Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Minden ételt-italt megszagol...

Minden ételt-italt megszagol 7 éves fiam. Tudja hogy nem kellene, de "muszáj" neki azt mondja. Mire utal ez?

Figyelt kérdés

Sokszor minden falatot megszagol mielőtt bevenné a szájába.

Kinövi vagy szaksegítséget kellene kérni?

Most megy iskolába, félek ki fogják csúfolni.


2016. aug. 1. 20:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekem olyan kényszerbetegségnek tünik.Tapasztalatom nincs benne de kérdezd meg az orvost ő mit javasol.Mióta tart nála?
2016. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Nekem ez valami kényszer problémának tűnik, megkérdeznék egy pszichológust.


[link]

2016. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Eszter76 ***** válasza:
100%

Mindenkinek vannak autisztikus/kényszeres tünetei - a kérdés csak az, hogy mennyi. Ha ez az egyetlen probléma és amúgy mozgásában, beszédében, társas kapcsolataiban és viselkedésében nincs más, ami gond lenne, akkor ez nem feltétlenül probléma, ha nem nagyon zavaró, akkor aggódni se nagyon kell miatta.

Ha viszont ez a mindennapjaiban gondot jelent, vagy bármilyen más tünete is van (mozgás, beszéd, társas kapcsolatok, viselkedés), akkor célszerű minél előbb szakembert keresni, ami nem olyan egyszerű, mint amilyennek hangzik, de ebben az esetben nem szabad feladni.

Érintett és emiatt valamennyire jártas is vagyok a témában. Ha gondolod, írj privátban.

2016. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Egyéb területen normális/átlagos, bár visszahúzódóbb a társainál. Nemrég mérték fel komplexen.

Ez a kényszeresség néhány hete áll fenn. Mindkét orrlyukával megszagolja az ételt. Kívülállóként nagyon zavaró. És félek, hogy az iskolakezdés inkább ront majd a helyzeten.

A kérdésem az lenne meddig várjak vele, mielőtt pszichológushoz vinném?

2016. aug. 1. 21:18
 5/19 anonim ***** válasza:
Én elvinném iskolakezdés előtt.
2016. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Eszter76 ***** válasza:

Hol mérték föl komplexen? Mert a sima iskolaérettségi vizsgálaton nem biztos, hogy bármit találtak. Más területen nem (volt) kényszeres?


Ha tartasz tőle, hogy romlana a helyzet, vagy tényleg úgy érzed, hogy nagyon zavaró, akkor nincs mire várni. Első körben a területileg illetékes nevelési tanácsadóhoz kell fordulni – majd ott megmondják, hogy szükséges-e tovább menni. Ráadásul, ha nincs baj, akkor meg is nyugszol.


Viszont most augusztus van, ilyenkor ott is szabadságolások vannak, ráadásul könnyebb bekerülni, ha az iskola és a szülő együtt kéri a vizsgálatot. Szóval várd meg a sulikezdést, beszélj a tanító nénivel és kérjétek úgy a nevelési tanácsadó segítségét (a sulin keresztül). Jelenleg azt hiszem, ez a leggyorsabb módja, hogy időponthoz jussatok.


Megpróbálhatod iskolakezdés előtt, szülőként is megkérni a vizsgálatot, de egyáltalán nem biztos, hogy sikerül (sajnos).

2016. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A párom is ilyen, 29 éves. Megszokás. Amúgy semmi baja nincs.


Még mindig jobb ez, mint a körömrágás.


Mindenkinek van valami heppje, még neked is!

2016. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
És milyen lelki oka lehet ennek? Mi szülök ronthattunk el valamit? Elég "nehéz" gyerek, olyan "szuper érzékeny" kategória, nem volt vele sosem könnyű (a kishúgához képest).
2016. aug. 1. 22:50
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

Anyukam 70 eves es miota az eszemet tudom mindent megszagol. Megyunk a cukiba es megszagolja a sutit mielott eszi, de tenyleg mi nden etelt italt mindenhol, otthon, vendegsegben stb.

Csak rossz szokas. Lehet ez van a fiadnal is, valami uj szokas. Szerintem varj meg, probald elterelni a figyelmet, mikor kezd enni.

2016. aug. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Istenem rögtön autista mert megszagolja az ételt?

Nem lehet, hogy csak kíváncsi.

Ha nem tör zúz, hanem érzékeny rögtön autista..

Vidd vizsgálatokra, és ténykeg baja lesz

2016. aug. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!