Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Féltékenység lehet? Hogyan...

Féltékenység lehet? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Van egy nagy fiam,8éves.Az első házasságomból született,együtt neveljük a férjemmel.6hetes a kisfiam. Mióta megszületett, a nagy viselkedése megváltozott.Szereti az öccsét látszik rajta,de valószínűleg féltékeny, vagy nem tudom.Ha rászólok valamiért egyböl azzal jön hogy ő nem ide tartozik és elköltözik az apjához. Sokszor hangoskodik,zörög,csapkodja az ajtót persze mikor a kicsit nagy nehezen elaltatom.Nem gondolom hogy direkt,de ezerszer megkérem rá hogy ne tegye, aztán 5perc sem telik el kezdi újra.Ha ilyenkor szólok neki kicsit mérgesebben akkor persze megsértődik és kezdődik hogy ő nem érzi itt jól magát stb..Viszont eddig a saját szobájában aludt,de napok óta átjön mert először azt mondja fél,aztán mert unatkozik utána már sír hogy utálja a szobáját.Foglalkozok vele,nem hanyagolom el a pici miatt,ugyanúgy szeretgetem mint eddig,de egyszerűen nem tudom eldönteni hogy valóban ennyire megviselte az hogy testvére lett(mellesleg nagyon akart már) vagy egyszerűen tudja hogy így az orromnál fogva tud vezetni?Nálatok volt ilyen?
2016. júl. 13. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
csinálj vele külön programot,mondd el neki mennyire szereted őt is, és kérdezz rá,hogy miért viselkedik így.
2016. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ja és igen volt fétékenyég,de az enyém akkor még csak 3 éves volt a kicsi születésekor. nagyon nyügös volt.és amikor rákérdeztem mi abaja akkor elmondta hogy:mindig csak a babával foglakozom..
2016. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még csak 6 hete van kistesója, persze hogy rosszul esik neki, hogy már nem ő van a központban. Szerintem tudja, hogy rád azzal tud hatni, ha az apjához költözést emlegeti, ez az ő kis "fegyvere", ha nem úgy vannak a dolgok, ahogy ő szeretné. 8 évig egyke volt, kell még idő, hogy elfogadja az új helyzetet, és megtalálja a családon belül az új helyét. A legfontosabb, hogy ne idegeskedj, ne erőltess semmit, csak hallgasd meg, ha mondani akar valamit, és az eddigi játékszabályokat ezután is tartasd be vele, kedvesen de határozottan.

Az éjszakai átmászkálás nálunk is megvolt, pont akkor kezdődött, amikor megszületett a pici :) Szerintem a fiad ezzel kicsit ki akar magának sajátítani, anya most csak az övé, legalább éjszaka, amikor nincs "zavaró tényező". Én ezt nem éreztem akkora problémának, bár nem aludtam túl jól, ha a nagyobbik fiam az ágyamban aludt. Egy idő után elmondtam neki, hogy nagyon jó érzés, ha hozzám bújik, de rosszul alszom, nem férek el, és folyton felébredek, ha mocorog, másnap pedig nyűgös vagyok, mert nem tudtam magam kipihenni. Átjöhet, ha akar, de ha nem jó nekem, át fogok menni az ő ágyába aludni. Na ez hatott :) Utána ritkultak az átmászkálások, most már csak nagyon ritkán, kb. havonta egyszer, szinte álmában jön át. Ennyi még nekem is jólesik :)

Ha jól emlékszem, Vekerdy egyik könyvében jókat olvastam a testvérféltékenységről (is), nagyon ajánlom az írásait, videóit.

2016. júl. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!