Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A fiam (12 éves) ellopta egy...

A fiam (12 éves) ellopta egy osztálytársa kütyü szettjét. Szerintetek mivel büntessem?

Figyelt kérdés
Jó tudom furán hangzik az, hogy egy gyerek bevisz egy full telefon, tablet és laptop szettet az iskolába. De ez megtörtént és a fiam ellopta. Tetten értem mikor a szobájában vak sötétben nyomkodja. Kapott egy sort, amiért ellopta, még egyet, amiért nem mondta el és, hogy majd kitalálom a büntetését. Most viszont nem jut eszembe olyan büntetés, ami a tettéhez megfelelne. Írnátok pár tanácsot? Ja, és leínátok, hogy az én büntimen kívül még milyen következményekkel járhat a lopás?

#lopás #kütyü szett
2016. nov. 8. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Odahívni hozzátok a gyereket és a szüleit, és bocsánatot kéretni tőle. Emellett telefon elkoboz, ha nem volt elég jó ami most van, kapjon egy buta telefont,feltöltőkártyával. Ja igen, és a zsebpénzt is elfelejthetné, mert nem érdemli meg. Ezen felül nincs haverozás, suli utáni elmászkálás.
2016. nov. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Elsőnek is ülj le vele és beszéljétek meg, hogy nem szabad ilyet csinálni. Majd szobafogság mindaddig, amíg látod rajta, hogy meg nem bánta és míg hajlandó bocsánatot kérni a gyerektől és a szüleitől. Nincs tv, se telefon, se semmi max. 1 hétig. Ha nem látod rajta, hogy nem bánta meg, akkor hosszabbísd meg.


[link]

Ha beírod a keresőbe, hogy "mit tegyünk ha lop a gyerek" akkor kiad még pár cikket esetleg videót, ha ebben nem találsz elég információt.


Ja, és még valami: Nem vettél észre a szobájában több idegen tárgyat? Ha igen, akkor kleptomániás is lehet a gyerek, de úgy gondolom addig nem fajult el a dolog.

2016. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
En mondjuk nem vertem volna meg, hanem nyomban elmentem volna a fiuhoz visszaadni es bocsanatot kerni, ahogy az elozo irta, mert fel kell vallania a tettei kovetkezmenyet. Nem feltetlen ilyet de mindkepp valami olyan buntetest adnek amibol megtudja milyen a masiknak amibol esetlegesen tanul is, hasonlo szituacioba es erzesbe hoznam mint amit o tett. Hogy pl adja oda a telefonjat a masik fiunak orokre. Ha a fiu esetlegesen megsajnalja kesobb es visszaadja az az o dolga es mazlija van de alapbol mondjon le rola mintha elloptak volna tole.
2016. nov. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Osztálytársék nem szóltak már a rendőröknek? Nálunk a suliban is volt ilyen, 2. órán elloptak egy laptopot, a 3. óra már nem kezdődött el, jöttek a zsaruk, minden osztályban osztályfőnök, állnunk kellett, míg kutyával végigszagoltattak mindent... nem vicc, ott voltam a gyerekek közt (azóta már eltelt majd 10 év) végül szóltak, hogy meglett pár osztállyal odébb egy srácnál, a táskájában, el is vitték rögtön. Szóltál szülőknek? Van valami terv, hogyan tovább? Lehet, nem fogja megúszni a te büntiddel, hanem komolyabb dolgok elé néz, rendőrséggel, pszichológussal...
2016. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
A lepontozás azért járt, mert elmondtam a valóságot?
2016. nov. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Engem is lepontoztak a kérdező első kérdésénél, pedig igenis ki kell deríteni az okot, ami miatt idáig jutott, hogy lopott. Én nagyon megijednék. A büntetés megváltoztatni nem fogja az okot, ami miatt ez kialakult. Mindenképp elvinném a másik családhoz én is (szobafogság, gép, tv eltiltás stb.) és azonnal vinném pszichológushoz, mert viselkedés terápia biztosan szükséges. Le lehet pontozni újra, ez a véleményem.
2016. nov. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit a zöld kéz ment minden hova, ahova lájkoltam és a válaszok alatti "kezes sorban" is az van kiírva, hogy "ön elégedett a válasszal". Nem tudom mi lehet a baj, de akkor itt megköszönöm mindenkinek.
2016. nov. 9. 14:22
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező, nem csak Te pontozhatsz le valakit. Valakik ebben lelik örömüket. Nem kell vele/velük foglalkozni. Azért azt én is megerősíteném még, hogy a verés sosem megoldás. A gyerekek mintákat követnek, úgy tanulnak folyamatosan. Aki sok agressziót kap otthon (fizikálisat, verbálisat), az ezt a mintát fogja követni. Mindenképp kérd szakértő segítségét is.
2016. nov. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Szülő!


A gyermek lopása,a szeretethiányából fakad,így a bünti,a szülőknek jár.


A szülőknek járó javasolt büntik:


1.PC lezárása 1 hónapra,s helyette érdeklődő figyelemmel végighallgatni,és okos-a valaszokból alkotott-kérdésekkel élénk beszélgetések folytatása a lopos gyermekkel.

2.Napi rendszerességgel felhívni a gyermeket,és kedélyesen elfecserészni vele többször is naponta.

3.Néha elhívni Mekibe,egy vacsira,és jót dumálni vele.

4.Kikérni a véleményét olyan dolgokról,ami nem az ő hatásköre.(pl.mit vegyél Karácsonyra apunak-anyunak,tesónak,nagyinak,stb.,hova menjünk együtt nyaralni a köv. nyáron,szerinte hogy oldjad meg munkahelyi,financiális,társaskapcsolati gondjaidat,és ebben hogyan segíthetne neked,stb.)

5.Elkisérni kedvenc hobbija gyakorlására,és aztán egy jót dumálni arról.


A hiba,súlyos volt!A szülők hibája!Nagy árat kell érte fizettni:

Bepótolni azt a figyelmet,szeretetkifejezést,amit a koraiserdülő gyermek igényel!

2016. nov. 13. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

Megy egy gondolat:


A 24.órában jártok!Néhány hónap,és gyermeketek másé lesz:a haveroké,egy lányé,az iskoláké,a karrierjé,a családjáé.Itt van az utolsó pillanatotok,hogy egy kicsit,még a tiétek legyen.Átkozni fogjátok magatokat,ha nem használjátok ki ezt a parányi időt,szeretetetek kifejezésére!

2016. nov. 13. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!