Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Igaz hogy a gyerekek már...

Igaz hogy a gyerekek már óvodában durván bántják, csúfolják egymást?

Figyelt kérdés

és ez folytatódik általános, középiskola és ez természetes lesz nekik.

és igaz hogy akit óvodában bántottak, csúfoltak végig annál elindulhat egy folyamat és később is ő lesz a kipécézett áldozat? Mintha rá lenne írva hogy rúgj belém, vagy megéreznék.

Mindig vannak olyanok, akik bántanak másokat és olyanok akiket mindig kipécéznek.

Mit gondoltok hogyan lehetne megállítani ezt?


2017. febr. 9. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Általánosban engem is sokat csúfoltak, volt hogy bántottak is. Középiskolában ezt nem tudta senki, tehát nem lettem céltábla emiatt. És mire felnőttem, már megtanultam megvédeni magam az éles nyelvűektől.

Lehet segíteni a gyereknek, hogy megjöjjön az önbizalma, ezt akár szakember is teheti, ha súlyos a helyzet. De az iskola- és környezetváltás is pozitív hatású szerintem.

2017. febr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lesz mindig valaki akivel nem lesz jóba a gyerek. Engem oviban is csúfolt valaki. Meg egy ember most általánosan is. De úgy általában jóban vagyok az emberekkel. Szóval lehet hogy ő lesz valahol a kipécézett lúzer lehet nem. Nem lehet tudni. De egy ember biztos lesz aki barátkozni fog vele.

14/l

2017. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kislányom óvodás, náluk nem divat a csúfolódás, az óvónők figyelnek erre, és ha ilyet tapasztalnak, akkor megbeszélik a gyerekkel, hogy pl.sokfélék vagyunk, mindenki más és más, ki ebben jó, ki abban, úh. nem szabad bántani egymást. Persze ettől előfordulhat csúfolódás, de nem ez az általános. Nem hiszek abban, hogy ha vkit oviban csúfolnak, akkor már világ életében áldozat lesz. Inkább az lehet a baj, ha valaki olyan bizonytalanságot hordoz magában, és sugároz a környezete felé, hogy ez néhány se..fejet arra ösztönöz, hogy "belerúgjanak". Hogy mit lehetne ez ellen tenni? Otthon is elfogadásra kellene nevelni a gyerekeket, az "élni és élni hagyni" elvére. Ehhez nem elég az ovi és a suli, otthon is ezt kell látnia, hallania a kicsinek. Szerintem így békésebb lehetne a világ...
2017. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az a baj sztem sokszor, hogy az áldozat maga köré épít egy védekező rendszert, és egy idő után mindenféle közeledést elhárít

gimiben volt egy osztálytársam, akit sokat csúfoltak egy testi hiba miatt mikor kicsi volt, és mire megismertem a személyisége egy nagyon elutasító volt (nem tudom hogy e nélkül is az lett volna-e) bármi építő jellegűt mondtunk magára vette kiakadt, meg rendszeresen vállalhatatlanul viselkedett beszélt velünk

sztem fontos lenne kis korban a közösségi játékok, mindenkinek a bevonása, változatos feladatok adása hogy mindenki megtalálhassa a helyét, ha felmerül csúfolódás annak az átbeszélése, a probléma értelmezése

illetve sztem óvodában hasznos lehet az integrált közösség is persze csak megfelelő szakemberek bevonásával

hiszen ez esetben az élet természetes részévé válna hogy különbözőek vagyunk

2017. febr. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem nagyon sokat csúfoltak,szekáltak mind az oviban,mind álltalánosban,sőt még gimi elején is. Ennek az lett az eredménye,hogy masszív" páncélt" növesztettem magamra,illetve megtanultam megvédeni magam.A k3rdésedre a válasz: Nem tudom biztosan,hogy mindenkinél így van- e,de nálam sajna így volt,hogy végig kísért ez a dolog.Viszont annyi pozitívum van ebben,hogy az ember megtanulja igen korán értékelni az igazi barátságot( mert valljuk be ilyen nagyon kevés van),illetve megtanulod nagyon fiatalon,hogy az élet sokszor szar,igazságtalan és kegyetlen.Mire felnősz ez annyira meg acéloz,hogy csont nélkül veszed az akadályokat,kimagaslóan telljesítesz( a bizonyítási vágy miatt) ,nem leszel naív...és még sorolhatnám.A lényeg,még ha úgy is alakul,hogy valaki pont ebbe a kategóriába esik( gúnyolódók áldozata) meg kell próbálni a jó oldalát nézni a dolognak.Sajnos ezt már csak felnőtt korban tapasztalja\érzi az ember.
2017. ápr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Megállítani nem tudod sehogy ...tapasztalat
2017. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak igaza van... Engem első osztálytól érettségiig piszkáltak (általánosban vertek is). Megállítani tényleg nem lehet, már amiatt sem, mert önbizalmat padlóra teszi. Viszont tényleg jobban értékelem az igaz barátaimat, és megtanultam egyedül elfoglalni magamat (ez még a net előtt volt) Nehéz dolog, az biztos, főleg annak, aki benne van...
2017. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!