Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Véleményeket kérnék! SZERINTET...

Véleményeket kérnék! SZERINTETEK MI A BAJ?

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy a fiam szépen fejlődő kiegyensúlyozott gyerek volt, aki januárban kezdte a bölcsit. A bölcsibe szépen beszokott és egy hónap múlva elkezdett beszélni. Gyönyörűen fejlődött, júliusban szobatiszta lett és éjszakára se kellett pelus. Augusztusban ott tartottunk, hogy végighallgatta figyelmesen a hosszú mesémet, hogy miért fog szeptemberben oviba menni és hogy anya miért keres munkát. Láttam rajta, hogy érti amit mondok és vissza is kérdezett. Aztán jött az ovi. Kezdetektől éreztem az anyai szívemmel, hogy nincs jó helyen. Drasztikusan visszaesett a beszédfejlettség, újra babanyelven hablatyolt. De gondoltam várok, hátha átmeneti a beszokas miatt. A mélypont a héten volt. Behivtak fogadóórara, hogy a fiammal vmi nem oké. Felsoroltak a klasszikus auti tüneteket. Olyan volt mintha nem is a fiamrol beszéltek volna. Járunk mozgás terápiàra más okból és ott teljesen más, a terápiát tartó nem akarta elhinni, hogy ő ilyen az oviba. Visszamentem a bölcsibe ott szinte rosszul lettek a hallottaktol. Annyit vettem észre a beszéden kívül hogy nagyon stresszes, fáradt, nem tanul semmit és nem mond semmit az ovirol. Nehezebben ért meg mindent. A kiegyensúlyozott gyerekem eltűnt. Nem értem, hogy eddig miért nem voltak ilyenek. És keresem a megoldást. Természetesen nagyon sokan az ovivaltast javasoljàk. Aki legalábbis ismeri a fiamat.

2016. nov. 26. 06:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is az oviváltás a megoldás. Lehet, hogy valami olyan bántja, olyat érez, ami nem tud elmondani. Pl. lehet, hogy te kedvesnek véled az óvónőt, közben meg romboló kritikával nevel, vagy különbséget tesz közöttük, amit elég nehéz elmondania egy 4évesnek.

Én minél gyorsabban ovit váltanék, mert a végén megutalja, és a megfelelő ovit is el fogja utasítani.

2016. nov. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Alapos kivizsgálásra van szüksége. Lehet, hogy aspergeres, arra utalnak a tünetek, és ez 3 éves kor tájékán szokott jelentkezni. Ha az, akkor sincs nagy gond, mert jól lehet kezelni.
2016. nov. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ha velünk van barátkozik, felnőttel, gyerekkel egyaránt. Egyáltalán nem repked itthon, van szemkontaktus. A mozgás terápiàn szintén ért mindent és barátságos volt. Azt mondta az óvónő, hogy bent a saját lábában is képes elesni és hogy ez rengeteget előfordul, szerintük rendezetlen a mozgása. A terápiát tartó szerint ez abszolút nem igaz, sőt kifejezetten ügyesnek látta őt. Otthon nem esik el, bárhová megyünk alig alig van baleset. Sőt még nevettük is, hogy soha se volt neki nagyobb "harci sebe".
2016. nov. 26. 07:44
 4/17 anonim ***** válasza:
52%

Leírom a mi sztorinkat.

Kisfiam 5 éves, középsős. Ő is volt bölcsis. Imádta. Okos, értelmes kisgyerek. Korán kezdett beszélni is. Aztán tavaly ugye elkezdte az ovit. Azt hittem könnyen fog menni, lévén volt bölcsis. Igaz, nálunk nehezített a kezdést,hogy anyukám szeptemberben halt meg, a kistesó meg október elején megszületett. Sok volt ez egy 4 évesnek.

Nekem is mondták az óvónők,hogy baj van a gyerekkel, nem játszik másokkal, zárkózott lett stb. Én sem ismertem rá az elmondottak alapján. A bölcsis gondozókkal is jóban vagyunk a mai napig, ő is álltak és néztek,hogy az én fiam nem lehet ilyen. Mi is jártunk mozgásterápiára, konkrétan TSMT-re, ott mondta a konduktor, hogy egy 4 évesen ő azért már látná, ha gond lenne vele.

Oviváltáson mi is gondolkodtunk, de aztán végül is maradtunk. És most középsőre mintha egy csapásra rendbe jött volna minden. Pedig féltem a nyár végétől, hogy kezdődnek a reggeli sírások. De semmi. Sőt, barátkozik a gyerekekkel, az óvónők is meg van vele elégedve.

Szóval én még adnék neki időt, az óvónőket meg max. meghallgatnám, de túl nem lihegném.

2016. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Látatlanban nehéz biztosat mondani, és sok tényezős, mint a legtöbb más eset is. De a leírtak alapján pusztán átmeneti regresszió gyanús.


Tehát esélyesen vagy a helyzet (hogy te munkába kezdtél járni, ő meg egy nevelési intézménybe, ráadásul egy másikba, nem oda, ahova eddig), vagy maga az óvoda (a személyzet valamelyik tagja(i), és/vagy az óvoda mint helyszín stb) nyomasztó számára.


És ezt esélyesen regresszióval kompenzálja ösztönösen, tehát ideiglenesen a korábbi életszakaszok specifikus jellemzőit produkálja, azaz amiket írsz: újra babanyelven beszél, na meg számos más, 1-2 éves kori jellegzetességet is mutat ezek szerint.


Abba gondoljunk csak bele, hogy kb 2-3 éves korig NEM diagnosztizálnak autizmust!


És tudjátok miért? Sokan nem gondolnak bele, olykor még szakemberek se, ahogy látom (a gyerek pedagógusairól írtad, kérdező, hogy kapásból autizmusban gondolkodnak, ami szerintem elhamarkodott véleményük) :


egyszerűen azért nem szoktak 2-3 éves korig autizmust diagnosztizálni, mert TERMÉSZETES életkori sajátosság az autizmus: kb 2-3 éves korig.


Amennyiben jól sejtem, hogy (ideiglenes) regresszióról van szó, akkor szinte biztosan NEM autista!


De még egyszer hangsúlyozom: látatlanban nem lehet biztosat mondani, és ezen felül számos más tényező is árulkodó lehet, ami egy netes fórumon sajnos nem tud kiderülni, így csak sejtés írhatunk.

2016. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

Azt kell eldönteni, hogy a beszédfejlődés visszaesése kizárólag az óvodai környezetben jelenik-e meg, vagy otthon is tapasztaljátok. Ha otthon is látod, hogy visszaesett bizonyos dolgokban, vagy stagnál a fejlődése, akkor mindenképpen gyermekpszichiátriai kivizsgálást javaslok! Az autizmus nem abból áll csak, amit felsoroltál. Laikus nem tudja diagnosztizálni.

A regresszió lehet véletlen egybeesés is, ha az ún. dezintegratív zavar okozza. Ez esetben nem az ovi a hibás.

Én szakemberhez vinném, ott meg tudják vizsgálni mind a pszichés, mind az organikus faktorokat. Ne te döntsd el.

Valamelyik gyermekklinika gyermekpszichiátriájára menjetek.

2016. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%

"gyszerűen azért nem szoktak 2-3 éves korig autizmust diagnosztizálni, mert TERMÉSZETES életkori sajátosság az autizmus: kb 2-3 éves korig."


Ez nem így van sajnos szakmailag! Az autizmus veleszületett és 2 éves korban már sok eseteben tapszatalt szakember által diagnosztizálható! A minőségi eltérések szembeöltőek már ebben a korban is.

2016. nov. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ki hozza- viszi a gyerkőcöt most? Ez változott a bölcsihez képest?

Volt valaki, akit nagyon szeretett a bölcsiben?

Milyen az ovis csoportja? Sima kicsi, vagy vegyes?

Meg még ezer más kérdést gondoljatok végig, ami az ő számára változás lehetett.

2016. nov. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
14%

Előző előtti: tévedés. Az autizmus sosem veleszületett. Hamis propaganda, könnyebben lehet megdumálni az elved által a kedves szülőt. Lelkiismeretlenül többször diagnosztizálnak a hozzád hasonlóan gondolkodók autizmust és sok más "rendellenességet" is, mivel több fejleszteni való gyermek -> több strigula, ergo nagyobb állami támogatás anyagilag (vagy közvetlenül több pénz az intézetnek, ha magáncég, tehát lényegileg mindegy, ugyanaz az ábra).


Pedig az esetek nagyobb hányadának sajnos sokkal többet árt a korai fejlesztés, mint használ, sőt, feleslegesen stigmatizálják, plusz tévesen állnak hozzá a hamis diagnózis miatt.

2016. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%

...még annyi, hogy evvel a "veleszületett" hamis ideológia által tudják elkendőzni az akadémikusok által elkövetett ártalmakat, pl oltások higany-, vagy pedig alumínium tartalma által okozott autizmus, környezetszennyezésből, élelmiszeren át történő ártalmak.


(Más kérdés, h érzelmi konfliktusok is okozhatnak autizmust.)

2016. nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!