Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » "Verekedős" kisgyerekeddel...

"Verekedős" kisgyerekeddel mennyit jártatok óvoda előtt játszótérre, gyerektársaságba?

Figyelt kérdés

A 3 évesem sokszor durván közelít kisebb vagy hasonló korú gyerekekhez a játszótéren,néha okkal(elvették a játékát)néha ok nélkül.Van hogy a barátaival napokig, hetekig játszik minden konfliktus nélkül,és sajnos olyan is van,hogy a játszótérről sorozatosan 10 perc után kénytelenek vagyunk hazamenni a homokszórás,lökdösődés,stb miatt.Mindig közbelépek,elmagyarázom miért nem szabad senkit bántani,elmondom hogy még egy hasonló eset, és megyünk haza.Amint megtörténik ismét,valóban el is indulunk. Hazafelé megpróbáljuk felderíteni az okokat. Azt szokta válaszolni hogy verekedni akar/fájdalmat okozni másoknak.

Soha nem ütöttük meg,nincs testvére,nincs a családunkban konfliktus.Következetes vagyok,és próbálok nagyon türelmes is lenni,viszont néha felemelem a hangom. Ezt nem éreztem eddig problémának,de nyilván az, dolgozom az ügyön.Előfordulhat, hogy eddig túlbeszéltem vele a verekedés dolgot, most próbálom csak röviden,tömören a lényeget,és félretesszük az ügyet.Sok pozitív megerősítést kap tőlünk.

Hanyagoljam a napi játszóterezést,ha sorozatosan "kudarccal" végződik,vagy menjünk továbbra is gyakran, és egyszer jobb lesz?

Szeptemberben kezdi az óvodát,számíthatok rá,hogy romlik majd a helyzet?


2016. júl. 28. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Én ettől még vinném a játszótérre. Hiszen azt írod nem minden napos a verekedés, lökdösődés.

Ovira lehet hogy marad valami ebből, de az teljesen más szituáció, lehet hogy ott másképp fog viselkedni, nem lehet egy játszótérrel összehasonlítani.

2016. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Az enyémnek van öccse, de már akkor is kezdett dobálni, harapni, amikor még csak terhes voltam.

Nem mindig csinálja, ha nem bírok vele a játszón, akkor pakolunk és jövünk.

Általában lapáttal csap oda, vagy nyakon szórja a másikat direkt és többször is homokkal. Ellöki a kisebbet, vagy elveszi a játékát és még oda is csap.

Az öccsét rendszeresen dobálta, fejbeverte és hidd el, mindent megpróbáltam, de az oldotta meg igazából, hogy az öccse is visszacsap/harap már.

Azóta megemberelte magát.

A többi gyereknél is az használt, hogy találtam olyan társaságot neki, ahol az anyukák nem rémültek meg, ha a fiukkal összeakadt és hagyták, hogy a gyerekek visszavágjanak. Sokkal össze is járunk és érdekes, azokkal már másképp viselkedik. Nem csak ő bánthat, hanem ő is kapott és hihetetlen, de nyugi van. Meg okosabb is lett, kezdi érteni, hogy nem szabad. Persze a kisebbekkel és akik erre nem vevők, azoktól én emelem ki továbbra is és ha nem viselkedik, pakolunk, jövünk. Egyszer figyemeztetem, aztán annyi. Hamar megértette ezt is. Nyilván nem fog megoldódni ez ennyitől sem, de rengeteget javult a neki való társaságtól - azonok kor, habitus, erő. Az ovi szerintem meg fogja oldani majd, attól ne tarts.

2016. júl. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ilyen volt. Gyomorgörccsel jártam vele a játszóra, ennek ellenére megpróbáltuk mindennap, mert máshol nem tudtunk levegőzni, egyébként is úgy gondoltam, szokja meg.

Oviban rendeződött a helyzet, nem hogy nem volt rá panasz, az óvónő "kiemelkedően jólnevelt"-nek titulálta. El voltam hűlve. Már sulis, ott is jó a magatartása, és időközben teljesen leszokott a verekedésről.

A leírásod alapján jól kezeled a.hely

2016. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Bocs, elment. Szóval jól kezeled a helyzetet, tudom, hogy nagyon égő, amikor így viselkednek, de ha szépen nevelitek, de mellette van következménye a verekedésnek, biztos, hogy fel fog vele hagyni. Kitartás!
2016. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat, tényleg sokat segített.Meglepődtem azon, hogy az oviról pozitívan írtatok,remélem nálunk is hasonlóan alakul.
2016. júl. 28. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Valószínű valami bantja vagy irritálja az adott gyermek jelenléte esetleg hozzaallada. Elmagyaraznam, hogy ha mérgesek vagyunk, akkor azt szavakkal is ki lehet fejezni. Pl ha elveszik a jatekat, akkor még kell neki tanulnia, hogy szavakkal is kozolheti, hogy neki ez nem esett jol. Konfliktus kezelésre kell megtanitani, nem kiemelni az adott környezetből. Ha nem szimpatikus a gyerek, akkor még kell tanulnia, hogy felállás és odébb megy.
2016. júl. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezen a területen sokat fejlődött.Szerintem jól kommunikál a társaival és velem is.Ötletesen keres megoldásokat,alkudozik,cserél...Ha jó passzban van.

Inkább az ok nélküli agressziót nem tudom hova tenni, szerintem nem az adott kisgyerek ellen irányul a támadás, hanem ő van ott pont. Néha meg nem. Kiszámíthatatlan.

Köszönöm a válaszod,hasznos volt.

2016. júl. 30. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!