Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem akar másokkal...

KKati81 kérdése:

Miért nem akar másokkal játszani a 2,5 éves kisfiam az oviban?

Figyelt kérdés
Szeptembertől jár oviba a kisfiam, ebéd után hazahozom. Jól érzi ott magát azt mondja, de nem akar játszani a többiekkel. Az óvónő azt mondja hogy nem találták még meg hozzá az utat hogy lekössék hosszú távon a figyelmét és részt vegyen a közös foglalkozásokban. Itthon úgy tapasztalom hogy szereti a társaságot, valóban kicsit nehéz lekötni egy bizonyos játékkal hosszú távon. Szerintetek hogyan segíthetnék neki, és mi lehet ennek az oka?

2017. febr. 9. 13:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a 2-3 éves gyerekek még nem egymással játszanak, inkább egymás mellett.

Meg gyerekfüggő is.


Az én fiam volt bölcsis, most kiscsoportos ovis, nemsokára 4 éves.

Ő is leginkább egyedül játszik. Foglalkozásokon ritkán vesz részt (rajzolás, festés, készülődés...akármi).

Teljesen normális dolog. Otthon is el van sokszor egyedül. Nem mindig akar velünk játszani. Ő ilyen.

2017. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

igy van. még csak 2,5 éves ebben a korban a legtöbb gyerek inkább csak egymás mellet játszik. kb 4 éves korban "várható el" hogy együtt is játsszon a többiekkel.

hogy-hogy ennyi idősen felvették az oviba?

2017. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
kicsi meg.
2017. febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Betu ***** válasza:
68%
2,5 évesen nálunk is felveszik a gyerekeket óviba ha van hely és előfelvételit kér a szülő. Mi ebben a furcsa nem mindenhol van bölcsöde.
2017. febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattak. Én is így gondoltam, mert nem látom hogy baj lenne vele, csak kisebb mint a többiek és ezért más.
2017. febr. 9. 14:13
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Én azért nem venném félvállról az óvónők jelzését, mert persze mindaz, amit fentebb írtak helytálló, de az óvónők egymáshoz viszonyítva is látják a gyerekeket, és sokszor meg sem tudják pontosan fogalmazni, hogy mit látnak, csak annyit, hogy "más", mint a többiek.

Nálunk legalábbis ez volt. Folyamatosan mondogatták, hogy a lányom nem olyan, mint a többi gyerek, másképp játszik, másképp csinál dolgokat. Nem csak az éppen aktuális csoporthoz viszonyítva mondták ezt, hanem a sokéves pedagógiai tapasztalatuk alapján.

Mivel nekem ez az egy gyermekem van, nem volt igazi összehasonlítási alapom. És bizony az óvónőknek igaza lett, idővel kiderült, hogy a lányom bizony sajátos nevelési igényű.

Szóval ha a többi gyerkőc is ilyen lenne, akkor az óvónők bizonyára nem jeleznék külön. Valószínűleg tisztában vannak azzal, hogy hogy játszik egy ilyen korú kisgyerek és mennyi időre köthető le a figyelme. Pláne ha rutinos öreg rókák, mint amilyenek a mi óvónénijeink voltak.

2017. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Persze nem veszem félvállról a véleményüket. De ott ő a legkisebb, 7-8 hónappal nagyobbak a többiek, vagy még idősebbek. A fiam nem volt bölcsis, és egyenlőre egyke, most várjuk a kistesóját. Szóval ennek is be lehet tudni azt hogy nem játszik a többiekkel. Figyelni fogom a változást és kérek is visszajelzést az óvonőktől.
2017. febr. 9. 14:46
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves 5. válaszoló. Megkérdezhetem hogy te mit vettél észre a gyerkőcön, és mikor? Miben volt más?
2017. febr. 9. 14:48
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
De ha hazahozod délben akkor gondolom otthon vagy..minek passzolod le a gyereket mikor egyértelműen nem érett még rá? Ennyire nehéz foglalkoznod vele?
2017. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem passzolom le, nem erről van szó. Korábban észrevettük hogy szeret gyerekek között lenni, attól függetlenül hogy az oviban nem játszik a többiekkel. Tanul tőlük sokat. Amellett itthon is hasznosan töltjük a napot, játszunk, a maga szintjén tanítom sok mindenre. Bocsánat, de a hasznos tanácsokat kérek.
2017. febr. 9. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!