Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Emelt családi pótlékot mennyir...

Emelt családi pótlékot mennyire "osztogatnak könnyen"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy furán hangzik a kérdés, de azért tettem fel, mert van egy kb. 2 éves kisfiam, akivel a neurológusnál kötöttünk ki, mivel azt állapították meg, hogy megkésett beszédfejlődése van. Na már most én azért vittem el szakemberhez, mert amellett hogy nem beszél más autisztikus tünetei voltak/vannak és azt gyanítottam esetleg autizmus spekt. zavar van nála. Ez persze még nem bizonyított, minden attól függ hogyan reagál majd a fejlesztésekre. A lényeg, hogy a neurológus is osztja a másik szakember véleményét, miszerint megkésett beszédfejlődés van nála és kell a TSMT, korai fejlesztés...plusz ráírta a pervazív zavar lehetséges fennállását is (bár ezt szerintem az én elmondásaim alapján tette). Szóval kell mennünk hallásvizsgálatra, EEG-re és vérvételre (anyagcsere is) és már megkaptuk az emelt családit egy évre. Szóval emiatt kérdezem, hogy akkor ez azt jelenti, hogy most már bizonyítottan van nála valami idegrendszeri probléma (éretlen stb) vagy ezt általában ilyen esetekben meg szokták adni? Másoknak is ilyen "könnyen" adják meg?



2017. febr. 21. 22:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzátennék, hogy a papírra az van ráírva (az emelt csp-sre) hogy veleszületett idegrendszeri probléma. Csak eléggé meglepődtem, mert nem gondoltam, hogy itt fogunk kilyukadni...hogy vérvétel...EEG...és még emelt családi is...

Ezért gondoltam arra, hogy akkor valamit csak láthatott még a dokinő, mert eléggé nehezen hiszem el, hogy csak megkésett beszédfejlődés miatt (pláne h még 2 éves sincs) már emelt családit adnak...

2017. febr. 21. 23:10
 2/12 piroska és a farkas ***** válasza:
Nézd meg a neten.h mik azok a betegségek/ állapotok amikre hivatalosan jár, feltehetőleg a kisfiadé is közte van, mert nem hiszem, h másként adhattak volna róla papírt.
2017. febr. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha adták,akkor jár.

Lányom lázgörcs,hiába szed rá epilepszia gyógyszert,nem jár. Párom kolléganőjének a lánya epilepsziás lett nemrég,neki még csak nem is hat a gyógyszer,amire keresik a megoldást,mégse jár neki se,mert nem olyan epilepsziája van. Neki ilyen fázis kimaradós,lányomnak rendes nagy görcsös.

2017. febr. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem, az emelt csp-t nagyon nehezen adják, és most fognak még szigorítani, mert az állam a gyermekeken (is) spórol. Ugyanis az enyhe problémával rendelkező gyermekeknek mindent a szülőnek kell fizetnie, minden fejlesztést, tornát stb. (A szak.szolg. munkáját most venném ide, mert olyan gyenge a segítségnyújtásban mint a harmat - tisztelet a kivételnek.) Azonban az autizmusra minden körülmények közt jár az emelt csp, és még a megyei bizottsághoz sem kell menned kivizsgálásra, elég hogy az orvos diagnosztizálta. Azért csak 1 évre kapod, mert még nem teljesen egyértelmű számára, gondolom. Hisz még nagyon kicsi. Ilyen kis korban nem szoktak autizmusra diagnosztizálni. Örülj az emelt csp-nek, hogy ez a doki megadta Nektek! Nagyon sokat ér a gyes (10 éves korig), utazási, étkezési kedvezmény stb. Az autizmus ugyanis nem gyógyítható, ha az, akkor a kód rajta marad. De végleges diagnózist később fog adni a doki, évek alatt válik egyértelművé számára, számotokra, hogy valóban autista vagy sem.
2017. febr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is meg fogják most adni, pedig diagnózisunk sincs. Májbeteg a kislányom, 11 hós. Azt mondta doki, ha gondozásra szorul a gyermek, akkor jár. Mi jelenleg Bp-re hordjuk, de még ott sem boldogulnak vele. Csak szoros kontrollt igényel, hol Bp-en, hol Nyíregyházán...

Én örülök neki, mert azért az utazás sokba kerül, bár jobban örülnék, ha meggyógyulna, vagy legalább kiderülne, mi baja...

2017. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 piroska és a farkas ***** válasza:
5- ös, útiköltség visszatérítést nem igényeltetek? Az is jár!!
2017. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves 5! Sajnálom hogy ilyen helyzetben vagytok :( Sok erőt és kitartást kívánok nektek!


A többiek válaszát is köszönöm!

Igen, pont ezért írtam, mert ahhoz képest ahogy nekiindultam, hogy majd legyintenek egyet, hogy nincs semmi baja a gyereknek....hát nem gondoltam volna hogy ide lyukadunk ki. Emelt csp-t nem is tudtam, hogy jár, csak jól meglepődtem mikor mondta a neurológus, hogy ad papírt róla.

Nekem azt mondták, hogy a megkésett beszédfejlődése is okozhatja az autisztikus tüneteket és majd ha fejlődik ez a része, akkor a tünetek is lemorzsolódnak. Igazság szerint most a hónapban is sokat fejlődött ilyen téren és már hagyott el dolgokat, bár még nem kezdtük el a fejlesztést, most megyünk pénteken először. De még azért akadnak furcsaságai. Hát kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ennek az egésznek a vége.

2017. febr. 22. 21:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálatok ez még egy átmeneti helyzet, a jelenlegi diagnózisa olyan, ami indokolja az emelt csp-t. Még felül fogják vizsgálni, mert kicsi a végleges diagnózishoz.

Ha később bebizonyosodik az autizmus, még ha magasan funkcionáló is, akkor is járni fog az emelet csp, GYES 10 éves korig, MÁK-kártya, közgyógy, stb. Egyszerűen mert a diagnózissal ez mind jár.

Lányom 5 évesen diagnosztizálták (Aspergeres auti), akkor már felülvizsgálat nélkül, 10 éves korig adták a papírt, hiszen ennyi idős korban már egyértelműen lehet diagnosztizálni.


# 4-nek: szakértői bizottsághoz azért menni kell majd később, ha marad a diagnózis, mert a sajátos nevelési igényt a bizottság mondja ki, és oviban, suliban ennek lesz jelentősége, nem a diagnózisnak. Mi kb. 2 évente járunk felülvizsgálatra és olyankor mindig megnézik, hogy hogyan boldogul a gyerekem az oviban/suliban, milyen speciális támogatásra, fejlesztésre van szüksége. A bizottság jelöli ki számára a megfelelő intézményt is, ezzel az orvosok nem foglalkoznak. Szóval a bizottságot nem lehet megúszni, de nem is érdemes, hiszen ők teljesen más szempontok alapján kísérik figyelemmel a gyermek állapotát, mint a diagnosztizáló orvosok.

2017. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De, 2. Alkalommal tudtuk meg, hogy van költségtérítés utazásra- rokon mondta. A kórházban nagyon húzták a szájukat rá, de végül kaptunk pecsételős papírt. Azt mindig vinni kell, a portás pecsételi le. Pénz nem tudom, hogy lesz belőle, majd kiderül.
2017. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6- osnak írtam. Bocs az offért.
2017. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!