Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI-s fiam nem kapott mentessé...

SNI-s fiam nem kapott mentességet a bizottságtól. Fellebezhetek emiatt? Van értelme?

Figyelt kérdés
Fiam 7. osztályos, a jegyei már fontosak lennének a továbbtanuláshoz. Az angoltanár és a matektanár is kérte, hogy mentsék fel a tanulás alól, mert különben meg fog bukni. A vizsgálaton azt mondták, hogy nem mentik, mert nem is próbál jól teljesíteni, nem készül, nincs motivációja. Ez sajnos igaz, itthon egyáltalán nem tanul, sokszor a könyveit sem hozza haza. De a tanárok világosan leírták, hogy fel kell menteni. Tényleg megtehetik, hogy nem adnak felmentést, vagy ha fellebbezek, akkor van esélyem?
2017. jan. 4. 18:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Igen megtehetik ha a bizottság előtt sem teljesített.

Azért nem adnak felmentést, hogy mentesüljön a tanulás alól.

2017. jan. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Igen. megtehetik, ha úgy látják hogy nem tanulási zavar áll a háttérben hanem lustaság. Márpedig esélyes hogy ez a valódi ok, ha akkor se teljesített.
2017. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Megtehetik. Főleg, hogy tanulás alól sosem mentenek fel senkit, max értékelés alól. Ez nem ugyanaz.


Mit írtak a vizsgálat után?

2017. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Akkor nem próbálkozok, nem akarok én lenni az értetlen anyuka, amit mondtak, abban mind igazuk van, csak hát így fogalmam sincs, hogy hova veszik majd fel.

3: Még csak egy lapot kaptunk, a vélemény ezután lesz meg, ezen gyakorlatilag ugyanaz van, mint a korábbiakon, hogy diszlexiás meg diszgráfiás, a matekkal konkrétan hülyének néztek, mert szerintük azzal nincs baja, csak tudnám, hogy akkor miért áll bukásra. Itt nagyon könnyű feladatokat kapott, azokat persze, hogy tudja. Az írák még rá, hogy hagyjanak neki több időt, de ez nem segít, mert mindent összecsap amilyen gyorsan csak lehet.

2017. jan. 4. 19:46
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
A matekkal ezek szerint semmi baja. Az a diszkalkulia részképesség zavar lenne. Matekból azért áll bukásra, mert lusta tanulni. A diszgráfia és diszlexia miatt valóban a több időt, illetve a gépen való dolgozást, és a szóbeli értékelés ajánlását adják. Neveld meg, ha kell, ülj le vele tanulni, ugyanis a leírásod alapján teljesen motiválatlan. Ezen kéne változtatni.
2017. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hidd el, próbálkozom, de semmi sem használ. Próbáltam dicsérni, extra zsebpénzt adni a jó jegyért, vagy valami olyat kilátásba helyezni, amiről tudom, hogy szeretné, de nem érdekli. Ha teljesen megvonom tőle a zsebpénzt, az sem zavarja. Most eljutottunk oda, hogy szinte minden szórakozásától el van tiltva, nem tévézhet, nem gépezhet, nem xboxozhat, nem mehet el a barátaihoz, míg fel nem mondja a leckét. Ezekre vállat von, és ha nincs más szórakozása, fekszik az ágyon, és nézelődik. Egyszerűen nem tudom, mivel lehetne felrázni. Már voltunk pszichológusnál is, de az sem segített. Ez a mentesség volt az utolsó szalmaszál, tudom, hogy nem lenne igazi megoldás, de én már tehetetlen vagyok.
2017. jan. 4. 20:00
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Keress neki egy matek tanárt aki leül vele tanulni.

Fiam nagyon lusta volt matekból, fizikából.

Igaz sokba kerül de heti 4x2 órát jár külön tanárhoz. Aki szigorú de kedves is, és csodát ért el megcsinálja a házikat gyakorol.

2017. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én discalculiás vagyok, és igaz, hogy nem nehéz feladatokat adtak, de rajtam még azok is kifogtak, pedig tényleg próbáltam jól csinálni. Ugye előtte volt iq teszt is, az intelligenciám picivel átlagon felüli, minden másban kiemelkedően teljesítek, csak a matek a probléma. Hidd el, ha gondja lenne, akkor felmentették volna, a probléma itt a fiad hozzáállásában keresendő. Ami nem is csoda, hogy bukásra áll, hiszen te magad mondtad hogy nem hajlandó tanulni, a könyvét se hordja haza, nem is csoda hogy bukásra áll. Míg ő nem akar változtatni, te nem nagyon tudsz mit tenni. És hogy hova veszik így fel? Hát valami kisegítő középiskolába vagy nagyon gyenge szakmunkás képzőbe.
2017. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola az ő dolga, ha ő nem motivált, nem tudsz mit tenni. Akárhogy próbálod kényszeríteni nem lesz motivált. Ha megbukik, hát megbukik. Lehet pont ez kell ahhoz, hogy felrázza. És hogy hova veszik fel? Ahova elég az eredménye. Ilyen hozzáállással semmiképp ne erőltess gimnáziumot, vagy ilyesmit, mert nincs értelme. Keressetek olyan szakmát, amihez van tehetsége, kedve és tanuljon szakmát.
2017. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tanulás, hanem az osztályozás alól mentik fel.
2017. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!