Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Velem és a gyerekemmel van...

Velem és a gyerekemmel van baj vagy a körülöttem lévő emberekkel?

Figyelt kérdés
Nagyon egyedül érzem magam és úgy érzem kilogok a sorból az anyukák között.En alltalaban mindenkivel elfogadó vagyok,de körülöttem olyan ítélkező mindenki.Kifiam egy nagyon aktív kisfiu és elképesztő energiákkal bír.Kifaradhatatlan.Kitunik a többiek közül is.Nem mondom h emiatt nem nehéz v nem iszonyat energia a kordában tartása.Eros személyiségnek gondolom magam,mégis elbizonytalanodik néha,mint anya.Sokszor megkapom a többiektől h neveletlen a fiam v ő hordja a puskát nálunk.En nem gondolom így(akkor van vége a mesenek-jateknak-jatszoterezesnek amikor én mondom,alvás is akkor van amikor mondom,nem is hisztizik miatta)Viszont nem mindenben csinálja amit mondok(ne rohanj el,ne vedd a szádba,ne boritsd ki,ne dobald homokkal a többieket,ne vágd kupán lapáttal,ne vizezz,ne masszázs fel,ne menj bele a sarba,ne gyere ki az etetoszekbol...Ezekben nem fogad szót.Meg kéne büntetnem ezekért egy 2evest?Mindig raszolok,de én most büntetésre gondolok.Elvarhato ez még tőle?A többi anyuka úgy érzem idomított állatokat csinál a gyerekből.(hazaviszi a játszótérrel,mert nem úgy csinált valamit ahogy ő akarta,bezárja a szobaba amikor hisztizik v csak sír valamiért,nem kap turorudit amiért nem jön mellette az úton /ok is 2evesek)
2017. márc. 7. 14:09
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem marha unalmas lehet a gyereknek folyamatosan azt hallgatni, hogy ne ne ne ne...ezt ne csinald azt ne csinald...jo, hogy nem fogad szot.

Probald ugy: ha elrohansz elveszitelek, ha a szadbaveszed sebes lesz, ha homokkal dobalsz fajni fog a szeme, ha kupan vagod vetezni fog...ilyesmi.

Szerintem ez bevalik. Maskent mindig azt hallgatja, hogy ne csinaljon semmit, de fogalma sincs miert ne.

Nem gondolom, hogy baj van veletek vagy neveletlen a gyereked, csak kicsi meg es el kell magyarazni mit miert vagy miert nem csinalunk.

2017. márc. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinek más a módszere, és mindenkinek más a gyereke.

Nem túl empatikus anyukák lehetnek.


Fiam egy nagyon nyugodt természet, szófogadó jó fiú. A legjobb barátja egy igazi energiabomba (4 évesek). Vele mindig megy az anyukája játszóterezni, focizni, biciklizni, és még este is szobai trambulinon ugrál, úgy néz mesét. SZóval én tudom, milyen. Így nem ítélkezek.

Ráadásul az eszközök is mások. Van, aki pofoz, van, aki büntet, van, aki csak megkér. Nem az én dolgom mások nevelési módszereinek megítélése, ráadásul tudom, hogy más a gyerekek habitusa. Mindegyiknél más válik be.

De egy 2 évestől ne várja el senki, hogy tökéletesen szófogadóan viselkedik.

2017. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Igen,én is így gondolom.Utolso nálunk is ugyanez a helyzet.Napi 6orat vagyunk kint,de minimum 4et tök mindegy h havazik,esik...Stb.Es este is komoly ugrabugra kell mire kicsit lehiggad.Ezt csak ide írtam így h ne,ne,ne!Mindig elmagyarazom miért nem szabad az adott dolgot,aztán elengedem.Ujbol megcsinálja,újból elmagyarazom és így tovább.Erre kaptam meg az adott kijelentést.Azt vettem észre,h mivel az ő gyerekeik mások és más módszereket használnak tőlem is ezt várják el és kikozositenek,amiért nem így csinálom.Nagyon rossz érzés.Pl:másik játszótérre mennek,elmennek ha véletlenül ugyanott lennénk,elhivjak a gyereket máshova...stb
2017. márc. 7. 14:28
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több gyerekem van és én mondom a gyerekek nagyon különbözőek. Ami egyiknél beválik a másiknál nem.

Nem vagyok híve a gyerekverésnek, inkább határozottsággal lehet hatni egy önfejű gyerekre. Nekem is van ilyen. Hiába szólok rá, nem fogad szót. Ekkor fogom magam, kiszedem a sárból, beteszem a babakocsiba, leszedem az asztalról stb. Valahogy tudtára kell adnom, hogy mi a helyes. Sajnos nagyon fárasztó. De nem elég CSAK SZÓLNI a gyereknek, muszáj megakadályozni a veszélyes vagy másokat zavaró tevékenységeit.

Egyébként a bunkó anyukákat el kell kerülni, de arra is gondolj, hogy te se szeretnéd, ha más gyereke a tiéd szemébe homokot szórna vagy a hintát a fejének lökné.


Szóval kitartás, sokat fog okosodni a kisfiad, de muszáj nagyon határozottan nevelni az ilyen típusú gyerekeket. És éreztesd vele, hogy nagyon szereted. Hidd el lesz javulás. Ő érik és a dackornak is vége lesz egyszer.

2017. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
69%

Nem csoda hogy kiakadnak, amikor a gyereked kupan vagja a masikat!


rettento utalatosak az ilyen gyerekek a jatszoteren, mindenki utalja oket.


Ha nem birod megregulazni akkor ne vidd emberek koze mert nem oda valo.


Nem buntetesrol hanem nevelesrol van szo, es az neked nem megy.

2017. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
79%

":másik játszótérre mennek,elmennek ha véletlenül ugyanott lennénk,elhivjak a gyereket máshova..."


Johogy. Senki sem akarja hogy egy ilyen kis vadallat kart tegyen a gyerekeben.

2017. márc. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ebben az a fura csak, hogy mindenki mas igy viselkedik? Marmint hogy konkretan elviszik a gyerekuket ha ott agytok, stb....mert tudod van az a mondas, hogy ha az autopalyan mindenki szembejon veled, valoszinu Te vagy a rossz savban.

Nem lehet higy tenyleg kicsit elbagatellizalod a fiad viselkedeset? Sok anyuka van vele ugy, ah meg kicsi a gyerek, oh csak dackorszakos...


En csak furcsallom hogy mindenki igy velekedik "ok nelkul".. marmint a sok csunya anyuka mindig csak raszol a gyerekeikre es kinezi a Te teljesen normalisodat.

2017. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Az én gyerekem egyatalan nem utálatos.Nem is tudom h jössz ahhoz h ilyet írj számodra ismeretlen embereknek.Az én gyerekem hibáit leírtam(mások gyereke is csinál ilyet) alltalaban nem mindennaposak ezek!Van ilyen időszaka,ahogy a többieknek is.Amikor idekoltoztunk ő mindenkihez nyitottan fordult és öt bántották (én nem kozositik ki emiatt senkit és nem beszéltem ki a háta mögött és rosszat sem gondoltam a gyerekekről)
2017. márc. 7. 14:37
 9/43 A kérdező kommentje:
Ha történik vmi incidens akkor én határozottan megfogom,odamegyek...Stb elmagyarazom h nem lehet és ne csinálja,majd odaviszem az adott gyerekhez és megkérem h kérjen bocsánatot.Nem gondolom h ez nem jó.En még úgy látom,h túl sok a túl aggódó szülő aki azt hiszi porcelánok van a gyereke és ha valami nem úgy történik ahogy ő kitalálta már ki van akadva!
2017. márc. 7. 14:41
 10/43 anonim ***** válasza:
94%

Azert ha masok elviszik a gyerekuket a tied kozelebol, akkor ott eleg komoly gondok lehetnek.

Mondjuk en azt nem ertem, hogy egy 2 eves hogy tud olyan szinten zavarni masokat, hogy el kelljen menni onnan. Mikor az enyem ket eves volt, en ugy jatszotereztem vele, hogy a sarkaban voltam minden masodpercben. Ahova szaladt, mentem en is. Nem a padon kell uldogelni. Igy esely sem lett volna ra, hogy valakit kupan vagjon. De a padon ulo anyukak gyerekei se vagtak kupan az enyemet mert meg tudtam akadalyozni.

2017. márc. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!