Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti megpróbálnátok titokban...

Ti megpróbálnátok titokban tartani?

Figyelt kérdés
Sajnos tavasszal kiderült hogy a kisfiam súlyos ;ritka genetikai betegségben szenved.Csak néhàny embernek mondtuk el.Még az oviban sem tudjàk.ÚGY érzem hogy nem kell ezt mindenkinek tudnia.Kisvàrosban lakunk percek alatt elterjedne és nem szeretném ha àllandóan erről kérdeznének,meg sajnàlkozzanak.Most is szakértői vizsgàlat előtt vagyunk kértek hogy vigyünk minden orvosi papírt de én nem szeretném hogy beleírjàk a diagnozist.Ezt az ovi később a suli is megfogja tőlük kapni.Vagy túlzàsba viszem? Csak magunkat ill a gyereket szeretném megvédeni.
2017. jan. 18. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Eszembe sem jutna vinni eltitkolni.
2017. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
-vinni
2017. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
?
2017. jan. 18. 15:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen betegség?

Befolyásol-e bármit is? Kinézet, beszéd, mozgás, fejlődés stb?

Amennyiben igen, legalább a pedagógusoknak tudniuk kell róla, akik vele vannak a nap nagy részében.

2017. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen felesleges titkolózni, attól a kisfiad nem változik, hogy ezt bárki tudja róla, és három nap után lecseng, és senki se fog kérdezősködni, legfeljebb udvariasságból.

Nem kell ennyire rágörcsölni, azzal senkinek sem lesz jobb.


Viszont lehet, hogy más szempontból meg elestek olyan segítségtől, amit megkapnátok. Elég akár csak olyasmire is gondolni, hogy türelmesebb és megértőbb lesz a pedagógus, ha valamiért hiányzik a gyerek, vagy hasonlók.

2017. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hova mentek vizsgálatra? Megyei Szakértői Bizottsághoz? Ha igen, ott olyan nincs, hogy nem akarod a diagnózist beleíratni. Ez sajnos nem a Te döntésed. Ha valamilyen szakrendelés ott nem tudom lehet-e ilyet kérni. Ha SNI-s lesz akkor pedig az ovit is ki kell jelölni, aki tudja vállalni.
2017. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem làtszik rajta semmi.így is BTN-es a tavalyi vizsgàlat alapjàn tehàt a pedagógusok tudjàk hogy màs bànàsmódot kívàn.Torna+fejlesztést kap.Szépen fejlődik.Az ovónők szerint iskolaérett bàr mindannyiAN tudjuk hogy nem lesz az élmezőnyben.Tudnak róla hogy epilepsziàs.Szerintem ez elég informàció.GyEs+közgyógy emelt csalàdi,utazàsi kàrtya megvan így nem hiszem h elesnénk bàrmitől.Sajnos van rossz élményem ezzel:egy ismerősöm megtudta és egy ovodai rendezvényen nekem szegezett kérdéseket.Hogy meddig fog élni,mi vàrható ilyrneket.Nem hiszem hogy bàrki szeretné ezt.
2017. jan. 18. 17:20
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Én eltitkolnám, amennyire lehet! Nálunk is hasonló a helyzet. Problémásnak indult az oviban, ezért elindítottunk egy sor fejlesztést. Már teljesen rendben van. Senki nem gondolná, hogy van vele valami gond. Én viszont már erősen sejtem, hogy milyen betegség van a háttérben. Orvosi ellátást nem igényel, szóval senkinek nem mondok egy szót sem. Nem tudnának többet segíteni az állapotán úgy sem, ha lenne diagnózis! Minden fejlesztést megkap.
2017. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is így gobdolom hogy az nem segít rajtunk ha tudjâk viszont szeretném elkerülni az ilyen kérdésrket.
2017. jan. 18. 17:53
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

A magzat fiamnak genetikai eltérése van. Anyosomon kívül senki nem tudja a családban, és nem is fogjuk el mondani. Nem szeretném, ha másképpen néznének rá, ha keresnék a jeleit az elteresnek.

Nem kell senkinek többet tudni, mint amennyi feltétlenül szükséges szerintem.

2017. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!