Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy gyermekpszichológus, egy...

Egy gyermekpszichológus, egy 1 órás vizsgálaból, rögtön ki tudja zárni az autizmust?

Figyelt kérdés
3an voltunk. Manó, apa, én. Kb 1 órát töltöttünk ott. A fiam 32 hónapos.

#vizsgálat #autizmus #időtartam #Gyremekpszichológus
2017. febr. 24. 21:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudja és nem is állithat fel diagnózist egy óra alatt; 3 éves kir alatt ledig szintén nem.
2017. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Azaz 23 hónapos. Elírtam.

2 éves kor körüli is lehet már diagnózis. Nem pont ezt kérdeztem, első.

2017. febr. 24. 21:48
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
A kölyköd 2 éves, nem pedig 32 hónapos. Te úgy szoktál bemutatkozni, hogy "Sziasztok, Magdi vagyok, 281 hónapos, Budapesten lakom"?
2017. febr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Egy ora alatt nem tud.


Utolso, 2 eves kor alatt orvosi szempontbol fontos, hogy honapokban add meg a gyermeked eletkorat. 23 honapos meg ket ev alatt van ;) ha valamihez nem ertesz, akkor ne nyiltkozz.

2017. febr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az első megválaszolta a kérdésedet.
2017. febr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Te viszont, ha annyira értesz hozzá 4-es, miért lettél lepontozva? :)
2017. febr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
#6 ezt ugy kerdezted, mintha itt csak ertelmes, okos es tanult emberek pontoznanak :D ne nevettess. Valoszinuleg te is olyan vagy, aki ha kap egy piros kezet mar kommenteli is, hogy "most megis minek kellett lepontozni?????????" Gondolom neked is ez az eleted, hogy itt hany szazalekban szamit hasznosnak a valaszod :)
2017. febr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Sima gyerekpszichológus alapból nem, de még hozzáértő sem tudja megbízhatóan kizárni 1 óra alatt.(Egyébként 3 éves kor alatt is lehet diagnózis, és igen, orvosi szempontból, amikor valamilyen fejlődésbeli elmaradást, másságot néznek, nagyon is számítanak a hónapok a kisgyerekeknél.)
2017. febr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ez számomra komoly kérdés volt.

Köszönöm a normális válaszokat!

2017. febr. 25. 08:57
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Egy pszichológusnak ehhez nem elég a kompetenciája, ugyanis nem orvos. Ehhez pszichiáter kell, abból is az a legjobb, ha autizmus-specifikus szakosodással rendelkezik. Konkrétan diagnózist hivatalosan kizárólag gyermek-és ifjúságpszichiáter állíthat csak fel, pszichológus nem. Az, hogy mennyi idő szükséges ehhez, több mindentől függ, lévén ez egy spekrtrum és egy magadsan funkcionáló autistát nem valószínű, hogy ki lehet szűrni egyetlen egy órás alkalmom alatt, ha erősebben érintett és több a spéci tünet, akkor azért egyszerűbb a dolog. A kisfiam 5 éves koráig egyéb pervazív zavar BNO kód alá tartozott, autizmus-spektrumzavar diagnózist papíron ez után kaptunk, mostmár ez a végleges. Közepesen érintett. A pszichológus vélelmezheti az autizmus gyanúját, illetve a tünetekből következtethet, de diagnózist fel nem állíthat, legalábbis hivatalaosan azt sehol nem fogadják el, az az orvos dolga.
2017. febr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!