Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miből lehet felismerni, ha a...

Miből lehet felismerni, ha a gyerekkel nincs valami rendben mentálisan?

Figyelt kérdés

Szóval van egy négy éves gyerekem, és sokszor érzem úgy, hogy nem rossz, hanem rosszindulatú.

Folyton valami rosszat csinál. Dolgokat dobál emberekhez, nyelvét nyújtogatja, kiröhögi, ha rászólunk és ami a legjobban aggaszt, hogy a kutyát is zaklatja, kínozza. Veri, rugdossa, szándékosan fájdalmat okozz neki.

Viszont ha eréjesen rászólunk, és esetleg nem kiröhög, akkor sír. Ameddig valaki oda nem megy hozzá, de utána képes az arcodba röhögni és pillanatokon belül folytatni amit eddig csinált.

Sokszor támad olyan érzésem mintha képes lenne, színlelni a sírást és a legkisebb megbánást sem látni az arcán.

Valamit nagyon elronthattunk a nevelése során, hiszen lehetséges, hogy beleestünk az "első gyerek" hibába. De ez már nem elszomorít, hanem megrémít.

Szerintetek mit lehet tenni, orvosi segítség vagy valami?

Kérem segítsetek. :( Sokkal komolyabb a helyzet, mint ahogy leírtam.

30/L



2017. febr. 3. 16:42
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%
Ez biztosan nem normális. Lehet, hogy valaki bántja, és így vezeti le a feszültséget. Lehet más is. Jár oviba? Ott hogy viselkedik? Mindenképpen kérném szakember segítségét, konkrétan a helyi gyermekpszichiátrián. Nem kell tőle félni, nem olyan ijesztő, mint a neve.
2017. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Ezt kaptam egy privát levélben, szerintettek igaza van az illetőnek?


"Viccen kívül mondom, szerintem pszichopata a gyereketek. Orvoshoz mindenképp elvinném a helyedben.


Abból, hogy nincsenek meg benne a gátlások, amik egy normális emberben megvannak. A leírásból nekem úgy tűnik, hogy érzései sincsenek, pusztán megtanulta azokat eljátszani. Megtanulta, hogy milyen érzelem milyen reakciót vált ki a környezetéből és így tud taktikázni. Bűntudata nincs, maximum azt is csak megjátssza. Nagyon nem lennék a helyetekben. A pszichopatáknak jellemzően alul működik az amigdalájuk. Talán van valamiféle vizsgálat, ami ezt vizsgálja."

2017. febr. 3. 16:54
 3/40 A kérdező kommentje:
Bántani senki nem bántja. Igen, jár ovodába és ott is csak folyton panaszkodnak rá :(
2017. febr. 3. 16:55
 4/40 anonim ***** válasza:
93%
# 2: Bennem is ez merült fel. Mindenképpen szakember véleményét kérném ki a helyedben.
2017. febr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Ami engem igazán aggasztana ebben, az az állatkínzás, feltéve, ha nem látott ilyet senkitől. 4 évesen ez nagyon furcsa.

Vagy komoly bántalmazásban van része a fiadnak, amit így vezet le, vagy vidd pszichológushoz / pszichiáterhez.

2017. febr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
94%
Őszintén bennem is felmerült ez a szó, de ne mi diagnosztizáljunk! Forduljatok szakemberhez!
2017. febr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Nem, nincs bántalmazva. Mostanában csapok rá néha a szájára amikor nyelvét nyújtja, de nem vertem soha. Bár lehet ez a hiba, nem tudom. Eszméletlen rossz olvasni amit írtok, de sajnos igazatok van. Mindenkinek. Feltétlen hétfőn elviszem valahova.
2017. febr. 3. 17:05
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyetértek a levél írójával!

Ez komoly gondra utal!

Minél előbb vidd szakemberhez.....

2017. febr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp JÓ szakemberrel beszélnék a helyedben. Arra számíts, hogy a gyerek még a pszichológust is simán megvezeti, ha akarja, még pszichopatának se kell lenni hozzá (pl. párom gyerekkorában kb. hülyét csinált a pszichológusából...)

Tehát én csak ennyit tennék hozzá az előzőekhez, hogy JÓ szakembert keressetek!

2017. febr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
92%
Én ajánlom a Vadaskertet, nagyon alapos kivizsgálás van, több szakember (pszichológus, pszichiáter, gyógypedagógus) is vizsgálja a gyerekeket egyéni és csoportos helyzetben is. Egy-két hetes a kivizsgálás, szülő is bent lehet. A közel élőknek bent sem kell aludni, lehet bejárósként is.
2017. febr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!