Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy gyerek nekiáll ordítani...

Ha egy gyerek nekiáll ordítani/üvölteni/tutulni/visítani, akkor a szülők miért nem szólnak rá?

Figyelt kérdés

Nem csecsemőkről vagy kisbabákról beszélek, hanem 3-4 vagy akár 6-7 éves gyerekekről!


Én eladóként dolgozok egy nagyobb boltban. És már az oda/vissza utat sem lehet megúszni a buszon anélkül, hogy valamelyik gyerek ne visítana, mint egy disznó, már bocsánat!

De múltkor a következő volt: áll a pénztáram előtt egy család, apuka, anyuka, meg 2 gyerek. És az egyik gyerek, aki kb 4-5 éves lehetett, nekiállt torkaszakadtából visítani, és nem egyszer, hanem 2-3-szor. Nekem a dobhártyám majdnem beszakadt, olyan hangos volt, de anyuka meg apuka mintha meg sem hallotta volna, majd a 3. visítás után anyuka odanyögi, hogy mindjárt megyünk.


De ez nem egyedi eset. Állandóan látok/hallok visító, üvöltő, hisztiző gyerekeket, és folyamatosan azt tapasztalom, hogy a szülők vagy nem foglalkoznak vele, vagy elfordítják a fejüket, mintha nem is az övék lenne a gyerek, vagy kap a gyerek egy ejnye-bejnyét és folytatja tovább, miközben az emberek feje már vörösödik az idegtől meg a fejfájástól.


Vagy amikor pl a buszon 2-3 gyerek úgy beszélget/játszik, hogy jó hangosan visítanak mellé.


Nekem nincs gyerekem, de szerintem ez abszolút nem normális dolog, hogy hagyni kell a gyereket visítani és mindenki agyára menni. Én is voltam 4 éves, és anyum is megjegyezte, hogy mi sosem hangoskodtunk. Ismerősöm erélyesebben rászólt a gyerekre, amikor hangoskodott, akkor abbamaradt, és megtanulta, hogy nem szabad kiabálni.


Ennyire nem zavarja a szülőket az, ha a gyerek torkaszakadtából üvölt, mint akit nyúznak? Nem provokálásnak szánom a kérdést, de ezt nem bírom megérteni, főleg miután olvastam, hogy az ember alapba a saját gyerekének a visítását is nehezen viseli el.


Vagy csak engem idegesít ez a "jelenség"? Ti tapasztaltatok ilyet?



2016. máj. 31. 15:40
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 5 éves a lányom,ha ilyet csinált,mert volt olyan akkor a karjánál fogva megfogtam,belenéztem a szemébe,és nagyon határozottan,kimért hangon közöltem,hogy most azonnal fejezze be.De volt olyan mikor mondtam,ha nem fejezi be akkor megyünk (ő imádja a boltokat,szóval neki ez nagy büntetés) volt is olyan nem egyszer hogy hónom alá kaptam és mentünk.Én nem tűröm hogy degenerált módon viselkedjen,persze vannak hisztik,elkezdi,nem gáz van ilyen,de ha rászólok akkor fejezze be.Én sem értem miért nem nevelik sokan a gyereküket.Soha nem ütöttem meg a lányom,vannak egyéb módszerek amik beválnak.
2016. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
62%
Én azt "bírom" a legjobban, mikor valaki veszi a fáradtságot és rászól az ordító gyerekre, anyuka/apuka meg vérig sértődik, hogy idegenek miért nem hagyják békén a tüncimünci hibátlan gyereküket. Ezek a szülők lusták nevelni a gyereket. Egyszerűbb meg sem hallani a visítást, mint rászólni akár erélyesebben, mert a nevelés az kényelmetlen és energiát igényel. Megértem, hogy a nevelés fáradtságos és nehéz dolog, de akinek ez probléma, az ne vállaljon gyereket.
2016. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem amíg nincs gyereked, ne szóld le, hogy más hogyan nevel.
2016. máj. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

"ne szóld le, hogy más hogyan nevel."


Nem szólom le, és szerintem ez nem nevelés.

2016. máj. 31. 15:56
 5/48 anonim ***** válasza:
46%

Melyik bolygóról írsz? Mert én itt a Földön (Bp.) közlekedem (sajnos) már több évtizede bkv-bkk-val (nincs autó) és egy kézen megszámolhatnám hány "visítást" hallottam.

A pénztár előtt meg hullafáradt gyerekeket vonszolnak a szülők, azért nem szól rá, tudja hogy már rég aludnia kellene,vagy játszania, nem boltról-boltra vonszolódnia. Ez a "visítós" megfogalmazás rendszeresen ott van a gyakorin, tényleg nem értem, mindig ugyanaz a néhány hisztérikus nő teszi fel? egész egyszerűen NEM VISÍTANAK a gyerekek. Néha hangoskodnak, de kevésbé zavaró, mint az, hogy gyakran hangosan mobilozik valaki. Na , már talán be is gyűltek közben az "én is utálom a gyereket" típusú nők. Megyek is innen.

(még elmondom, engem meg az idegesít, hogy mikor olyan erős a nap, nem adnak rájuk egy sapkát - vasárnap lehetett látni a programról-programra cibált hulla fáradt kölköket - mind piros arccal, és estére kiderült a szülők számára, enyhe, vagy erősebb napszúrással- na attól aztán idegesek a gyerekek, nyafognak, sírnak ( a visítás akkor sincs, erre fülorvos javasolt, valami zavar lehet a hallórendszerükben, akik állandóan visításról panaszkodnak)

2016. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
67%

"Szerintem amíg nincs gyereked, ne szóld le, hogy más hogyan nevel."


Ez egy tipikus kifogás az ilyen szülők részéről, csak tudod ezzel egy probléma van: Az, hogy ha hagyod a gyereket ordibálni, az nem nevelés. Ezt bárki meg tudja csinálni. Ráadásul mindig a szülők vannak megsértődve, ha valaki rá mer szólni a gyerekre. Egy gyereknek igenis meg KELL tanulnia, hogy nem szabad hangoskodni, kiabálni, mert ezzel más embereket zavar és idegesít. "Gyönyörűen" néz ki, amikor a gyerek nekiáll visongani, a mellette ülő anyja meg elfordítja a fejét, és nézelődik másfelé, mintha neki semmi köze sem lenne a mellette ülő gyerekhez. Ez a legegyszerűbb. Ha dicsérik a gyereket, akkor igen, ő a büszke anyuka, de ha a gyerek gondot/problémát okoz, akkor a gyerek már egyből csak egy idegen az anyukának, az nem az ő gyereke.

2016. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
43%
Neked van bármi sejtésed arról, hogy mégis miért visít? Gyerekem ugyan még nem volt, de nálam fiatalabb 2 testvérem igen, hidd el, ezeregy dologért tudnak visítani (fáradtak, nyűgösek, éhesek, betegek) és hiába szólsz rá, folytatja. Lehet, hogy te azt látod, hogy nem szólnak rá a gyerekre, a valóság meg az, hogy az elmúlt fél órában 15x szóltak neki és már inkább ráhagyják.
2016. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
81%
Ha belegondolsz a szülő szempontjából, akkor egyrészt egy hisztiző gyerek kínos, mert mindenki titeket néz, nomeg elküld magában melegebb éghajlatra. Sokan nem is akarnak jelenetet rendezni egy bolt kellős közepén, amit megértek. Hugom is sokat hisztizett, ha elkezdted neki mondani, hogy fejezze be, mert pl. hazamegyünk/nem kapja meg amit akart, etc, csak jobban rákezdett. Ha nem foglalkoztál vele, abbhagyta. Néhány gyereknél csak olaj a tűzre, ha rászólsz ilyenkor.
2016. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem amíg nincs gyereked, ne szóld le, hogy más hogyan nevel."


Igen, ez igaz lenne, ha OTTHON történnének a dolgok.

Az tényleg a gyerekre és a szülőkre tartozik.



Kedves Kérdező!


Dettó ugyanezt tapasztalom én is.

És én már láttam ennél idősebb 7-8, stb. évest is, hogy bevágja a hisztit, és főleg a lányok, egy olyan iszonyatos frekvencián torka szakadtukból visítanak (és tényleg ez a legmegfelelőbb szó), mintha nyúznák őket.


Buszmegállóban, boltban, villamoson, bárhol, ahol éppen rájuk jön a hiszti.


Sőt volt már olyan is, hogy pl. boltban ez a jelenet megtörtént, és a szülők csak sétáltak tovább (gondolom hadd hisztizzen, majd abbahagyja), a gyerek meg tényleg már vörös fejjel ordított, hogy márpedig kell neki ez vagy az.


Én meg csak pislogtam, hogy Ööööö, tudják, hogy az a gyerek hozzájuk tartozik?

2016. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
36%
Liberális nevelès gyöngyszemei..
2016. máj. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!