Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák, akik hasonló helyzetb...

Anyukák, akik hasonló helyzetben voltak?

Figyelt kérdés

Sokáig egyedül neveltem a fiam, illetve a nagyszülőkkel. Majd belépett az életünkbe a párom. A fiam 6 éves volt ekkor. A kezdeti "lelkesedés" után, valahogy nem tudott, és a mai napig nem tud mit kezdeni a párom a fiammal. A közös érdeklődés hiánya nehezíti a helyzetet, vagyis párom próbálta horgászni vinni magával, de a fiamat nem kötötte le. A páromat a sz.gépes játékok érdeklik, de a gyerek keveset játszhat...így ez se lett közös pont.

A fiamat érdekli a foci, a páromat nem...

szóval, úgy érzem, sehogy nem tudom őket közelebb hozni egymáshoz. Ha beszélnek, akkor ilyen kérdez-felelek van....vagy kioktatás a páromtól. Ha rajzol valamit neki a fiam, akkor egy köszivel elintézi... a közös társas, vagy kártya játékban sem nagyon vesz részt a párom....inkább elvan egyedül, magában. Neki nincs gyereke egyébként.

Röviden ez a helyzet.

Ami aggaszt, nem közeledik a gyerekhez, mégis elvárja, hogy jó és szófogadó legyen, hallgasson rá .... és még ő van megsértődve, ha nem hallgat rá a fiam... , és nem akar a bizalmába férkőzni sem.... nem akarja megismerni az érzéseit, a gondolatait, a helyzetünkhöz való viszonyát sem. Pedig egy 9 éves gyerek már el tudja mondani mit érez, mi zavarja, mire vágyik.... próbálok "közvetítő" lenni...összehozni beszélgetéseket, ahol legalább én próbálom kideríteni, mi a problémájuk egymással (ha van)...de a párom kitér inkább a dolgok elől, a fiam pedig azt mondja, amit szerinte hallani akarunk. (szereti a párom, semmi baj nincs vele)


Hogy lehetne javítani ezen a helyzeten?

Mivel tudnék ráhatni?

Tudom sose fogja feltétel nélkül szeretni, nem is várom ezt, de a fene nagy fegyelmezés mellett, akkor mért hangoztatja azt, hogy jó gyerek nincs? tegnap is az összes közelébe kerülő gyereket próbálta kioktatni a párom (egy baráti összejövetelen voltunk 6-7 gyerekkel)


bocsi hogy hosszú lett!



2016. jún. 6. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Mondd, mi a fenéért vagy vele?
2016. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha 3 év alatt nem sikerült közel kerülnie hozzá, akkor már nem is fog. Pláne, hogy jön a kamaszkor és vele együtt a gyerek lázadása, amit nehéz lesz tolerálnia.

A kérdés az, hogy neked megfelelő e ez a helyzet, ami inkább békés egyuttelesnek, mint családnak tűnik. Ha te boldog vagy a pároddal és a gyereknek amúgy nincs vele problémája, akkor oké. Ha nem vagy boldog és a gyereknek is komoly gondot okoz a helyzet, akkor véget kell vetni a kapcsolatnak. De azt vedd figyelembe, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a következő partner jobb lesz.

2016. jún. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kettes, köszönöm a választ! párommal jól megvagyunk, "csak" a gyerekneveléssel kapcsolatban van eltérő véleményünk, ami gondolom abból adódik, hogy neki nincs gyereke (még)....

a fiamat látszólag nem viseli meg...de ismerem annyira, hogy képes elhallgatni dolgokat,és nem beszélni ezekről. gondoltam arra, hogy kettesben hagyom őket, hosszabb időre (reggeltől estig pl.) de akkor is olyan helyzet kéne, ahol úgymond "egymásra vannak utalva"....

persze a fiam a legfontosabb, és az Ő boldogsága, ha továbbra is csak egymás mellett élnek...akkor döntenem kell....

2016. jún. 6. 09:43
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Mielőtt osszekoltoztetek, nem beszéltetek róla, hogyan fogjátok nevelni a gyereket? Mi anno elég gyorsan ratertunk erre, amikor megismerkedtunk. Az én lányom 8 volt akkor. A párom kérdezte, mi az amit szabad neki, mennyire nevelheti a gyereket, minap amit én nem akarok, hogy ő beleszoljon. Én akkor elmondtam, hogy ha oda kerül a dolog, hogy együtt élünk, akkor mi ketten neveljük a gyereket és nem lesz olyan, hogy vitázni kezdünk valamiről a gyerek előtt. Akkor sem, ha nincs egyetértés. Később megbeszeljuk, de a gyerek fele a döntés az, amit az egyikünk kimondott, bármelyikén is legyen az, max később, ha át beszéltünk, akkor megvaltoztatjuk, együtt és természetesen együtt is közöljük.

Én mondjuk azt sem vártam el, hogy szeressék egymást. Az csak egy bónusz, de nem feltétel. Én se szeretek minden embert, mástól se várhatom el, hogy szeresse azt, akit én szeretek. A tisztelet volt az egyetlen érzelem, amit akartam, mind a paromtol, a lányommal szemben, mind a lanyomtol a párommal szemben. Nem mondom, hogy azonnal tökéletesen működött a kapcsolatuk, de idővel nagyon jóban lettek. A párom szereti nagyon a lányomat, ezt szóban is kifejezi. A lányom is szereti őt, de soha nem mondja, csak a tetteivel kimutatja.

Érdemes lenne a pároddal is és a fiaddal is leulni - külön külön és elbeszelgetni, hogy ki hogy ér magát ebben a kapcsolatban. De mondom, szeretetet és apa-gyerek kapcsolatot elvarni nem szabad,az vagy jön magától, vagy nem.

2016. jún. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó a válaszod! sajnos nem beszéltünk a gyerek nevelésről, vagyis a konkrét gyerek neveléséről, ez hiba volt...illetve én elmondtam, milyen gyerek Ő, szerintem. (bár egy dolog, a szó és más a tett)Mivel én elnézőbb vagyok a fiammal, és elfogultabb, többet engedek meg neki, és ez a páromat zavarja. Pedig az alap dolgokban egyet értünk a gyerekkel kapcsolatban is.

Úgy érzem, én a gyerek igényeit előrébb helyezem, mint a párom. Nálam "szent" a fél 9-es fekvés...akkor már nem akarunk vele beszélni arról, mi volt ma a suliban (mert a párom épp későn ért haza és csak akkor van ideje) azért is ragaszkodom ehhez, mert korán kell kelnie, mivel mindketten korán megyünk dolgozni, és viszem a tatához, aki suliba viszi.

Én dicsérem minden apró dologért...páromtól ritkán hall ilyet...csak a kritikát...kértem, hogy lássa meg benne a jót is! de úgy érzem erre nem igazán képes....


Én se várom, hogy szeressék egymást, csak ismerjék el egymást, mint együtt élő emberek.


Párommal annyiból nehezebb, hogy ő annyira sértett, hogy nem hallgatott rá a fiam, hogy mondhatok én bármit...


fiam, meg makacs, és hajlamos a tiszteletlenségre....


Tudom, hogy nem szent... és tudom, hogy miket örökölt az apjától...és azon vagyok, hogy amennyire lehet "vetkőzze le" ezeket a rossz tulajdonságokat....

2016. jún. 6. 10:29
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nincs idő, amit együtt tolthetnenek hétköznap, akkor nem tudnak egymáshoz közel kerülni. A fél kilences fekvést át lehet tenni 9re, az még nem késő. Nem élet elvarni, hogy ha hétköznap egy szót se váltanak, akkor majd hétvégén minden tökéletes lesz.

A pozitív megerősítés nem egyszerű, az emberek többsége nem így nőtt fel és így tovább adni se tudja. Gondolj bele, az átlag tanár is csak a rosszat hozza fel folyamatosan a gyerekről, nem a jót. ..


A gyerek ne legyen tiszteletlen, ez nem csak a párod fele fontos, hanem mindenki felé. Mi az amúgy, amiben nem hallgatott rá?

2016. jún. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnos 5:50kor kel és 6:15-kor viszem már a tatához. van amikor magától is negyed 9kor megy aludni...

de a párom nem mindig ekkor ér haza, csak többször volt ilyen, mikor nem volt tekintettel az alvás igényére e kérdés miatt: mi volt a suliban...


Szerencsére olyan tanára van, aki dicséri is őket (nyílt tanórán hallhattuk) :)

és érdekes, az edzőnk is szigorú, de mégis dicsér...és a fiam hallgat rá....pedig ő se tesz semmi különöset... "csak" figyel rá

2016. jún. 6. 12:22
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem: vegyen vissza az oktatásból meg a nevelésből, vagy legyen a gyerekkel barátságosabb. Ugyanis ő kicsit el van tévedve, hiszen nem ő a gyerek apja, mégis elvárja a tiszteletet, a semmire. Egy szülő-gyerek viszony kölcsönössêgen alapul. Ha nem ad nem kérhet szeretetet, tiszteletet. Ne haragudj, ne engedd, hogy apát játsszon, amikor fütyül a gyerekre. Benne van a hiba. A helyedben én leülnék vele és tisztáznám a szabályokat, valamit valamiért.
2016. jún. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as, köszönöm a válaszod! nem én pontoztalak le! örülök, hogy van aki így is látja a helyzetet!

mindenki válasza hasznos volt, átgondolom ezeket.

2016. jún. 7. 08:47
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
Nincs más hátra, valamelyiket le kell cserélni. Vagy a párodat, vagy a gyereket. Egyik sem garanciális?
2016. jún. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!