Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 évesnél a figyelem és...

Zsuka01 kérdése:

4 évesnél a figyelem és viselkedészavar miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiamra sok a panasz az óvodában. Ha nem az van amit ő szeretne a földön fekve sír, ha olyan az ebéd amit nem szeret nem marad meg az asztalnál, nehezen vonható be a közös tevékenységekbe, gyerekek társaságát nem keresi. Itthon ebből semmit nem érzékelünk egy rendes szófogadó kisfiú, a baráti társaságban lévő gyerekek társaságát keresi szépen eljátszik velük. Ha valahova elmegyünk akkor előfordulnak jobban hisztik, de soha nem olyan hogy a földön fekve sír. Inkább az a probléma áll fent ha valamit szeretne és nem engedjük meg neki akkor is odaszalad. Tény hogy nagyon sokáig csak az autók érdekelték, de már szépen játszik java építővel puzzle-al igaz ezeknél még igényli a felnőtt segítségét. Rajzolni azt nagyon nem szeret egyenlőre, de ha ismerős kisfiú van nálunk és látja hogy rajzol akkor ő is leül firkálgatni. Beszédben le van maradva a társaihoz képest. Ha viselkedés zavar áll a háttérben abból nem kellene itthon is érzékelnünk valamit? Természetesen megkezdtük a kivizsgálást, de elég hosszú folyamat, szeretném tudni mire számíthatunk.

2017. febr. 24. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezek elég autista tünetek. Èn autista fiamnál is pint ez volt. Mondjuk ő velünk soha nem hisztizett. SOTE-re vidd el ott megmondják mi a baja.
2017. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha más, nem ovis gyerekekkel szépen játszik, csak az oviban van ilyen gond, akkor hogy lenne autista?


Szerintem a következő lehetőségek egyike lehet az igazság:

- az oviban nem érzi jól magát a gyerek, az ovónők ezt nem tudják/akarják kezelni, ezért a gyerek ott hisztisebben és kirekesztettként viselkedik. Ovónőkkel jó a kapcsolat, meg vagytok elégedve velük, gyerek szeret reggelente oviba menni? Nincs olyan gyerek, aki "rá van szállva"?

- otthon el van kényeztetve, mindenben a kedvére van téve, ezért ha máshol nincs minden ráhagyva, hisztis lesz. (ha valóban rendes, szófogadó kisfiú, ahogy írod, akkor ezt rögtön ki is húzhatod)


A megkésett beszédfejlődést logopédiussal lehet ellenőriztetni, nálunk az oviban van, kérdezd meg, hátha nálatok is házon belül megoldható egy logopédiai vizsgálat. A rajzkészség-finommotorika összefüg a beszédfejlődéssel.

2017. febr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pszichiáternél az autizmus teszt kb. felénél járunk és azt mondta eddig egyáltalán nem tűnik pozitívnak a dolog.


Az oviban jól érzi magát a kisfiam mindig nagyon szívesen megy, ha beteg és tovább itthon van akkor is többször emlegeti.


Óvónőkkel a legnagyobb probléma az hogy soha nem mondanak semmit. Félév értékelőkor kezdték csak el azt is hogy probléma van a gyerekkel. Persze akármikor megyek érte nagyon max. annyit mondanak hogy evett meg aludt e, de ezenkívül mást semmit. Mindig minden okés, aztán írtak a pszichiáter kérésére jellemzést a fiamról amiben olyan dolgok voltak hogy kb. a hajam égnek állt. Ráadásul én úgy érzem hogy ki van sarkítva a dolog mert kb. mindent beleírtak amit a fiam egyszer is csinált. Olyan dolgot ami mondjuk beszoktatás első 1-2 hetében volt rá jellemző hogy hisztijében nekiment bútoroknak. (Akkor még ennyit sem beszélt, ott volt hagyva egy teljesen idegen helyen gondolom így vezette le a feszültséget , ebben az időben otthon is furcsább volt mintha haragudott volna ránk, bár a beszoktatást látszólag könnyen vette, de ez a dolog tényleg 1-2 hét alatt elmúlt). Védőnőnk viszonylag új és többször jár be az oviba ő nagyon nincs jó véleménnyel róla. Azt én is láttam hogy betegség miatt 2,5 hónapig itthon volt a fiam és sokkal többet fejlődött itthon mind beszédben mind egyéb ismeretekben (pl. megtanulta a színeket ami addig nem ment neki), mint előtte az óvodában ugyanannyi idő alatt.


Itthon egyáltalán nincs elkényeztetve, születése óta napirendje van amit tudatosan már az első időktől az óvodai napirendhez igazítottam (mióta napi 1szer alszik mindig 12:30kor teszem le aludni mint az óvodában stb. ) Napi 20 max. 30 perc mesenézés van engedélyezve vacsora után. Napközben se TV se rádió semmilyen háttérzaj nem szól. Meg van követleve tőle a délutáni és esti alvás előtt is hogy a szobájában elpakoljon. Max. annyi hogy ha nem nagyon megy segítek neki de soha nem csinálom meg helyette. Mindig figyelek rá hogy amit mondok az úgy is legyen. Nem engedem hogy a hisztijével célt érjen. Pl. ha azt mondom fürdés akkor fürdés hiába akarna még mesét nézni, vagy bármi mást. Kisebb korában volt jellemző rá a hiszti pl. ilyenkor, de gondolom rájött nem ér célt vele, mert most mikor mondom neki hogy ez az utolsó mese és mese végén kikapcsolom a TVt teljesen természetes neki. Próbáltam itthon olyan közeget teremteni mikor ezek a dolgok kiderültek, hogy akadályozom a dolgaiban és vártam a nagy dührohamot de semmi nem történt. Pl. Kisautókkal szokott aludni jó pár darabbal nem szoktam ebből ügyet csinálni. De most mondtam neki hogy csak 3 autóval alhat válassza ki melyikek legyenek azok. Nem mondom hogy nem látom a szemén hogy nehéz neki egy egy darabtól megválnia és betenni a játéktárolójába de egy szó nélkül elfogadta hogy mától csak 3 autóval alhat.


Amire még gondolni tudok, hogy fáradt az oviban. Itthon 7kor kel és alszik délben. Ha oviba megy 6kor kel és szinte soha nem alszik, látszik rajta hogy fárad, itthon már nem nagyon tudok érdemben foglalkozni vele. Persze próbálom korábban lerakni (ha itthon van és alszik délután 9 körül alszik el, ha oviban van próbálom legkésőbb 8kor ágyba tenni) de azért 2 órával előbb nem sikerül az pedig egész héten napi szinten kimarad neki. Bár bevallom ezzel is az a helyzet hogy hiába nem alszik az oviban itthon akkor is teljesen kezelhető nagyon ritkán vannak hisztijei amikor már tényleg nagyon fáradt.


A logopédus nálunk csak azzal foglalkozik akinek előírták. Sőt van olyan akivel még így sem mert nem fér bele az idejébe a sok nagycsoportos miatt akikkel kötelezően foglalkoznia kell.

2017. febr. 24. 16:45
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Ezek alapján nem a fiaddal van gond, hanem az óvónővel. Ha gond van a gyerekkel akkor szólni kell.

Minél hamarabb ovit váltanék, de úgy hogy az intézményvezetőnek is panaszt tennék.

Undorító amit megmernek csinálni.

Sajnálom a kisfiadat! Kitartást!

2017. febr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én fiammal is csak az oviban van gond. Ott sokan vannak és az egy autinak sok lehet. Nekem is több szakember mondta, hogy nem az aztán a SOTE kivizsgálásán kiderült, hogy az.
2017. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Vigyétek el hallástesztre, lehet hogy túlhallása van, erre pedig van egy 10 napos terápia is, amivel ki lehet gyógyítani ezt: www.hallasebresztes.hu
2017. febr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offert először is jól csinalod :)

Az én fiam ugyanez volt. Későn kezdett beszélni és csak az oviban volt panasz rá. Ugyanezt éreztem hajszalra amit te is írsz hogy kB kétszer törtent vmi de az már marhára ki lett emelve.

Mi is voltunk vizsgálatokon. Semmi baja. Füle is jó.

Nekem se utalta az ovit, szívesen ment.

Nem rajzolt de ez rengeteg kisfiura igaz és a világon semmit nem jelent önmagában.

Az óvónők nem voltak gonoszak vagy durvák bántalmazok vagy hasonló de mégis tiszta káosz volt az ovis csoport. A másik óvónő pedig olyan rideg távolságtarto típus volt.

Az ovibol elkerulve érdekes mód megszuntek a problemak. De amíg az oviba jart, rendszeresen sikerült elbizonytalanitaniuk a pedagógusoknak, hogy velünk van a nagy baj....

2018. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi lett veletek azóta kedves kérdező???
jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!