Az oviban nincs is gond, elfogadták, a többi gyereknek nem tűnt fel, hogy más lenne. Bennünket kiidegel, de ezen már túl vagyok. A sulin aggódom nagyon, hogy ott mi lesz, még nem is tudjuk, hogy hova adjuk.

2016. máj. 25. 18:59
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem értek veled egyet azzal, hogy nem jársz a végére. Ez a gyereken sem segít és nektek sem szülőknek. Mindemellett természetesen megértem, hogy tele van a puttonyotok, de hidd el nem megoldás sem a belenyugvás, sem a hárítás. Nagyon nem mindegy, hogy "csak" ADHD, vagy autizmus spektrum! A kettő terápiája teljesen eltér egymástól. Ahhoz, hogy a suliban a legkevesebb gond legyen és sikerüljön őt sínre állítani, képesek legyetek kiaknázni a képességeit, a lehető legönállóbb és legteljesebb életet élhesse, kell egy valóban szakemberek által felállított diagnózis és szakszerű terápia. (minél korábban kezdett, annál hatékonyabb)

Van egy olyan időszak, amikor az ADHD tünetei egybemosódhatnak az autizmussal, de ez idővel szépen differenciálódik és előkerül az alapprobléma. Ezért van a rendszeres kontroll vizsgálat.

Az egy dolog, hogy magad alatt vagy, viszont ahhoz, hogy fel tudd dolgozni a nehézségeket, ne csak a napi túlélés legyen a perspektiva, ahhoz itt lépni kell.

2016. máj. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nézd, én 3 éve hordom mindenhova, ahányan látták, annyiféle vélemény. Nincs szükségem még egy tizedik szakvéleményre. A Vadaskertben 1 hétig nézegették, szerintük nem autista. A Megyei Szakértői Bizottságban meg ránézett az ember, és azt mondta, hogy az. A vele foglalkozó szakemberek is állítják.

Teljesen mindegy, hogy autista vagy adhd, mi meg így gondoljuk. A pszichológus is azt mondta, hogy ezek annyira összemosódnak, hogy senki nem fogja tudni megmondani biztosra. Autista szakembert kapunk, pedig nem auti kódja van, tehát kap fejlesztést. Auti kódot nem fogom kikérni, mert akkor csak az autista iskolába járhat, annak meg utánanéztem, még pelenkás gyerekek ülnek ott, szóval az teljesen ki van zárva. Más suliba itt ilyen kóddal meg nem veszik fel.

Szóval szép-szép dolog ez ami le van írva a törvényben, hogy ellátás, meg fejlesztés, de a gyakorlat meg nagyon nem ezt mutatja, hidd el, van már pár ismerősöm, aki ezt végigjárta.

2016. máj. 25. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!