Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha másodikor lányom egyáltalán...

Ha másodikor lányom egyáltalán nem szorgalmas, ez még változhat?

Figyelt kérdés
Nem érdekli az sem, ha rossz jegyet hoz haza. Nagyon sokat kiabálok vele tanuláskor, mert egyáltalán nem érdekli, nagyon rossz a hozzáállása, ez még változhat?
2017. febr. 17. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

De miért kell vele kiabálni?

Az én lányom sem a tipikus szorgalmas gyerek. Ő is másodikos. Órán odafigyel, napköziben minden házit megcsinál.Csak jó jegyeket hoz haza, 4-es és 5-ös mindenből.

De otthon sosem szereti elővenni a cuccait, nem gyakorol semmit. Csak a kötelező dolgokat csinálja meg, ami ritkán van.Én nem nyúzom ezért, mert bőven eleget kell tanulnia a suliban.Úgy vagyok vele, amíg 3-asnál jobb jegyeket hoz haza, addig nem görcsölünk rá.

2017. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Egy másodikos gyerek nem "lusta", valami nincs rendben. Nincs lemaradva valamelyik anyaggal, amire ráépül a most tanult dolog, és így az egészet nem érti, amit ő érdektelenséggel (ahogy te látod: lustasággal) próbál túlélni?


Minden tárggyal ez van? Az osztályban a többi gyerek jól érzi magát az iskolában? Neki vannak barátai? Otthon szoktatok neki segíteni tanulni (nem üvöltözve, hanem valóban segítséget nyújtva, türelmesen, ezer különböző féle módon elmagyarázva ugyanazt)? Másodikban a matek elég nehéz, tanulják a szorzást-osztást, ezt szoktátok otthon gyakorolni? Az iskolában ezt nem fogja tudni megtanulni.


Egyébként a kiabálással még rontasz is a helyzeten, inkább találj ki egy jutalmazó-büntető rendszert.

2017. febr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a kiabálással csak rontok a helyzeten, csak annyira duhito a viselkedése, neki minden mindegy, sokszor nem is figyel rám és sok a lecke, amit itthon kell megcsinálni. A matekkal nincs gond, még nem veszik a szorzást, osztást. Az olvasás és írás megy neki nehezebben, de nem is ez a gond, hanem a tanuláshoz valo hozzáállása.
2017. febr. 17. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem irasd be vmi versenysportra. Azok a gyerekek altalaban jobban kuzdenek, akikben megvan a versenyszellem, m mindig a jobbra torekednek, vagyis arra, h masnal jobbak legyenek.

Egyebkent meg annyira nincsen lekesve semmirol, de az nem jo, ha ez a mentalitas marad meg benne. A mostohafiam is ugyanilyen volt, es most odaig fajultak vele a dolgok, h semmi nem erdekli az eg vilagon es ahhoz is lusta, h egyaltalan arra visszaemlekezzen, h mi volt az ebed a suliban.

2017. febr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
En is ettol félek, hogy mi lesz késobb, mi lesz így belole? O is lusta néha még válaszolni is, mindenre azt mondja, hogy nem tudom. Egyébként jár kézilabdára már harmadik éve.
2017. febr. 17. 19:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor lehet,hogy meg kéne próbálni más sportot.Lovaglás például?Ott fegyelmet,felelősséget,odafigyelést tanul.
2017. febr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!