Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem akar tanulni a gyerek....

Nem akar tanulni a gyerek. Mit tehetek, vagy mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
2 éve kiköltöztünk Németországba. A fiam akkor másodikos volt. Félévkor kezdett itt. Első hónapban itt is másodikos volt és bár otthon emelt szinten tanult németet a tudása távolról sem érte el azt a szintet, hogy az osztálytársaival lépést tudjon tartani. Ráadásul ez a rész bajor dialektust beszél ami még nehezíti. Vissza tették elsőbe, hogy legyen ideje a nyelvet megtanulni. Ez meg is történt. Barátai lettek és olyan bajor akcentussal beszéli a németet, mint a haverjai, folyékonyan, gond nélkül. Viszont most meg ott sumákolja el a tanulást ahol lehet és sorra hozza a rossz jegyeket. Azt hiszem a testi fenyítésen kívül már mindent próbáltunk. Dicsérni, ha valami jó lett, motiválni ajándékokkal, elvonni ami fontos neki, játék, playstation, délutáni kimenő, stb. De ez csak dacot szült és még úgyse tanul. Egyszerűen nincs ötletem. Most közeleg a félév és gyanítom, hogy, ha ez így marad megint megbukik, de most már önerőből. Most már 10 éves, de lehet, hogy 11 évesként is harmadikos lesz. Ha valakinek ötlete, tapasztalata van kérem ossza meg velem!

2016. dec. 16. 14:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Az ajándékkal motiválás pont, hogy rossz módszer. A belső motivációból külső motivációt csinál, ami nem túl hálás dolog - később is külső elvárásokért, lehetséges ajándékokért tanul majd.


Szerintem pont, hogy hagyni kellene a témát. Rágörcsöltetek, ő láthatóan dacol ez ellen. Néhány hétig ne reagáljatok semmi ilyesmire. Ha évet ismétel, akkor legalább szembesül a következményekkel.

Az osztályfőnökével beszéljetek, hogy ő eddig mivel próbálkozott. Ilyenkor idegenek jobban tudnak hatni egy gyerekre, mint a szülei.

2016. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Sajna le kell ulni vele minden nap, atnezni a hazi feladatot es gyakorolni, tanulni kozosen. Maskepp nem fog menni.


En a motivalasban hiszek, nem a buntetesben.

2016. dec. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Nekem snincs jobb ötletem, mint a második válaszolónak. Le kell ültetni az asztalhoz, és 10 percenként ránézni, hogy halad.
2016. dec. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Egyebkent az elsos tananyagban mi az amit kulon tanulni kell? Ott az is eleg ha megcsinalja a hazi feladatot.


10 evesen 6 evesekkel egyutt lenni nagyon nem egeszseges... Ezt elotte kellett volna vegiggondolni. De sajnos ez a hajo mar elment.

2016. dec. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Én az "ajándékozásban" hiszek. Nekünk ez bejött. Persze emellett minden nap munka/suli után amikor hazaérünk kezdődik a tanulás. Én is utálom. Talán jobban, mint a gyerek :) Teljesen bele vagyok betegedve, amikor vége van a nyári szünetnek.

Nálunk minden év elején ki tűzünk egy célt magunknak. Csinálunk egy táblázatot, hogy melyik tantárgyból hogyan kell a félévinek sikerülni. Cserébe egy valóban értékesebb ajándék a jutalom. Majd félévkor ezt megcsináljuk az év végi jegyekre. És ehhez kegyetlenül tartjuk magunkat. Volt olyan év, hogy mind a két gyerek megkapta,de olyan is, hogy egyik sem kapta meg. De szerencsére mindig jön egy újabb félév :) (Persze volt sértődés abból, amikor csak az egyiknek sikerült, de szerencsére ösztönzőleg hatott rájuk)


Napi szinten, amikor mondjuk tudom, hogy egy valóban nehéz dolgozat jól sikerült, akkor valami kis apróságot kapnak, de persze ez nem nagy érték.

2016. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

elmagyaráztátok már neki miért kell tanulni?

lehet segítene, vagy ülj le vele és magyarázd el neki stb tanuljatok együtt.

2016. dec. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem érti segíteni kell neki, ha elsumákolja elmagyarázni miért kell tanulni. Ha így is elsumákolja akkor kell neki egy tasli. Nem kell hülyére verni a gyereket de jókor adott saller néha jóra vezet. (mi is kaptunk annak idején pofont még sem lettünk lelki roncsok sem drogos prostik stb)
2016. dec. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
11%

"mi is kaptunk annak idején pofont még sem lettünk lelki roncsok"


Jaj dehogynem lettetek...

2016. dec. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
8-as te már csak tudod.
2016. dec. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk ez vált be:

előbb leültem beszélni a gyerekkel, hogy mi lesz, ha nagy lesz. Mert jelenleg úgy néz ki, hogy wc-pucoló vagy mosogató. Azt mondja, nem érdekli, akkor se tanul. OK, akkor lehet egy hétig pucolni a wc-t, és mosogatni, minden nap!

A hét végére már egészen más karriert képzelt el magának. Most állatorvos akar lenni. :)

2016. dec. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!