Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Enyhe autista/spektrumzavaros/...

Enyhe autista/spektrumzavaros/"furi"gyermekek anyukái, akik nem speciális óvodába járnak! Ti hogyan kezelitek ha a gyermeketeket bántják, csúfolják a többiek? Reagáltak rá, és magatokban hogy rendezitek?

Figyelt kérdés
5 éves a fiam,3 éves koráig átlagos kisfiú volt,1 éve kezdődtek nála spektrumzavarra utaló tünetek jelentkezni,egyre több. Még az elején járunk a vizsgálatoknak,azt mondják nem súlyos,de a társas viselkedését komolyan érinti. Egyedül játszik,gyakran furcsa reakciói vannak ha kérdezik, sokszor a szituációkkal nem tud mit kezdeni,nem megfelelően reagál,csak akkor játszik kerti játékkal(hinta,csúszda,mászóka)ha nincs más rajta,mások érzelmeit van,hogy nem érti és van amikor a sajátját is furcsa módon nyilvánítja ki. Soha nem mondta,hogy bántanák vagy csúfolnák,bàr abban sem vagyok biztos,hogy feltűnne neki :(. Ma reggel szembesültem vele először. Libikókázni akart,de foglalt volt, odament megkérdezni,hogy felülhet-e,persze nem volt a válasz,mégegyszer megkérdezte,mire a kisfiú ráüvöltött,hogy máskor maradjon otthon. A fiam elballagott csúszdázni. 5 perccel később mentek be kezet mosni, beállt ő is a többiek közé,mellette kêt iskolába készülő fiù ment. A gyermekem mosolygott rájuk,mire az egyik két kézzel nyúlt fele,de előtte hátra nézett és meglátott,úgyhogy abbahagyta a mozdulatot,a másik nem vett észre ês az arcába nyomta a középső ujját. A fiam nem is szólt hozzájuk,természetesen ezt sem reagálta le. Semmit nem tudtam mondani,vagy csinálni,csak könnybe lábadt a szemem. Ez volt az első ilyen alkalom. Ezt,hogy lehet egy anyának rendeznie magában,úgy hogy közben a gyereke felé is helyesen kommunikálja, meg szeretném védeni attól,hogy bántsák anélkül,hogy rontanék a helyzetén,de közben meg is kell tanulnia,hogy álljon ki magáért,,mert nem lehetek mindig vele,és a világban nem csak normális emberek vannak! Vagy lehet,hogy túlreagálom? Ti hogyan kezelitek az ilyen szituációkat,nekem azóta potyognak a könnyeim,hogy otthagytam :(
2016. júl. 6. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez azért van mert fira a fiad. Azok a gyerekek taplók. Nem normális, hogy 6-7 évesek a középső ujjukat mutogatják.

Én megmondtam a fiamnak ha bántani akarják fogja le azilletőt vagy akár el is lökheti.

Nagyon hasonló helyzetben vagyunk. Májusban volt 5 a fiam. 1 éve lett pár furcsa dolga. Több helyen voltunk. Egyik helyen azt mondták enyhes aspergeres autista. A másikon, hogy tuti nem az csak enyhe idegerendszeri éretlenség. Jövőhéten megyünk a SOTEra.Az utóbbi időben egyébkènt nem sok gond van.

2016. júl. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos mindenhol van pár ilyen gyerek aki állatmódjára viselkedik.Bántják az egészségeseket is.Nagyon rosszul esik minden anyának.Az én kisfiam is furi van pár autisztikus tünete.Őt nem bántják nem csúfolják.Nagyon kis létszámú ovi.Max furán néznek rá néha de az is tud rosszul esni..Most lesz 6 éves van még egy éve az oviba,de már előre félek a sulitól.
2016. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Óvónővel beszéltél? Hogyan szokta ezt kezelni. Neki is hatással kellene lennie a gyerekekre, nemcsak mindenért a szülőt meg a gyereket kell hibáztatni.

Nem vagyok érintett, de bennem ilyenkor felmerül, hogy nem is a tied problémás. Nem is csoda, hogy ilyenekkel nem akar barátkozni.

2016. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én szüleim sajnos magasról tettek rá, mindig azt mondták: "Ne foglalkozz velük." Engem sajnos ütöttek is.


Amúgy az említett gyerekek valószínűleg eredendően taplók, az ilyenek bárkit bántanak, függetlenül attól, hogy mennyire "normális". Én aspergeres vagyok de az engem bántó gyerekek ugyanígy csúfoltak és fizikailag bántalmaztak más, náluk kisebb gyerekeket is.

2016. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg igazatok van,ezek a gyerekek mást is piszkálnak. Azzal nyugtatom magam,hogy olyan nagyon rossz nem lehet neki,mert szeret oviba járni ês ha kérdeztük mindig azt mondta soha nem bántják. Biztos csak én reagáltam túl!
2016. júl. 9. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!