Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni, ha az iskoláb...

Mit lehet tenni, ha az iskolában nincsenek tekintettel a Nevelési Tanácsadó által kiadott szakvéleményre és ajánlásokra?

Figyelt kérdés
A 12 éves lányom tanulási nehézségekkel, Magatartás, viselkedés és beilleszkedési problémákkal küzd, mégsem kap több időt és nem szóban feleltetik, ahogy a papírjában ajánlva van.
2016. máj. 30. 08:17
 1/10 Snorri ***** válasza:
100%
Beszélj az igazgatóval, és mond meg, hogy ha nem változik a helyzet, akkor bizony megteszed a szükséges hivatalos lépéseket. Másik iskola?
2016. máj. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de a helyedben elgondolkoznék az iskolaváltáson, ha van rá lehetőség. Ha intoleránsak az iskolában, és csak úgy lehet elérni a változás, hogy külön a nyakukra jársz és vered az asztalt, abból nem sok jó sül ki a lányod szempontjából.
2016. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes a nevtanban kérdezősködni, melyik az az iskola a környéketeken, ahol a pesdagógusok felnőttek a feladatukhoz. Tuti a nevtanos szakemberek tudnak ajánlani jó hlyeket.
2016. máj. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajnos voltam már az igazgatónál, de az sem segített. :( Másik iskola... Hát, nagyon rosszak a lányom eredményei, úgyhogy nem kapkodnak utána. :(
2016. máj. 30. 12:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Ha a Nevtan előírta a szóbeli feleltetést, akkor milyen alapon vizsgáztatják írásban? Én első körben a tanárnővel egyeztetnék normális, udvarias hangnemben. Ha ez nem vezet előre (megkérdezném a miérteket), akkor lehet tovább lépni. Ha nem haladsz senkivel, akkor önkormányzat oktatási osztályához lehet fordulni.
2016. máj. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam az első osztályfőnökénél, de semmi. Jött a második osztályfőnök, semmi. Mentem az igazgatóhoz, de annyit mondott, majd megbeszéli az osztályfőnökkel, de semmi. A harmadik osztályfőnök azt mondta, nem tud segíteni, beszéljek az irodalomtanárral, aki a szakvéleményekkel foglalkozik. Neki írtam, de még válasz sem jött.
2016. máj. 30. 13:36
 7/10 A kérdező kommentje:
A szóbeli felelést csak ajánlották a szakvéleményben, nem írták elő kimondottan.
2016. máj. 30. 13:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Fogod a szakvéleményt és szépen sorba járod vele az összes szaktanárt, udvariasan, hogy segítségre lenne szükséged, volt-e már tapasztalata ilyen gyerekkel, tudna-e segíteni, stb stb.
2016. máj. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem hogy laksz, mert én is ezzel küzdök már 2 éve. Megjártuk a Vadaskert kórházat, szakvéleményem van és ezek mellett psziciháterhez járok vele és gyógyszert is kap, de semmi! Bárhova fordulok rám csukott ajtókkal állok szemben! Próbáltam speciális iskolát, de ott nincs 6. osztály ezáltal nem tudják át venni. Próbáltam bentlakásos speciális iskolát, de nincs ottani állandó vagy ideiglenes lakcímem ezért nem veszik fel! Bárhova fordulok nevelési tanácsadó vagy gyermekjóléti szolgálat mindenhova hónapokat kell várni egy szaros időpontra! Én úgy látom hogy ha az embernek segítségre vagy szüksége nem kap sehonnan!
2016. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Zuglóban lakunk. Sajnálom, hogy ti is ilyen cipőben jártok.
2016. jún. 1. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!