Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ritalint szedő gyermekek...

Ritalint szedő gyermekek anyukái, leírnátok a tapasztalataitokat a gyógyszer szedését illetően? (mennyire változott meg a gyermek? Votak-e mellékhatások? , mennyi ideig tartott a hatás? )

Figyelt kérdés

Hétvégén lesz a próba. Amennyiben jó lesz minden, akkor hamarosan megkezdjük a szedését.

Annyi mindent (leginkább rosszat) olvastam a Ritalinról, kissé félek is, de remélem nem lesz baj.

Kérem, hogy a ne drogozzam a gyerekem, és egyéb hangvételű hozzászólásokat hanyagoljátok.


2016. máj. 25. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Mire szedi??? Biztos kell? Tönkre fogja tenni...
2016. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Pont ez volt a kérésem kedves válaszoló, hogy a megjegyzéseket hanyagoljuk.


Akinek a gyermeke szedi, az pontosan tudja, hogy mire kapják, ki írhatja fel, és miért............aki meg nem tudja, és vissza kérdez hogy miért kell szedni, akkor viszont nem ahhoz szólt a kérdésem.

Köszönöm szépen.

2016. máj. 25. 17:39
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
Sose lesz belőle ép ember ha ezekre rászoktatod,csak ezért írtam,jó szándékból.Tudom,rosszul esik hallani,mert pont ezek a kétségek vannak benned is,ezért vársz megerősítésre,hátha valaki majd elfújja a kételyeidet,hogy nem lesz baj.De ilyen ember nincs.Nem azért kérdeztem mire szedi,mert fogalmam sincs mire lehet,csak éppen azért,hogy nehogy valami himi-humi semmi "betegségre" írják fel neki...
2016. máj. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az aggodalmat. Szerintem egy himihumi betegségre nem írnak ilyet fel. Miféle megerősítésre??????? Én tapasztalatokra vagyok kíváncsi, azt hogy ki milyen változást vett észre a gyerekén. Igen bxxszus kissé félek hogy mi lesz, de nagyívből le...., mert KELL, és a szakorvos gondolom nem viccből írogat ilyen gyógyszereket fel, egyáltalán miért kérdőjelezném meg??? Szerettem volna megtudni, hogy mégis mire készüljek...........de látom itt tapasztalatot nem, csak jótanácsokat kapok.
2016. máj. 25. 17:50
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
még mindig nem írtad meg milyen diagnózisra kapja,pedig egy szóval sem írtam,hogy nem tudok segíteni,vagy hogy nem saját tapasztalatból írom amit írok...
2016. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tanítványom volt, aki kapta. A tünetei drámaian csökkentek, képes volt figyelni és dolgozni az órán. A közérzete is sokkal jobb lett. Nála teljesen bevált, most már gimis, el lehetett hagynia gyógyszert.
2016. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Bár saját gyerekem nem szedte, foglalkozom a mjunkám során ADHD-s gyerekekkel, innen van tapasztalat. Nagyon gyógyszer ellenes vagyok minden ilyen problémában, de bizony vannak esetek, amikor szükséges szedni, mert a szülő és a gyerek minden erőfeszítése ellenére az idegrendszer ellehetetleníti a gyerek és nem utolsó sorban a csalás és az osztály életét. Nyilván ti is már túl vagytok egy csomó mindenen, nem tegnap kezdődtek a problémák. Próbáljátok ki, nyiss egy füzetet, írd le bele ha nem is minden nap, de pár naponta, hogy miket tapasztalsz, elég egy bekezdés, először most gyógyszer nélkül, aztán majd gyógyszerrel. Pár hónap múlva olvasd vissz, gondold végig, merre billent a mérleg. Idővel szépen javulni fog és majd a gyógyszert is el tudjátok hagyni!

Kitartás, bízz magadban és az ösztöneidben!

2016. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nekem a fiam másfél évig szedte nem volt nála semmi mellék hatása a fiamra! Sokáig jó használt neki oda tudott figyelni a suliba javultak az eredményei de egy idő után sajnos megszokta a gyógyszert és nem használt neki! Ekkor kellett váltani másikra majd a harmadikra! Eddig úgy látom hogy a ritalin használt egyáltalán bármit is!
2016. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Itt Ritalint az ADHD kezelesere irnak fel. A jelenlegi kutatasok alapjan az elso 6 honapban segit a viselkedesukon, majd csak rosszabb lesz. A kutatasok alapjan azok a gyerekek viselkedese akik nem szedik a Ritalint semmivel sem rosszabb mint akik szedik/szedtek.

Itt az orvosok akik a Ritalint ill hasonlo gyogyszereket irjak fel, jelentos reszesedesuk van a Gyogyszeriparban. Nem egy orvosrol tudok itt.


Szemely szerint inkabb alternative terapiat probalnek ki, mielott ilyeneket adnek a gyerekemnek. Ezek a gyogyszerek olyanok, h soha nem fog tudni lejonni rola. Itt legalabbis rengeteg alternative terapia letezik. Biztos otthon is van. Otthon rengeteg mozgas terapias programok vannak, amik enyhitenek a tuneteken. En inkabb ezen a vonalon mozognek.

2016. jún. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Előző! Ha kutatásról írsz, akkor tessék írni hivatkozást is! Ki kutatta, mikor, milyen eredménnyel!

Leginkább azért, mert nagy butaságot állítasz. Elárulom neked, hogy az ADHD kezelésében az egyik leghatékonyabb terápia a pszichostimulánsokkal való kezelés. Van már itthon is egy új fejlesztésű gyógyszer, ami szintén magas hatékonysággal bír. A mozgásterápiák hasznosak és fontosak az ADHD-ben, de sajnos nem oldják meg az alapproblémát önmagukban. Az enyhébb lefolyású eseteknél önmagukban is elegendőek, ilyenkor nem is írnak fel gyógyszert. A kezeletlen ADHD-nek nagyon súlyos szövődményei lehetnek, amivel aztán tényleg lehetne a gyógyszergyártók zsebét tömni egy életre, így ez a feltételezésed nem helytálló. Ennyi erővel más betegségre sem kell gyógyszert bevenni, hiszen minek az, csak gazdagítod vele a gyártót.

2016. jún. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!