Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 8 éves gyerekemnek minden...

8 éves gyerekemnek minden alkalommal kakás lesz az alsónadrágja. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Iskolába is, itthon is. Jól bele van száradva , de mindig azzal mentegetőzik, hogy "gyorsan jött". De a fenét, az már órák óta ott volt. 5 évesen voltunk pszichológusnál, semmi nem változott. Gasztroenterológus szerint rendben. Volt már szidás, bünti, fenyítés,. dícséret, örömujjongás stb....egyszerűen semmi sem hat rá. Legutoljára már azt mondtam, miatta lett az egész család hasmenéses, beleértve őt is (ráadásul ő nagyon), hogy mindenhol a sz@ros gatyái vannak. Egyszerűen már kivagyok. Ha egyszer észreveszik az osztálytársai, az életben nem szálnak le róla. Adjatok tanácsot!!! Kb 5 éve kínlódunk ezzel.Kicsinek évekig szó szerint bekakilt. Nem volt hajlandó wc-be. Nem egyszer hoztam haza az oviból, teli gatyóval :(
2017. febr. 13. 21:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
82%

Hűha, mindenhol a gatyái vannak? Miért nem teszi a szennyesbe???

Na de a probléma?-bekakil vagy nem törli meg magát rendesen?

2017. febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem törli ki rendesen, a gatya pedig beszorul a feneke közé, azért lesz kakás.

Próbáld, ki, hogy egyszer kitörlöd neki, és megfigyeled, hogy kakás lesz-e megint!

2017. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%
Minden alkalommal használjon nedves törlőkendőt is, kis csomagolásban a suliba is magával viheti. Nem szoktál mosni, vagy miért van tele a lakás az alsógatyálval?
2017. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
56%
7 éves gyerekem megmossa a fenekét wc-zés után, ahogy mi is. ezt tanítottuk neki. te miért nem tanítod meg a helyes higiéniára ahelyett, hogy megalázod?
2017. febr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul tettem fel a kérdést. Nem kakil! Rájön az inger, tartogatja, nem hajlandó menni wc-re. Gondolom olyankor kijön pici. Ebben már nagyon magas fokra képezte magát. az a kicsi szétkenődik. Majd mikor már órák múlva végleg jön, akkor rohan a wc-re. De ugye ezzel összekenni a wc ülőkét is, hisz nem olyan magas, hogy csak úgy felülről üljön rá. De ez a kisebbik gond. A nagyobbik, hogy mindig picit bekakál! Ebből nemsokára lezs komolyabb gondja is. Fociedzésekre jár, ott átöltöznek. Iskolába tornaóra. Stb stb. Észre fogják venni. Na meg ez nem állapot, hogy folyton egy adag kakit kell levennie a gatyával. És már hazudik is, hogy az nem kaka, leesett a sárba :(
2017. febr. 13. 22:02
 6/35 A kérdező kommentje:
Na, nem a kérdésrw a válasz,. de ugyan mond már meg, hogy mossátok folyton a feneketeket munkahelyen. Oké felnőtt nedves törlőkendő, de ne mondd nekem, hogy van gyerek aki nedves törlőkendővel rohangáűl wc*re- Na de nem is lényeg, mert KI TUDJA TÖRÖLNI!!!! Nem ez a kérdés. Lehet a gyengébbekl akik csak támadni tudnak, egyből ezt veszik ki, de legalább az elsőnek felmerült a kérdés. Nyilván akkor azt tettem volna fel, hogyan tanítsam meg kitörölni! De bár a kérdés tényleg nem volt teljesen egyértelmű, mégis van akinek feltűnt , hogy lehet mégis bekakilásról van szó. Nem ok nélkül írtam a pszichológust és az évekig bekakilást.
2017. febr. 13. 22:06
 7/35 anonim ***** válasza:
88%

Azért hazudik mert megalázod, bántod miatta.

Irod hogy pici korától ez probléma, akkor egy óriási belső gátat neveltetek bele, fél tőle.

Pszichológus!

A részedről pedig hatalmas türelem és segítség!

2017. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
17%

direkt csinálja...azt hiszi h poén....

mosasd ki vele kézzel, hamar abbahagyja...

2017. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
81%

Oké, nyugi ne haragudj!


Akkor viszont lelki problémái vannak, nem meri kiengedni időben. Unokatesóm addig ült a wc-n, míg magától ki nem jött. Sosem nyomta. Volt, hogy órákig ült.


A pszichológus sem tud mindent megoldani. Magyarázd el a kisfiadnak, hogyha benntartja, akkor a sok méreganyag is bent ragad, és megbetegíti magát.

2017. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
2 évig hordtam pszichológushoz! 5 éven át borzasztó türelmesek voltunk. sose bántottma miatt. Folyton mindnehol bekakált. Étterembe, kirándulásokon, ovis kirándulások. El tudod ezt képzleni, milyen átélni, igyekezni ne bántsd a gyerek lelkét, de más se vegy észre. Mindenhol kaka...kaka...kaka...sose szólt!!!! Már rettegtem bevásárolni menni vele. Igen, 8 éves, elfogyott a türelmem. 8 éves!!!! Innen már mi változik??? Ezért próbáltam már "keményebb" lenni. De ez se vált be.
2017. febr. 13. 22:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!