Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van alapja az aggodalmamnak?...

Van alapja az aggodalmamnak? Autizmusra (azon belül Asperger) gondolok. Hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Kisfiam 23 hónapos. A következők miatt aggódom:


- vannak kényszeresnek tűnő dolgai, pl.: ragaszkodik a megszokott útvonalhoz, az esti tejet csak a kinti kanapén az ölemben hajlandó meginni, szeret körbe-körbe forogni, egy ideje naponta többször erősen rázza a fejét

- érzékeny a hangokra, felfigyel mindenre, pl. ha fúrnak valahol, ha megy a repülő, ha szirénázik a mentőautó, ha megy a mosógép, ezeket mondja is . Amikor féléves volt, a cellux hangjától megijedt, nemrég a konyhai robotgépre mondta, hogy „anya kikapcsolja”, zavarta

- evés terén elég válogatós, egyre inkább, amit régebben megevett, pl. borsó, már azt is kiköpi

- már beszél, pár szavas mondatokat mond, de e/3-ban beszél saját magáról, és szókincse jó része a mesékből van. Megjegyzi a meséket, el tudja mondani (ha akarja), hogy milyen szöveg áll az adott oldalon a könyvben, sokszor napközben elkezd ismételgetni magától egy –egy részt a mesékből.

Emellett a beszélgetésben sokszor a „mi részünket” mondja, pl.Van, hogy hoz valamit a kezében,és kérdezi, hogy „mit találtál?” amit kérdezni szoktunk tőle. Egy dolgot sokszor ismétel. Azt is sokszor ismétli, amit mi mondunk.

- nagyon akaratos, 100%-os figyelmet igényel, egyedül ritkán játszik, mindenhez anya vagy apa kell, egész nap vele kell foglalkozni.(azt olvastam, ez aspergeresek között gyakori)

- nem tud egyedül aludni, pedig látom rajta, hogy próbálja (kéri a takarót, elhelyezkedik, de csak forog, és egy idő után felül, és kéri, hogy vegyem ki.) Még mindig ringatni kell, vagy szopizik.

- ha valami nem sikerül, ordítja, hogy nem sikerül babának. Max. kétszer próbál meg valamit, utána kiakad teljesen

- bizonyos helyekre nem akar bemenni, pl. rokonságban egy személyhez, vagy orvoshoz.


Ami szerintem ellentmond az autizmusnak:

- szeret kukucs játékot játszani, bújócskázni

- tart szemkontaktust, bár nem túl hosszú ideig

- képes kifejezni magát, elmondja, hogy mit szeretne

- tud szerepjátékozni

- a mozgása, egyensúlyérzéke (val.színűleg Dévény torna miatt) rendben lévő, lábujjhegyezés nem volt

- nem sokat van mostanában gyerekközösségben, még két hónap, mire kezdi a bölcsit, de eddig nem vettem észre furcsa viselkedést.


Nehezen született, 6/10- es Apgarral, oxigénhiánnyal, vákuumos – fogós szülés volt , azóta is komoly bűntudatom van miatta:( Emiatt is aggódom talán még jobban, főként a kényszeresnek tűnő dolgai miatt. Rettegek, hogy abbahagyja hirtelen a beszédet.

Úgy gondolom, megvárom a napközit, hogy ott hogyan viselkedik, és azután kérek segítséget, ha indokolt. Biztos túlparázom, de nem akarom homokba dugni a fejem.


Köszönöm, ha végigolvastad, jó hosszú lett. Elsősorban érintettek véleményét szeretném kérni. Ne kíméljetek, aki „lehülyéz”, annak is köszönöm, bárcsak az lenne a helyzet, hogy túlaggódom, és a gyereknek semmi baja.


2017. febr. 1. 17:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

A fenti felsorolásból semmire se mondanám, hogy gyanús, max az első-kettő lehet figyelemre érdemes.


De miért is van neked bűntudatod a szülés miatt? Abszurd.

2017. febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%

nehéz szülés miatt agyon lett féltve(ezért a félelemei szinte minden iránt és az érzékenység), illetve el lett kényeztetve

- a kaja téren gyorsan változik a kicsik ízlése

-mivel féltették ezért megszokta hogy mindig játszik vele valaki, vele alszik ezért nem tud egyedül lenni

-körbe-körbe menést ez a korosztály valamiért élvezi, nincs ebben semmi fura

-akaratosság a 2 évesek alapja

- ha nincs igazán gyerekek között csak otthon begubózva veletek akkor persze hogy nem szeret rokonságba menni(ismerősöm gyereke burokban nőtt fel és visítórohama volt ha valakihez mentek)

-2 évesen még csak papagájként ismétli sokszor a szavakat így a nyelvtani hibákra nem adnék


csak kicsit elvan eresztve és érzi az van amit ő akar(az útvonal, a vele törődés non-stop, a zajok kiszűrése mert zavarja, és belépett a válogatós korszakba)

2017. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%

Amit leírsz, annak oka, hogy elkényeztetetted. Anya-apa kell, ringatni kell, alvás helyett azt akarja, hogy vedd ki stb. Ez nem az asperger jele. Minden gyerek 100 %-os figyelmet igényel, ha ő dirigál, nem a szülő. Attól ne félj, hogy a beszédet abba hagyja.

Van aspergeres gyerek a rokonságban, de nem lóg a szülőkön, szépen játszik egyedül is és elalszik egyedül is. A bölcsi sokat változtat majd rajta.


Az pedig nagy butaság, hogy bűntudatod van a szülés miatt!

2017. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen normális, az én kisfiam is ilyen volt de alig beszélt.

Most 5 éves, de nem szereti a hangos zajokat :)

Az ételekkel ia harcban állunk most is. Én minden következetesen megpróbáltam de ő inkább éhezik, volt hogy 26 órán keresztül ment a harc de nem evett.. csak a nasi kellett közben sírt hogy éhes.

2017. febr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Gyanúsak a jelek, de még diagnózishoz pici.

Fiam autista. Ennyi idősen semmi tünete nem volt szinte.

2017. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem túlaggódod.Ezek a doldok teljesen elfogadhatóak ebben a korban.Amit te kényszerességnek látsz ezeken sok gyerek túlesik .Az én lámyom egy ideig csak úgy fogadta el a cumisüveget este,hogy előszőr tegyem az asztalra és ő elvette vagy fordítva. Nem adta a kezembe hanem az asztalról kellet elvennem.Kiakadt ha nem így történt.Aztán jött más hülyeség.Az alvás körül volt a legtöbb rituálé.Én úgy gontoltam erre,hogy ez is a megerősítés egyik formája.Biztonságérzetet ad neki a kiszámíthatóság.Ha ezek a szokások idővel lecserélődnek,nincs ok az aggodalomra.Persze ez régen volt.Már hét éves,iskolába jár.Okos,ügyes,fel sem merült sehol az autizmus gyanúja.Ezeket csak mi tudjuk.Kinőtte.

Viszont ahhoz, hogy kizárhasd az autizmust még sok idő kell.5 éves kor alatt nem szokták diagnosztizálni.

Persze ha komoly gyanúd lesz,fordulj szakemberhez de az alapjan amit leírtál nem hinném, hogy gond lenne vele.

2017. febr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%

Ennyi idősen még szakember se fogja megmondani, nemhogy mi itt látatlanul!

Írtál autisztikus tüneteket, de lehet, hogy simán kinövi. Halgaas az érzéseidre és figyeld! Csak spéci helyen tudnának erre valamit mondani (pl. Vadaskert), de ilyen fiatalon, fejlődésbeli elmaradás nélkül, lehet hogy még ott sem vennének komolyan. Szóval, amíg nincs elmaradás, óvoda nem panaszkodik, addig kár is ezen rugózni, mert mindenhol csak ki fognak nevetni, ahogy itt is. Pedig lehet, hogy tényleg van gond! Ha nagyon tudni szertnél valami biztosat, akkor meg lehet próbálni pl. az Autizmus Alapítványt, ott értenek hozzá, de én inkább megnyugodnék és figyelgetném!

2017. febr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
Leírtál egy teljesen átlagos két évest :)
2017. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

Lehetnek alarm jelek, de én azt tanácsolom, hogy most már várjátok meg, hogy közösségben mi a helyzet, mert ott egyértelműbben ki fog derülni, hogy megalapozott-e a gyanúd.

Az én lányomnál is így volt.

2017. febr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,mindenkit felpontoztam. Megvárom,hogy közösségben hogyan viselkedik,addig nem lépek tovább,csak figyelem,hogyan viselkedik.

Akik a szülést kérdezték:tudom,hogy nem voltam hibás abban,hogy így alakult, ennek ellenére van bennem egyfajta bűntudat-érzés,hogy nem vigyáztam rá eléggé:(

2017. febr. 1. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!