Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves gyereknél normális,...

5 éves gyereknél normális, hogy sokszor nem fogad szót, nagy mozgásigényű, nehezen ül meg, ha valahol várni kell pl. orvosi rendelő, és sokszor van hogy kétszer-háromszor kell felszólítanom valamire mire nekiindul?

Figyelt kérdés
Most volt kint az oviban a nevtanos pedagógus,ő nem jelzett semmit,hogy bármi probléma lenne,gondolom észlelte volna.Egyébként akár egy órát elrajzol,vagy eljátszik magában,homokozik,fél órákat hintázik,és már nagyon ügyesen számol.Szerintetek?Lehet mégis valami probléma? Mostanában már kezd egy picit zavarni,hogy 5 éves,de olyan szófogadatlan.
2016. jún. 18. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Normális.
2016. jún. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Normális, sőt szerintem átlagos.
2016. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
36%

Engem ezért ütöttek vertek szidtak és szorongó felnőtt lett belőlem 30 felett. :-(


Ezért ne bántsd a gyereket!

2016. jún. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lányom ugyanez.Először azt hitték adhd-s,rajta az segített h én változtam,nyugodtam,akkor is igyekszem higgadt maradni,amikor legszívesebben leordítanám a fejét,plusz halolajkapszulát szed,azóta jobb.
2016. jún. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Ne aggódj 6-7 éves korára szófogadó lesz.
2016. jún. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az èn fiam ugyanilyen volt iskolakezdès elött elkellett mennünk nevelèsi központba mert izgàga volt!nem talàltak semmit mai napig ilyen 8èves múlt tanulàssal nincs gond egyàltalàn!

Az tudom tanàcsolni ha mielött kezdenètek az iskolàt,ès izgàga a sajàt megnyugtatàsodra nèzesd majd meg!most szerintem nincs rà szüksèg! :)

2016. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,igyekszem türelmes lenni,és sokat beszélgetni vele,hogy ha szót fogad akkor anyának is sokkal több kedve lesz játszani stb.Nem bántom emiatt,eszembe se jut,pedig néha tényleg iszonyatosan idegesítő :D

Pont amiatt kérdeztem,mert ha bármi gond van akkor nem szeretném ha későn derülne ki,mert tudom,hogy sok fajta terápia meg foglalkozás van a gyerekeknek amik jók ezekre a problémákra.

2016. jún. 18. 21:41
 8/14 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 5 éves és szófogadó, és megül bárhol, ha kell. De lehet, hogy ez nem átlagos dolog...
2016. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

2-3x felszólítani? és utána megy, csinálja? boldog ember!

hát még hogy magában is elvan hosszú ideig. enyém is. 10 percig max.

2016. jún. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia.Nála, 5 és fél éves ,de sokszor nem fogad szót.Ez egy ilyen korszak.Szerintem normális..
2016. jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!