Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet az ilyen gyereket...

Hogy lehet az ilyen gyereket kezelni? Mi lesz ezekkel iskolás korukra?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremről van szó, róla jutott eszembe a kérdés.

Még csak 5 éves, de már szó szerint kibírhatatlan, és szabályos büntetés vele egy légtérben tartózkodni. Ha nem figyelnek rá 2 percig, nem az van, amit ő akar, vagy valaki ellentmond neki, akkor a szó legszorosabb értelmében torkaszakadtából vörösre ordítja a fejét, hisztizik, és addig visít, míg az ember meg nem adja magát.

A szülei a lába nyomát is megcsókolják, nem szólnak rá soha, minden el van nézve neki, és mint valami alattvalók, körbeugrálják.


Az óvónők is folyton panaszkodnak rá, és sajnos hozzánk is elég gyakran járnak. Amikor jön a gyerek is, akkor az maga a pokol. Az anyja mindig megkér, vigyázzak rá, én mindig nemet mondok, ekkor persze megy a sértődés. Múltkor bezártam a szoba ajtót, erre a gyerek torkaszakadtából visít, mint egy disznó, hogy azonnal jöjjek ki, elkezdte az ajtót is rugdosni, ütni, teljes erőből.

Ekkor nekem is, meg anyumnak is elege lett, és közöltük a szüleivel, hogy ha legközelebb jönnek, a gyereket tartsák távol a házunktól (volt már, hogy több dolgot összetört, összefirkált, stb.), őt nem látjuk szívesen.

Ekkor a szülők megsértődtek, és elmentek. Azóta nem jöttek.


De nem értem.

Mi lesz ezzel és a hozzá hasonló gyerekekkel, ha iskolába kerülnek? Óvoda még csak-csak elmegy, na de az iskola?

Mégis hogy lehet az ilyen gyerekeket megrendszabályozni, kezelni?


Ti ismertek hasonlókat?


Bevallom őszintén nem álltam már messze attól sem, hogy egy istenes nagy pofont lekeverjek neki, mert egyszer a kutyámat is nyúzta, rugdosta.


Nem provokálni akarok, de miért jó az egyes szülőknek, hogy szó szerint neveletlen vadállatot csinálnak a gyerekükből?



2016. aug. 8. 10:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Félreértelmezik a nevelést. Sajnos a két véglet a leggyakoribb, vagy egyáltalán nem szólnak semmiért, nincsenek korlátok (ez a gyerekben amúgy is belső feszültséget kelt), vagy túlszabályozzák, verik.


Az arany középút a legjobb, ahol vannak határok, de ezeket nyugodt hangon, időt rászánva elmagyarázzák (2 éves kor után), de egy határozott NEM-mel van kezdve a tiltás.


A testvérednél is ez lehet, hogy nem akarnak/mernek rászólni, kereteket adni, ezért a gyerek is bizonytalan, feszült és 5 évesen ez így jelenik meg, ahogy leírtad.

2016. aug. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

És mi lesz az ilyenekkel iskolás, vagy felnőtt korukra?

Mert ott szerintem már a gyámügy is szóba fog kerülni a tanárok részéről.

2016. aug. 8. 10:46
 3/31 anonim ***** válasza:
48%

A liberális nevelés csodája. Ez lesz a gyerekből, ha nincs megszabva a határ.


Ugyanakkor látatlanban nem mondanék semmit a szülőkre, mert fogalmunk sincs arról, hogy mit miért tesznek és mi van a háttérben.

2016. aug. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem liberális nevelés, ennek köze sincs a liberális neveléshez.

Ezt úgy hívják, hogy "nem nevelés", hogy a szülők mindent megtesznek, hogy a gyerek csöndbe maradjon, és ne hisztizzen.

Ez a gyerek egy hatalmas nagy büntetés lesz tinédzser korában. Bocs, hogy ezt mondom, de tipikusan így kell bűnözőt nevelni. Az ilyen taknyok ütik-verik-köpik le a tanárokat az iskolában, a szülők meg csak fogják a fejüket, hogy vajon hol ronthatták el.

Én az ilyennek minden további nélkül lecsavarnék egy nagy taslit, pláne ha az állatomat bántaná.

2016. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
62%

Egy napig vigyáznék rá,utána arra is engedélyt kérne,hogy levegőt vegyen :)

Ha a kutyámat bántaná,nem pofoznám meg,hanem az agyhalott szülei előtt taposnám ki a belét.

2016. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%

Nem csak a gyerek fogja ütni a tanárt...Amelyik családot én ismerem, ott pont a szülők rohannak be az iskolába habzó szájjal, hogy mert a tanár hármast adni a csodagyereküknek.

Egyszerűen annyira el vannak ájulva, hogy milyen különleges gyerekük van (indigó, naná, hát mi más lenne), hogy fel se fogják, hogy rajtuk kívül kb. mindenki egy kanál vízben fojtaná meg.

12 éves taknyos kölyök, de ő dirigál az egész családnak, és ezt szokta meg.

Idén nyáron új sulit keresnek neki, mivel eltanácsolták. Addig rendben van, hogy tanköteles, de a suli nem köteles mindent elnézni és elviselni. Ellehetetleníti a tanórákat, bántja a többieket, stb. Három (vagy több) igazgatóit beszedett, és közölték, hogy az intézmény a továbbiakban nem hajlandó befogadni.

Lehet, hogy magántanuló lesz. Akkor aztán végképp elszabadul a pokol, ha anyuka szárnyai alatt marad 14 éves koráig.

2016. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Jézusom... :(

Mi az az "indigó"?


Azért ez durva, de az unokatestvéremből sem nézek ki többet sajnos.

2016. aug. 8. 12:48
 8/31 anonim ***** válasza:
69%
Kisfiam is "Indigó gyerek" de normálid. Ez csak a nevelésen múlik. De van rá példe a nevelés nem segít.
2016. aug. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
70%
Az indigó gyerek is liberális találmány, valami marha kitalálta, hogy ők különlegesek, de általában hisztis kis dögök.
2016. aug. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
76%
A keresztlányom ugyanez!!! Imádom a tesóm, de mindent ráhagynak a gyerekre, aztán csodálkoznak, hogy 6 évesen felemeli a hangját vagy simán ignorálja amit mondanak neki! Ha nem az van, amit akar, hisztizik, amíg meg nem kapja! Senki érzései, kívánságai, véleménye nem érdekli. :( Botrány! Sajnos hiába mondja mindenki a tesómnak, hogy szörnyű a gyerek, szerinte így ad neki szeretetet. :(
2016. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!