Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy értessem meg vele hogy a...

Hogy értessem meg vele hogy a kuty egy érző lény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet h nem a kutya menüt kellene választanom, de gondoltam itt kérek sos-t. Az a helyzet hogy van egy iskolázott béketűrő,igazi család szerető ír szetterünk és egy nagyon is hisztis korszakában lévő 4 éves lányunk.


Nem érti,pedig már 1 éves korában mondtuk,mutattuk neki hogy kell bánni a kutyussal. Mostanáig így volt,jó volt,de beköszöntött a dackorszak. Nyúzza,veri a kutyát. Ilyenkor komoly bünti van. Elzárjuk-e előle a kutyát amíg nem bír viselkedni?



2016. aug. 1. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Ne zárjátok el. Ha húzza a fülét vagy a farkát akkor csapjatok a kezére és kapjon valami büntit. Azzal hogy elzárjátok őket egymástól nem lesz jó mert semennyire sem fogja megtanulni a helyes viselkedést. A másik hogy ahogy látjátok hogy kezdené nyúzni szidjátok le vagy valami (ötletem sincs mit kell ilyenkor csinálni egy gyerekkel) Ha simogatja vagy csak simán nem bántja akkor dicsérjétek meg.
2016. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Olyat is hallottam hogy mikor a kislány húzta a kutya fülét vagy farkát akkor az anyuka enyhén húzni kezdte a kislány haját, de azért úgy hogy érezze, és mikor a kislány már kérte hogy ne csinálja akkor elengedte és megmondta hogy a kutyusnak is ugyan így fáj.
2016. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
34%
Nyilván magától egy gyerek sem ilyen, tehát előbb a mintát kéne valahogy elvenni előle és elmagyarázni neki, hogy ez miért nem helyes, mi a következménye, ha ezt teszi. Akármeddig hisztizik, állítsd a sarokba és csak akkor engedd ki ha már megnyugodott.
2016. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
12%
Nálunk is hasonló, de a 2 éves csinálja. Én biztosan nem ütök rá. (Szerintem a kor miatt nem is lenne hatásos) Mindig határozottan mondom neki, hogy ne bántsa. Most már eredménye is van. Mondjuk kettesben a kutyával nem is szoktak lenni, szóval szinte azonnal tudok szólni, ha bántaná. Múltkor én is elvittem tőle a kutyát, amikor már nem bírtam vele. Mi nem bántjuk soha a kutyát, de a lányom "haragszik" rá, mert sokszor fellöki. Szerintem ez a baj, mert amikor fut felénk a kutya sokszor kapaszkodik belénk vagy kéri, hogy vegyük fel. Van hogy sikít. Ha majd nő, remélem már nem lesz ilyen baj.
2016. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
A kutya elzárás nem büntetés.
2016. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%
Részt vesz a kutya gondozásában? Nálunk a kisfiunk önti a tálba a kaját, segít fésülni, hagyjuk,h egyedül vezesse pórázon, ha úttól távol sétálunk. És sokszor mondjuk ki a kutya érzéseit; most szomorú, most fáradt, most örül... stb. Persze azért nagyon kell figyelni rájuk így is.
2016. aug. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Amikor nagyon erőszakos volt az elején, akkor mi is azt a megoldást gondoltuk, hogy húzzuk a gyermek haját érezhetően, majd sírvafakadt, és átölelte a kutyát 😄

Aztán az utolsóhoz hasonlóan kozos programok, mintha az övé lenne a kutyus :)

2016. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy csak a kutyával agresszív, vagy ez az általános dackorszakos viselkedése. Biztos, hpgy nem engedném, hogy bántsa, ha rajtakapom, azonnal büntetném. A kutya egyébként hogy reagál, fél tőle?
2016. aug. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolog: a 4 éves tökéletesen érti, hogy kell bánni a kutyával, itt nem erről van szó. Ez szándékos.
2016. aug. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor azt mondom, hogy bárcsak tenne valamit a kutyus, hogy a gyerek megértse!


Egy ismerősöm mesélte, hogy amikor a lánya 5 éves volt, a golden retrieverjük meg 4-5 hónapos lehetett, a gyerek sokszor nyúzta a kutyát és hiába szólt rá, hogy ezt nem szabad tenni a szegény állattal, de a kislány nem hallgatott rá. Végül az lett, hogy a kölyökkutya megelégelte ezt és megharapta a kislány kezét. Nem, nem erősen, de fájt neki és sírni kezdett. Mire az ismerősöm: Látod? Ezzel akarta jelezni, hogy nem szereti, amit csinálsz! Ő is érző lény!


Azóta tanult belőle és nem nyúzta többet a kutyát.

2016. aug. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!