Hogyan neveljem?

Figyelt kérdés
Kis fiam 11 éves kiskamasz és sajnos vannak problémák,ha valami miatt kiborul a liszt ő mindjárt azt mondja hogy elköltözik,hiába magyarázom az okokat hogy ha nem csinálja meg milyen következménye lesz őt nem érdekli.Már teljesen elvagyok keseredve hogy nem fogad szót engem a sírás kerülget mondom is neki,néha megígéri hogy máskor jó lesz,szeret nem tudja miért ilyen,de engem bánt hogy ilyet mond hogy elköltözik,már arra gondoltam hogy azt mondom akkor csak menj majd meg tudod,de nem tudom hogy mennyire bántanám meg,vagy esetleg meg is csinálná valamelyik oszt.társával, kérlek segitsetek?
2017. febr. 12. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én öcsém is ennyi idős és ugyanezt csinálja kivéve hogy azt mondja hogy elköltözik. Majd kifogja nőni. Egyébként ennyi idősen én is mindig azt mondtam anyának hogy elmegyek anya meg hogy menjek de sose mentem el mert azért otthon van mit enni, otthon van ágy amin aludhatok, anya mos rám,otthon van wifi szóval én ezért nem mennék el otthonról.
2017. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Szánalmas ez a túl liberális nevelés, komolyan mondom. Íme az eredménye. Egye meg az ilyen szülő, amit főzött. Egy 11 éves kisfiú parancsolgat és az anyja sírva könyörög neki. Az eszem megáll. Mi lenne a lelkivilágával, ha komolyan rászólnál ? Így mi lesz. Megtanulta, hogy nyugodtan lehet egy elkényeztetett, lusta sz@r, akkor sincs komoly következménye. Nehogy azt hidd, hogy az ilyen 11 éves fiú a normális.
2017. febr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Provokál, te meg beszállsz a játszmába, ezért nem ér véget.

A 3 éves lányomnál ez úgy néz ki, hogy időnként azt mondja ránk (ha éppen mérges valamiért), hogy "buta vagy". A férjem egyszer beugrott neki és leállt vitatkozni vele. Mondtam, hogy fapofával váltson témát, ne hagyja magát provokálni, határokat próbálgat csak. Mióta így tesz, elkopott ez a szokás.

2017. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözik egy osztálytársával? Most ugye viccelsz? Amikor én voltam 10 éves, sokszor mondtam, hogy elköltözök minden kis hülyeség miatt, anyám mondta is, hogy hajrá nyugodtan, általában a sarokig jutottam, 2 házra tőlünk, aztán visszaballagtam, nem lett semmi lelki törésem később.
2017. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Hát én ilyen esetben tuti azt reagálnám, hogy jó, akkor segítek összepakolni. Bemész a szobájába, fogsz egy nagy táskát, elkezded belepakolni a cuccait, teljes nyugalomban... Közben kérdezgeted tőle teljesen hétköznapi módon, hogy hova fog menni, hol fog lakni, ki fogja fizetni a lakbért, az ételt stb.
2017. febr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az óvodás kisfiam mondta párszor, hogy elmegy máshova lakni. Ilyenkor elmagyaráztam elég részletesen, mik a lehetséges kimenetelei a dolognak. És azt is, hogy nagyon szomorú lennék, és szörnyen hiányozna mindenkinek, ha elmenne. Ha ezek után is menni akart, akkor széttártam a kezem, jó, menjél. Persze nem ment el, max. a teraszig. Pár alkalom után leszokott róla.

Ha valamit nem akar megcsinálni, felsorolok pár dolgot, amiket én sem szeretek csinálni és fárasztó, de mégis megteszem a családomért, érte, mindannyiunkért. Mert egy család vagyunk, szeretjük egymást, és mindenkinek megvan a maga feladata, pl. rendet rakni maga után.

Szerintem ha egy 5 éves rettentő akaratos gyerek felfogja ezeket, egy 11 éves is felfogja. Ha kell, keress cikkeket elveszett, elrabolt gyerekekről, gyermekotthonokba kerültekről, mesélj neki a hajléktalanokról. És mondd el neki, mennyire szereted, és fontos neked, de a kötelességei alól nem bújhat ki, mert nem leszel mindig mellette, ha helyt kell állnia az életben. A családján kívül pedig senkire sem számíthat hosszabb távon.

2017. febr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 11 :D. Nálunk most éppen hasonló a dolog.. bár nem elköltözik már, hanem akkor ,,eltöröm a kezem,, ,,kitépem a hajam,, a szlogen.. csak azért mert ebbe beledobban a szívem. Pikk-pakk felkapja a vizet, ilyenkor le lehet forrázni azzal, hogy hirtelen nyakon öntöm egy pohár hideg vízzel.. egyből kizuhan a lelki válságból :D . Ne felejtsd el, te vagy a szülő, Ő a GYEREK!
2017. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!