Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lop az 5 evesem, mit tehetnek?

Lop az 5 evesem, mit tehetnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!olyan oviba jar a lanyom ahol a szulok kuldik be a tizorait,uzsonnat,igy elkerulhetetlen h mas kajat kuldjek mint mas gyerek anyukai,most szolt az ovono h a gyerek lopkodja a tobbiek nasijat,sot egyszer meg az ovono taskajabol is elemelt vmit.Reggelit,ebedet kap ez csak a ketto kozott vmi aprosag.En almat szoktam,banant,muzliszeletet,masok edesseget,sutit,nasit stb.Nem igazan szeretnek atterni szamomra egeszsegtelennek tartott tizoraikra csak h ne irigyelje a tobbieket,valahogy a fejeben kellene rendet tenni de csak azt hajtogatja h mert masnak van es neki nincs.Hetvegen ellopta az mp3 lejatszomat es vegul o adta vissza de akkor is azt hajtogatta h azert vette el mert neki olyan nincs.Mivel rakhatnek rendbe a fejeben?ugyanakkor azz is tudom h ez figyelemfelkeltes.Elvalt szulok gyermeke de csaladban el,van uj parom,szeretik egymast,itthon nem valtozott semmi ami indokolna.Van vkinek ilyen tapasztalata?
2016. jún. 9. 09:17
1 2
 1/19 Bella169 ***** válasza:
100%

Gyerek. Természetes, hogy arra vágyik ami neki nincs. Őt még hidegen hagyja az egészséges táplálkozás.

Egyrészről persze beszélgess el vele, hogy attól, hogy neki nincs még csúnya dolog elvenni másét, mert az szomorú lesz miatta.

Másrészről ajánlj neki kompromisszumot. Mondjuk heti egyszer ő kérheti mit vigyen az ovi enni. És ha azt mondja, hogy ő is olyan édességet szeretne mint xy akkor adj neki olyat. Heti egy édességtől baja nem lesz, de az ő kis lelkében ez igazságos dologként fog lecsapódni.

A tiltott dolog mindig édesebb. Ha ennyire elzárod a számodra egészségtelen nassiktól a végén még zt fogja csinálni a kislány mint az én egyik általános iskolás osztálytársam. Ő nem lopott de mindig kunyerált, vagy ha úgy gondolta épp nem látja senki a földről ette fel az elejtett chips darabokat meg cukorkákat. Ő sose vehetett magának a büfébe, otthon se kapott, de annyira vágyott rá, hogy végül a koszos földről kajálta fel, hogy legalább megkóstolhassa milyen is.

2016. jún. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Ha már mindenképp csak a gyümölcs játszik nálad, mint lehetőség akkor legalább csomagold úgy hogy izgalmas legyen! annyi lehetőséget látni a neten. vagy gyümölcssalátának, vagy nem tudom ki lehetne valamit találni hogy legyen benne valami izgalmas. Ez így lássuk be baromi lehangoló, hogy a többi gyerek eszi a kakaós csigát, muffint, túró rudit stb, a te gyereked meg a gyümölcsöt. Biztosan összefolyik a nyál a szájában. Nem értem az ilyen szülőket egyébként, annyira jó hogy nekem nem ilyen szüleim voltak (és egészséges vagyok és nem 100 kiló)
2016. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Én értelek, csak egy kicsit átestél a ló túloldalára.

Amit az 1-es ír, nagyon jó ötlet.

(Az, hogy valaki nem 100 kg, és jelenleg egészségesnek tűnik, nem azt jeleni, hogy ez így is marad..."az vagy, amit megeszel"...)

2016. jún. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mi is eszunk sutit,csokit, ALKALMAKKOR,ezeknek az alkalmaknak orul,varja,nincs megvonva tole,de valoban nincs a hutoben puding,tejszelet,stb.De tizorai uzsonna helyett chipset bevinni hulyesegnek tartom.Gyereknapkor elmentunk pl cukraszdaba,kaptak sutemenyt,forrocsokit,elmeny volt.Igyekszem boviteni majd a repertoart,a talalast es abszolut belefer a heti 1 amit o valaszt.Koszonom az otleteket!
2016. jún. 9. 12:07
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

akkor süss neki olyan süteményt, ami gyümölcsös, és nem kell agyon tölteni csokival, meg hasonlókkal :)

sajnos velem is előfordul, hogy mikor a munkahelyemen kevésbé finom kajákat tudok hozni, és ott van melettem az automata nasikkkal, na tömöm bele az aprót. :(

vagy olyan sütit süss amiben édesítő van, de a gyerekek alapból szeretik az édességet, de persze mérték tartással lehet a gyerek boldog, meg te is, hogy egészségesebb :)

2016. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

En is erre gondoltam, mint az utolso valaszolo. Peldaul a hazilag sutott kakos kalacs az szerintem tok jo kompromisszum alma es tejszelet kozott. De nem is kell feltetlenul kakaos vagy csokis dolgot sutni, lehet gyumolcskenyeret is peldaul. Igazabol barmit, biztosan van kedvenc sutije. Peldaul lehetne ugy, hogy heti egyszer o valaszt, de megszabott keretek kozott, pl nyaloka meg gumicukor meg chips az nem tizorai egyertelmu. De vihet egy turorudit, vagy a gyerekek szeretik meg pl a joghurtot amibe kis ropogtatnivalot lehet onteni, ilyesmit. Heti ketszer vagy haromszor marad a gyumolcs, muzli, stb, amit eddig is adtal, de ezt is fel lehet turbozni ugy, ahogy az egyes valaszolo is irta. Vagy sima gyumolcs helyett lehetne joghurtos mezes gyumolcssalata. Ez is kicsit izgalmasabb, mint magaban az alma. Es 1-2szer hetente meg altalad keszitett kakaoskalacs vagy amit eppen sutsz.


Emellett persze el kell magyarazni neki, hogy bizony akkor sem lopunk, ha masnak van, nekunk meg nincs. Valahogy meg kell ertetni vele.

2016. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél neki a tízóraihoz, uzsonnához egy kis aszalt gyümölcsöt és olajos magokat, mindig másfélét, persze, ha szereti. Mondhatod neki, hogy a többi gyereknek meg ilyen nincs, pedig biztosan nekik is különleges finomságot jelent. Ráadásul kicsit több kalóriát ad, lehet, hogy neki több kalóriára van szüksége, éhes lesz a gyümölcsöktől, és ezért lopkod.

Csinálhatsz neki madártejet is puding vagy joghurt helyett, általad egészségesnek tartott összetevőkből. Illetve a házilag készített gyümölcsös-mézes joghurt is nagyon jó. Beszélgess vele arról, hogy a többi gyerek nasija miért nem egészséges és tápláló, hogy elhízást és egyéb bajokat okoz. Az én ötévesem már nagyon képben van, bár ő is kívánja az egészségtelen nasikat, de megérti, hogy otthon miért nem eszünk ilyeneket (ő az oviban teljes ellátást kap, csak tojás-, szója- és tejmenteset intolerancia miatt).

2016. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom neked is!
2016. jún. 12. 16:06
 9/19 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon szuper válaszok érkeztek, tényleg, mélyen egyetértek mindenkivel, ritkán verődik össze ennyire jó válaszológárda egy-egy kérdésnél. De az az igazság, hogy a lopás nálam már kiveri a biztosítékot, hiszen ötéves, nem kettő, már meg kell értenie, hogy semmilyen körülmények között nem lophat. És kövezzetek meg, de én büntetném a lopást. Szobájába küldeném büntibe mondjuk 10 percre vagy valami. Éreznie kell, hogy a "mert nekem nincs olyan" nem jogosítja fel a lopásra, és hogy ez olyan dolog, amit nagyon de nagyon helytelenítek. Éreznie kell a rosszallásomat. Máskülönben legközelebb vagy az egyik ovis szülőtárs fogja leüvölteni a hajamat, teljesen jogosan, vagy valamelyik eladó a közértben.
2016. jún. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

[link]


Egyetertek veled Utolso,aznap elvitte a pajkos mano a biciklijet es hagyott egy levelet h "nem szep dolog elvenni azt ami a mase,neked jol esik"?


Volt tombolas,siras es meg aznap irta a lanyom neki ezt a levelet,ki van ragasztva a konyhaban,minden nap latja.


Lassan visszakerul a bicikli a helyere,azota nem volt kajacsenes es a mano ugye mindent lat,lehet h meg egy ilyen eset es megint elvinne,atbeszeltuk.


Masnak mas baja van a gyerekevel,remelem mi ezt most kipipaltuk.

Egett a bor az en kepemrol is,de ez van.

2016. jún. 21. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!