Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy fiam,akit a családban egy másik fiú folyamatosan üt,harap. Néha maradandó sérüléseket okoz rajta...anyukája csak nevet,szerinte jó,hogy ilyen a fia,mert erős,az enyém meg gyenge. Szerintem csak nevelés kérdése. Az én fiam is tud csodákat tenni,de az,hogy valakit bántson nem igazán fordult még elő. Persz neki is meg vannak a maga kis hisztijei,dobálózásai,de megfelelően rászólok,nem nevetem ki,vagy hagyom rá. Egyszerűen már nem merem a társaságukba vinni,anyukával többször próbáltam beszélni,de annyit mond,hogy :- Én most mit csináljak?. Ti gond nélkül rászóltok más gyerekeire?az anyukája dolga lenne elméletileg,hogy fegyelmezze.

2017. jan. 16. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Én gond nélkül rászólok más gyerekére, ha az enyémet veszélyezteti, szerintem ez alap. Én se sértődnék meg fordított esetben, ha vmiért nem vagyok mellette, mert mondjuk, a másikkal vagyok éppen, sőt meg szoktam köszönni, ha más szól rá helyettem.

Ennek az anyukának meg szimplán megmondanám, hogy mostantól kerüljük egymás társaságát az általad említett okoknál fogva. De most tényleg, kit érdekel, ha megsértődik az ilyen?!

2017. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam más gyerekét fegyelmezni, csak akkor ha ön-, vagy közveszélyes. Ilyen esetben lelkiismeretfurdalás nélkül kiosztanám. Szerencsére ilyen csak 1× fordult elő.

Más nevelése nem a te dolgod, de a sajátodat meg kell védeni.

2017. jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Többször megsértődött már azon,hogy rászóltam a fiára. Egy "nem szabad bántani" nem fog neki lelkisérülést okozni...unokatestvérek a fiúk,anyuka a férjem nővére,így sokszor összefutunk a mamánál. A férjem egyik incidens alkalmával le is kiabálta a testvérét is meg a fiát is. Sajnos az is halottnak a csók volt
2017. jan. 16. 12:21
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem szoktam más nevelésébe beleszólni,addig az övé sem érdekelt még csak más gyerekeket bántott és nem az enyémet
2017. jan. 16. 12:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kerüljétek el inkább őket, mindenki jobban jár.

Az ilyen gyereket később se fogják megnevelni, és a kicsikre nagyon gyorsan ragad a rossz példa. A végén a te fiad is elkezd verekedni, és te fogod magad kínosan érezni, és terelgetheted, mire megérti, hogy nem szabad.

Elvégre azt látja, hogy a másiknak szabad, rá se szól érte senki, akkor biztos neki is.


Az ilyen rokonból meg rokon gyerekből nem kérnék, inkább úgy beszélném meg a nagyszülőkkel, hogy akkor megyünk, ha ők nincsenek ott.

2017. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pontosan ettől félek,nem szeretném,ha ezt látná természetesnek. Pár hete már nem találkoztunk, lett volna olyan alkalom,de elmagyaráztam a férjemnek,hogy egyszerűen féltem már a közelébe vinni,és szerencsére megértette.
2017. jan. 16. 12:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen korú a kisfiad? Ha nem egészen pici, bátoríthatod némi önvédelemre. Kiabáljon rá, fogja le, lökje el magától... Jól jön az majd az óvodában is.

Ettől persze neked is közbe kell avatkoznod (és másik gyerek szüleinek is kellene), de ne álljon már ott szegény teljesen kiszolgáltatva, hiszen neki nem szabad verekedni...

Nyugodtan mondd meg a kedves rokonnak és a kisgyereknek is, hogy az első ütési/harapási kísérlet után azonnal vége a közös játéknak. Lehetőleg úgy, hogy a kis agresszor ül le a felnőttek mellé, és a tied játszhat tovább. De akár haza is mehettek.

2017. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mind a ketten 2,5 évesek. Anyósom csinálta már azt egy harapós eset után,hogy beleültette az etetőszékbe "büntibe". Különben a nagyszülők is teljesen egyetértenek velem,csak anyuka meg apuka nem. Sőt,apuka volt hogy a fiamat bátorította,hogy üsse az üveges szekrényt,miután én már rásžoltam,hogy nem szabad.
2017. jan. 16. 13:26
 9/14 Snorri ***** válasza:
Én kerek perec megmondanám legközelebb anyukának mindenki előtt, normális hangnemben, hogy minden tiszteletem, de innentől vagy rászól a gyerekre, ha bántja a tiedet, vagy te fogsz, és pont. Nem tűröd ezt, ahogy azt sem tűrnéd, hogy a te fiad bántsa az övét. Mond meg neki, hogy előbb-utóbb megharap majd valakit, akit erősebbnek neveltek, és a fia a saját kárán fogja megtanulni, hogy nem bántunk mást. Rászólnék minden alkalommal, ha ő nem teszi, és ha hőbörög, akkor megmondanám, hogy abbahagyom, ha ő elkezdi.
2017. jan. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Ma összefutottunk a mamánál,persze kezdődött a szokásos veszekedés,ami addig fajult,hogy apósom kikelt magából és rácsapott a kisfiú fenekére. Elmagyarázta neki,hogy akárhányszor ezt csinálja rá fog vágni. Így apósom segítségével leültünk,és igyekeztem normál hangnemben elmagyarázni az én nézetemet. Azt válaszolta,hogy meg kellene tanulnia a fiamnak megvédeni magát,majd nem bántanák. Végül annyiba maradtunk,hogy megpróbál jobban odafigyelni és rászólni. Hát kíváncsi leszek...
2017. jan. 16. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!