Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7 éves lányom tanulási és...

7 éves lányom tanulási és viselkedési "problémákkal"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Lányom 7 éve elsős,és egyre nehezebb vele.

Nem akar tanulni,néha csak ül a könyv felett,annyira nem érdekli sorozatosan rosszul írja a megoldásokat.

Hozzá állás a következő:Én nem tanulok,ezt nem csinálom meg,nem olvasok,ez nehéz,ezt nem tudom megcsinálni,nem akarok iskolába járni,inkább maradok buta.Vannak kivételek,de általánosságba ez a jellemző.

Pedig tud!Okos!Ha oda figyel megtudja csinálni,és gyorsan is.Az iskolai és az itthoni eredményei között nagy a különbség,és az iskolában teljesít rosszabbul.

Lassabb mint a többi gyerek,ez a félévi értékelésében is benne volt,ezt én is tudom,neki lehet h 3x kell elmagyarázni mire megérti,de megcsinálja jól.

És akkor jönnek ezek a lázadozások.Én ezt megértem.Sőt azt is megértem hogy rohamtempóba haladnak,ezt az osztályfőnök is elismerte.

De az én lányom mindennek a rossz oldalát nézni.

Előfordul h nem bírom tovább kiakadok és kiabálok.Ilyenkor kezdődik a sírás.

De már annyiszor,sőt szinte minden nap próbálok vele beszélgetni hogy ez miért fontos,miért kell,és ő is tudja ha akarja megtudja csinálni,mert érzi ő is.

Nem hajtom túl!Viselkedés:Amíg szépen mondok neki valamit,addig elnézést a kifejezésért,de szó szerint leszarja.Ez akár 10x elmondom,légyszives......

Aztán jön hogy rászólok,és utána jön a kiabálás.

Én vagyok a rossz!Mindig én vagyok a rossz,mert mindig kiabálok.Ő csak ezt hallja meg,és ezt jegyzi meg.

Szoktam kérdezni tőle hogy amíg szépen kérem 10x akkor miért nem lehet?Miért kell megvárni amíg már nem bírom tovább h szépen kérjem és kiabálok mert nem csinálja?De erre általában süket fülekre találok...

Reggel 1 óra hossza alatt kell felébredni,megmosakodni,fogatmosni,megenni a reggelit és felöltözni.De ilyenkor is én vagyok a rossz,mert nem hagyom békén.

Nem tudom mit tegyek!!!Amikor leülünk beszélgetni pár napig/max.3/ minden oké,általában és aztán kezdődik megint minden előröl.

Ha valki esetleg ilyen cipőben jár,segítene,mert én már tényleg nem tudom mit és hogyan kéne csinálnom.

Köszönöm!


2017. febr. 2. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

A legfontosabb hogy hagyd abba a kiabalast, az idegeskedest, azzal rengeteget artasz, magadnak is, a gyereknek is. Tudom hogy nehez, de ez eletbevago.


Az egyetlen eselyed, ha tudod motivalni valahogy a gyereket. Legyen sikerelmenye, es ha valamit jol csinal legyen jutalom erte. Itt el lehet gondolkodni hogy mi legyen az, de a lenyeg a pozitiv megerosites. A buntetest felejtsd el, a puffogast is, a lelki terrort is, es minden hasonlot.


A hegyi beszedeket hagyd abba, semmi ertelme egy 7 evesnek az iskola fontossagarol papolni, ugysem erti meg.


Reggel keljetek korabban, hogy legyen lazan idotok mindenre.


hirtelen ennyi.


Ja es nem artana megbaratkozni a gondolattal, hogy a gyerekednek bizony gyengebb kepessegei vannak, es az elvarasokat realistabbra venni.

2017. febr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

"Nem akar tanulni,néha csak ül a könyv felett,annyira nem érdekli sorozatosan rosszul írja a megoldásokat. "


Ja es meg valami: nem utasitani kell hogy menj es csinald meg, tanulj, hanem ugy nez ki hogy vele egyutt kell tanulni, egyutt kell csinalni a feladatokat, de azt is turelemmel, szeretettel, sok dicserettel.

2017. febr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
92%

Én nem járok hasonló cipőben, csak az ismerőseim/barátaim tapasztalatain ,,élek''

Ugye mondtad hogy a kislány egy kicsit lassabb mint a társai...

Nem akar tanulni, reggel lassan készül el (lehet hogy azért hogy később keljen suliba menni), nem akar suliba járni....

Nem lehet hogy kikezdik valahogy a lassúsága miatt??!!

Akár az osztálytársak, akár az osztályfőnök szólt be neki hogy lassú...

Szerintem próbálj meg vele nyugodtan elbeszélgetni, próbáld belőle kiszedni hogy milyen a kapcsolata egyes osztálytársaival, esetleg az osztályfőnökével.

Az egyik barátnőmnek a testvére is így volt, és már olyan szintre jutottak, hogy a kislány már betegségeket szimulál be magának, és viteti magát kórházba..

2017. febr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is 7 éves a lányom, de soha nem "ül" a könyv fölött. Ennyi idős gyerekkel tanulni kell, hisz még csak most tanulja azt, milyen tanulni. Mi azt csináljuk, amint hazaérünk a suliból átnézzük a leckéjét, amit szinte biztosan megcsinált a napköziben (hiszen az arra van), aztán ha valami nem jó kijavíttatom vele. Ott ülök mellette végig így nem érzi azt, hogy míg a többiek pihiznek csak ő szenved. Így sokszor ő maga jön, hogy van plusz feladat, mikor csináljuk meg?

Napközis a lányod? Ezt nem írtad.

2017. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Én a helyedben nem saját magam tanulnék vele mert csak veszekedés lenne.

Ha nem nagy kiadás fogadnék egy magán tanárt aki foglalkozna vele délutánonként.

Most megutálja a sulit mi lesz később?

A másik amit mi is csináltunk a jutalmazás, minden pirospont után 20 forint, csillag matrica után 50ft. Félévije kitűnő lett, ezért most válászthat valami programmot hétvégére.

2017. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 6 éves elsősöm van (többek között:)). Szintén sokszor hisztis, szintén mond ilyeneket és apja szerint ez szintén nem normális :) Egyrészt elég elmondani, hogy az iskola kötelező, nincs választék, neki ez a dolga, úgy mint neked a dolgozóba menni. Punktum, ezen nincs mit tovább agyalni vagy kiabálni. Másrészt le kell még vele ülni, együtt olvasni, számolni, egyfolytában dicsérni, ha jól halad. Ki lehet tűzni valami apró jutalmat is, főleg, ha unalmas a feladat. (Nálunk a célszemély a heti jó magaviselettel épp egy fociskártyára hajt, de volt már, hogy 3 sor f betűért járt egy gumicukor és máris elmúlt a kétségbeesés, hogy még milyen sok van.) Ha reggel nem megy az indulás, akkor este hamarabb muszáj ágyba tenni. És nagyon jó, ha nem csak agyilag fárad el, hanem valami napi intenzív mozgást is beiktattok, a sport önfegyelemre, kitartásra is tanít, ha kipipálva a mozgás is, könnyebb nyugton ülni, és jobban is alszik utána :)
2017. febr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Bocsanat de amit 5 ir, az a legrosszabb.....ha nem tanulsz vele hanem fizetsz valakit azzal azt mutatod hogy Neked sincs kedved, csak Te megteheted hogy kibujj alola. Meg egy kisiskolas ne szokja mar meg, hogy penz jar ha hazit csinal.....legyen jutalom se inkabb egy kozos sutizes suli utan ha otost kapott, vagy egy sikeres het utan egy napos kirandulas vagy szombaton a kedvenc etele. Persze ezeket amugyis csinalja az ember de ereztesd hogy ez erte van jutalombol. Na de azt tanitani egy 7 evesnek hogy a penz mindenek felett, a legrosszabb. (Anyunak nincs kedve tanulni de fizet valakinek hogy tanuljon veled dragam - es ha ugyesen tanulsz te is penzt kapsz. Hu, barmit csak ezt ne.)


Tanar saladban nottem fel, apu felsos, anyu alsos tanar. Pozitiv motivalas, egyutt tanulas, jutalom (nem penz!!! Hanem elmenyek!!) es sok ido. Neki tobb ido kell, nem minden gyerek egyforman tanul.

2017. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Leülök vele tanulni,de van hogy ott kell hagynom,van egy öccse is,akinek szintén tolerálni kell h a nővére tanul,nehéz mindkettőnek egyszerre jót tenni.

Van hogy azt mondom neki állj neki,mindjárt jövök.

Amikor sikerélmény van,nagyon örül,mindig megdicsérem és amikor érzi és tudja hogy ez most tényleg nagyon jól sikerült,örül,boldog.

Ha kap csillagot,azt is boldogan meséli.

Kb 2-3 max 1 hónapja mondhatom azt h amikor leszáll a buszról és megkérdezem milyen napja volt,azt mondja hogy jó.

Az osztályfőnök szigorú,szokott kiabálni,ezt tudom.

Barátai nem nagyon vannak,1-2,de ez még úgy működik mint oviba egyik nap a barátom vagy másik nap nem :)

Pénzzel még nem jutalmazom,csak dicsérettel,de azzal nagyon.Engem anyám sose dicsért,tudom milyen...

Balettra jár heti 2x1 órát.

Mindig együtt olvasunk!

Azt is mondja hogy neki ez sok.Ezt mondtam az osztályfőnöknek is,de hát nagyon nem tud vele mit tenni.

Mással félénk,itthon meg akkora szája van...

Nem értem miért nem szereti ennyire a sulit.Nem gondoltam h ennyire nehéz lesz vele,okos,vág az esze,és mégis.

Nem tudom.Ha azt mondanám neki ha nem ellenkezel és egyből megcsinálod lesz csoki,tuti menne.

Érdemes ezt vagy ehhez hasonlót elkezdeni?Nem esek át vele a ló túloldalára?Hogy utána már csak akkor csinálja meg...

2017. febr. 2. 14:45
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem muszáj nagy dolgot, lehet pár cukorka, egy rész a kedvenc meséjébből esetleg egy üdítő.

Ha nem akarsz minden nap ilyet, heti teljesítményéért egy süti vagy amit szeretne. Nem rontod el vele.

Nem minden gyerek egyforma és fog magától egy dícséretért tanulni. Jutalmazni is kell őket :)

Lelehet pontozni de egy kis jutalomtól, vagy azért mert van magántanára ugyan úgy szeretem a fiamat. De legalább kitűnő és nem szenvedünk minden nap a hisztikkel, boldogan megy suliba !

2017. febr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem az tűnt fel először, hogy azt hiszi a kislányod, hogy most buta! Ez szörnyű! Mégis honnan veszi? Lehet hogy nem mondod a képébe (ez a jobbik eset!), de lehet hogy neki ez jön le abból amit mondasz neki, abból amit rákiabálsz.


Ha Hosszútávon akarsz segíteni, akkor egyáltalán ne kiabálj vele! Ha hazaértek, ne azonnal üljetek le tanulni! Kicsit pihenjen,viszont ne túl későn újra kezdjétek el együtt! Nem tudom hogy írtad -e mennyi idős a kisebb, de ha már olyan korban van, akkor őt is ültesd le színezni vagy kicsit ő kösse le magát. Ne a nagyobbtól várd el, hogy egyedül csinálja, csak mert ő nagyobb hiszen igazából ő sem nagy! Ne csak akkor dicsérd ha azonnal van eredménye! Akkor is ha esetleg egy picivel hamarabb hajlandó volt menni tanulni, halátod rajta, hogy megpróbálja, sőt akkor is ha nem látod! Mutasd meg neki,hogy együttérzel vele! Mondd meg neki nyugodtan, hogy látod rajta hogy fáradt, tudod hogy egész nap suliban is ezt csinálták, de inkább gyorsan kezdjétek el!


Ezek alapja viszont a türelem. Ha te kiakadsz, mert nem fogad szót, még annyira sem akar majd mint előtte! Hosszútávon ez borzalmas lesz!

2017. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!