Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a véleményed erről? (pofon...

Mi a véleményed erről? (pofon a gyereknek)

Figyelt kérdés

Egy nagyobb gyereknek ha a szép szó és a büntetés sem használ, olykor egy pofonnal helyre lehet billenteni az agyát. (nem arra gondolok, hogy ettől érteni fogja a matekot vagy véletlenül kárt csinál, hanem pl mikor hisztizik és a szép szó meg a figyelmen kívül hagyás nem ér semmit.)


Néha elgondolkodom mikor egy gyerek úgy beszél az anyjával az utcán mint egy utolsó ...-val akkor miért nem vágja szájon az édesanya? vagy mikor egy gyerek a bevásárló központban földhöz vágja magát és vörös fejjel ordít, hogy neki nem elég x játék+csoki hanem ez meg az kell és még a szüleit is rángatja, azok meg bambán néznek ki a fejükből. Az ilyen gyerekeknek egy anyai/apai pofon azonnal véget vetne a hisztinek és társainak.

Miért estek át az emberek ennyire a ló túlsó felére?

Nem a gyerek megalázását és ütlegelését dícsérem, de visszagondolva anno igen is mi is megérdemeltünk 1 pofont, vagy a fenekünkre csaptak mikor már a szép szó és a bünti nem ért semmit, nem ért tudtuk, hogy itt a határ ennél nem megyünk tovább. És nem rettegtünk hogy megint kikapunk csak tudtuk, hogy ha erélyesebben szóltak ránk, akkor bizony ideje lesz visszavenni.



2016. dec. 16. 15:44
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Mindenkit kérek, CSAK AKKOR VÁLASZOLJON, ha ÉRVEKKEL és ELLENÉRVEKKEL tudja alátámasztani a mondanivalóját!
2016. dec. 16. 15:45
 2/26 A kérdező kommentje:
×a szép szó és a bünti nem ért semmit, tudtuk, hogy itt a határ
2016. dec. 16. 15:47
 3/26 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem sok szülő azt gondolja hogy ő rossz szülő lesz akkor ha megüti a gyermekét, pedig nem. Vagy, igenis fegyelmezve van a gyermek csak nem a közszemlének kitéve, áruházban stb., hanem otthon a négy fal között.
2016. dec. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
39%

Mert nevelni pofon nélkül is lehet. Ilyen egyszerű.

Nem azért estek át az emberek a ló túloldalára, mert nem adnak pofont, henem, mert a társadalom megváltozott.

Szülő fáradt, nincs ideje a gyerekre, a média teljesen befolyásolja az embereket. Mások az értékek, régen a gyerek örült egy pálcikás nyalókának, ma már Xbox, Iphone minden kell nekik. Ez van a barátoknak is, ez van a tv-ben, nemcsoda, hogy ő is ezt akarja.


Pofon gyakran többet árt, mint használ. A gyerek befelé fordul, félénk lesz, 20 évesen még mindig fél mindentől. Tudod hány felnőttet kezelnek ilyen gondokkal? Tudod, hogy az államnak mennyibe kerül ez?

2016. dec. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%
Engem soha nem utottek meg, megis tudtam hol a hatar. Ahogy a testvereim is.
2016. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%

azt gondolom, hogy ha megütöd a gyerekedet akkor nem jól nevelt lesz, hanem félni fog!

példának okáért: lehülyéz az 5 évesed, elmondod szépen, hogy ilyet nem szabad, de ő tovább mondja nevetve, mire lekeversz egyet. téged nem hülyéz le többet, mert megtanulta, hogy azért pofon jár ami fáj, de az oviban nyomatja majd mert ők nem olyan erősek mint te.

tulajdonképpen fogalma nincs mi volt a rossz abban ami csinált, de korlátozva teszi majd meg.

vagy elszámolsz 10ig (1000ig), és elmagyarázod neki érvekkel, hogy ez miért rossz és hogy esik másiknak, akkor azért nem teszi meg, mert megéri, hogy bántó.

nyilván emberek vagyunk, előfordulhat, hogy elszakad a cérna, de azért legyünk már azzal tisztában, hogy az erőszak nem nevelés hanem megfélemlítés!

2016. dec. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%
Ha egy gyerek úgy beszél az anyjával, mint egy utolsó prostival, ott szerintem nem segít a pofon. Azért beszél úgy a gyerek, mert a szülei nem megfelelően nevelték az évek során. Nem hiszek a pofonban. Megnő a gyerek, és aztán ő fog lekeverni alkalomadtán a szüleinek. Nem tartom tragédiának, ha egyszer-egyszer lekver a szülő egy makarenkóit, és rosszul vagyok az amerikai filmekben látott jelenetektől, mikor a szülő lekever egy pofont a pimasz gyereknek, aztán sírva kér tőle bocsánatot. De a testi fenytés szerintem azt jelzi, hogy a szülőnek nincs megfelelő nevelési eszköze.
2016. dec. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%
Négyen vagyunk testverek. Édesanyàm egyedul nevelt java részt minket! Soha de soha nem kaptunk pofont! se semmilyen bantalmazàsban nem.reszesultunk. ! Aki normalisan van nevelve azt nem kell pofozni szerintem. A gyerek ugy viselkedik ahogy nevelik. :) ha te ugy érzed kell a pofon a gyerekednek akkor magadnak is vagj le egyet mert Te nevelted. :)
2016. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%
Azért nem ütöm meg a gyerekem, mert a gyerekem, akit szeretek. És akit szeretek, azt nem bántom. Ilyen egyszerű. Ha elgurul a lányaim gyógyszere, akkor a legegyszerűbb lenne megütni őket. Helyette elszámolok 10-ig és utána állok neki a megnyugtatásnak, nevelésnek. Mindig van oka a hisztinek, csak sok szülő lusta arra, hogy kitalálja a gyerek problémáját.
2016. dec. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

én inkább a fenekére csapnék, nem is azért, hogy fájjon, hanem hogy érezze, ennyit és ne tovább. meg is lepődne szerintem, abbahagyná az addigi tevékenységet. Ha olyat mond, ami tényleg elfogadhatatlan, akkor biztosan szájon vágnám. Mondjuk egyelőre nem tudom elképzelni, hogy olyat mondjon, de pl. egy kva anyádért biztosan szájon vágnám.

Pofont maximum nagyobb gyereknek adnék, ha pl. elköti a kocsit, vagy tényleg olyat tesz, ami miatt "megérdemli". Nem azzal kell nevelni, azzal egyetértek, de attól nem lesz senki rossz szülő, ha 1-2x rávágok a fenekére. Nem ez a cél, nem

2016. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!