Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerekek szüleit...

Autista gyerekek szüleit keresném. (? )

Figyelt kérdés
A férjemmel annyira megromlott a kapcsolatunk, hogy válni szeretnénk, két gyerek van, a nagyobbik autisa, a kicsivel is sok a baj. Anyósomékkal élünk, én anyaotthonba mennék a gyerek(ek)kel, (mivel senkim sincs) a nagyobbik gyerkőc nem akar a nagyszülőktől elszakadni, de azt szeretné, ha én is maradnék, nagyon a szívére veszi a dolgot. Ti mit tennétek a helyemben? Maradni nem akarok, életre szóló sebeket kaptam itt, és verést, és még sok más rosszat, de a fiamat nem akarom itthagyni. Viszont a sok stressz megviseli mindkét gyereket. Megbeszélni nem lehet velük semmit, sajnos, teljesen más közeg mint én. Ti mit tennétek?

2017. márc. 10. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Bár auti a gyermekem, de azért szeretném jelezni, hogy ez a helyzet egy neurotipikus gyereket is jó eséllyel megviselni, hiszen drasztikusan megváltoztatja az egész eddigi életét.

A szakirodalomban olvastam, hogy ilyenkor a gyereket nem a szülők problémái érdeklik, hanem az, hogy VELE mi lesz, hogyan változik meg az Ő élete, és azzal lehet leginkább segíteni, ha erre felkészítjük. Úgyhogy én a válásomkor pontosan és részletesen elmagyaráztam a lányomnak, hogy mire számítson majd, milyenek lesznek a hétköznapjai. Nálunk ugyan könnyebb volt, mert nem szakadt meg a kapcsolata senkivel, közös felügyelet van, de ez is elég jelentős változás... ahhoz képest legalábbis, hogy a lányom autiként azon is képes kiborulni, ha egy széket arrébb helyezünk a lakásban.

Viszont nem tudod megkímélni őt mindentől... az élet tele van változásokkal, lesznek még olyan helyzetek, amiket nehezen fogad el, és tudom, hogy ilyenkor nehéz elviselni a dührohamot, kiborulást, de ez az élet része. Pszichológus mondta, hogy a gyereket nem szabad burokban tartani, szüksége van a frusztrációra, mert csak így tanulja meg kezelni felnőtt korára.

A lányom egyébként magasan funkcionáló autista, úgyhogy vele mindent meg lehet beszélni racionálisan. Én elmondtam neki, hogy nagyon rosszul érzem magam a házasságomban és hogy nem tudok együtt élni az apjával. Eleinte persze tiltakozott (minden gyerek így tett volna, ehhez nem kell autinak lenni), de idővel elfogadta, megértette.

Amióta különváltunk az apjával, ő is sokkal kiegyensúlyozottabb.

2017. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem, hogy a volt párod hogyan viselkedett a gyerkőccel? Csak mert nekem is magasan funkcionáló, de utálja az apját. Sajnos.
2017. márc. 10. 16:21
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért sajnos, hogy eddig fajultak a dolgok. A mamáját imádja, mert mikor a kicsi született ő volt vele.És azóta is sokat segít de sokszor ellenem , de nem bánom, mert szeretettel nevelgetik, csak sok édesség, sok babusgatás, kényeztetés.
2017. márc. 10. 16:23
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

A gyerekemnek az apjával kimondottan jó a kapcsolata, amióta különváltunk, különösen, azóta sokkal többet foglalkozik a gyerekével. Mert addig ugye csak "elvolt" itthon, nem nagyon vette ki a részét a család életében, de most már ha vele van a gyerek, akkor 100%-ban rá hárul minden teendő, így kénytelen volt felnőni a feladathoz. Szóval nálunk minden szempontból jót tett a válás.

Nem állítom, hogy nálatok is ez lesz, mert minden helyzet más...

2017. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, ő jönne- e ... mert egy 60 km- rel arrébb laknánk. Vagy h közösen a nagymamával nevelnénk, az hogy leenne.
2017. márc. 10. 16:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem... a férjeddel megromlott a kapcsolatod, bántalmaz... akkor hogy merül fel, hogy veletek menjen?
2017. márc. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A férjem nem, csak a gyerek, a fiam ragaszkodik annyira a mamájához, hogy eszméletlen. Tudod, mikor szülni voltam onnantól ő ringatta folyton, és bár nálam megszokta már, hogy nem ringatom, mert nem tudom, a mamája még mindig sokat veszi ölbe, és így egy nagyon erős ragaszkodás alakult ki iránta. De hozzám is ugyanígy ragaszkodik. Csak együtt nem tudunk tovább lakni.
2017. márc. 10. 17:04
 8/8 A kérdező kommentje:

Félek, hogy nem akar majd velem jönni az auti kisfiam, és megviseli, ha elmegyek(márpedig biztos, hogy nem maradok)

és megviseli, hogy nem marad együtt nagymama és anya egy lakásban. Engem is megviselne, de elsősorban az, ha neki lenne rossz. Ha nem akarja az udvarra se lehet kivinni, nem még egy másik városa:(

2017. márc. 10. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!