Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Érdemes kikérni az autista kódot?

Érdemes kikérni az autista kódot?

Figyelt kérdés

Kisfiam még egy évet marad az oviban. Mindenfelé vizsgálgatták egyik szakember szerint autista, másik szerint nem az. Illetve a Szakértői Bizottságnál azt mondta a pasi, hogy van benne, ezért jobban járnék az autista kóddal. Én nem kértem belőle egyelőre, ezt el is fogadta, de azt mondta, hogy jövőre gondoljam át.

Az oviban teljesen jól elvan, csinálja, amit kell, barátkozik a többi gyerekkel. Viszont ha valami nem úgy van, ahogy ő elképzelte, akkor nagyon nagy hisztiket levág. Kapunk fejlesztést, a gyógypedagógus azt mondja, hogy mindenképpen vigyem speciális iskolába, mert ezt nem tűrik a normál suliban.

Egy dologban van lemaradva, a viselkedésrendezésben. Más képességzavart nem állapítottak meg nála.

Faluban lakunk, 16 fős osztályok vannak, tehát nem olyan sokan. Viszont a csoportunkban is nagyon sok a problémás gyerek, szerintem nem az én fiam lesz itt a mumus. Attól tartok, hogy egy ilyen kóddal egy életre megbélyegzik, később középiskolában mi lesz? És ha mégis az integráció mellett döntünk? Akkor nem fogják átvenni, ha auti kódunk van?

Van még kb. fél évünk eldönteni, akkor lesz a következő iskolaérettségi vizsgálat, de én ezzel fekszem, ezzel kelek.

Járt valaki hasonló cipőben?


2016. máj. 31. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A falutok iskolájába kötelesek bevenni szerintem, ha a papírjain az van, hogy integráltan mehet.

Az autista kód inkább előnyökkel jár, mint hátrányokkal. A gyereked nem lesz sem jobb, sem rosszabb tőle, de a szükséges fejlesztéseket ezzel kaphatja meg.

2016. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, fel kell, hogy vegyék, már megnéztem az alapító okiratot. Viszont nem szeretném, ha megbélyegeznék. Egy ismerősöm kisfiát csak kiutálták a suliból, amikor megkapta a kódot. Igaz, hogy a suli elvileg köteles lett volna fogadni, de a tanítónő nem akart ilyesmivel foglalkozni. Én sem marasztalnám a gyerekemet, ha nagyon azt akarnák, hogy elmenjen.
2016. máj. 31. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem tudok a kérdésre válaszolni, de az érdekelne, hogy néha hisztizik a fiad és ettől már autista valaki? Vagy van más tünete is? Bocsánat a belekérdezésért.
2016. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem azért autista, mert hisztizik!

Viszont ő olyan esetekben is cirkuszt csinál, amikor más nem, mert nem tud értelmezni másnak egyszerű társas szituációkat. Esetleg nem tud alkalmazkodni a változásokhoz. Vagy mindent szó szerint vesz, és kiborul, ha a gyerekek nem tartják be a szabályokat. Ismertem kislányt, aki nekiment a többieknek, mikor azok beszéltek sorakozó közben. Az óvónéni ugyanis azt mondta "csendben sorakozzatok", azok meg beszéltek.

2016. máj. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok.

A gyereked tulajdonságai, viselkedése számít szerintem elsősorban, az iskolában is.

Nézzük a lehetőségeket, most akkor az iskola szempontjából: Ha nincs papírja, de a tanító nénije számára kezelhetetlen, akkor is gond van, sőt, így a legnagyobb a baj. Ha nincs papírja, és nincs is probléma, akkor minden ok, te látod, hogy ez mennyire lehetséges. Ha kaptok papírt, és nincs gond, akkor egyik tanító néni sem fogja "kiutálni". Ha kaptok papírt, és gond is van az órákon, akkor a tanító nénije kaphat segítséget, hogy mit hogyan csináljon, szerintem őt is kevésbé fogja frusztrálni így a helyzet.

Tehát szerintem ne egy darab papír döntsön. Normál általános iskolában dolgozom, gyógypedagógusként. Soha egy kollégámon sem láttam, hogy egy papír miatt nem akart volna az osztályába valakit. Sőt, ha volt problémás kisgyereke, aki végül hozzám került, akkor ez őket is megnyugtatta valamennyire. (Akkor is nehéz, de legalább tudjuk kezelni.)


Biztosan van olyan, hogy x-et nem akarták az iskolába, mert autista, de nem hiszem, hogy a papírja miatt, inkább esetleg annyira zavarta az iskolai életet, hogy nem tudtak mellette órát tartani.


Szóval én azt gondolom, hogy elsősorban azt gondold át, probléma lenne-e szerinted iskolai környezetben a kisfiaddal. (Ez fél év alatt is változat akár, addigra majd meglátod.) Ha gondok lennének vele, akkor jobb, ha megkapja a segítséget. (Az iskolának is jobb, ezen kár aggódnod. :) )

2016. jún. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rugalmatlan viselkedésszervezést mondanak rá. Ha valami nem úgy van, ahogy ő elképzelte, akkor hisztizik. Mi itthon mindent jó előre megbeszélünk, hogy mi fog történni, akkor nincs gond, csak ha változás van.
2016. jún. 1. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!