Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a gyerek rendetlenkedik,...

Ha a gyerek rendetlenkedik, másokat is már zavar, és hisztizik, a szülők miért nem akarnak rászólni?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, és olyan válaszok nem kellenek, hogy "majd megtudod ha lesz gyereked".


Csak kíváncsi vagyok. Többször átéltem ezt, ugyanúgy a munkahelyemen is.

Nem a kisbabákról beszélek, hanem a 3-4-5-6 éves gyerekekről. A gyerek nekiáll üvöltözni, kiabálni, hisztizni, bömbölni, visítva sírni, a szülők meg mintha nem is ismernék a gyereket, semmit sem csinálnak vele. A munkahelyemen (egy nagyobb ruhabolt) is nekiállt egy kb 5 éves gyerek hisztizni a kasszánál, ütötte-rúgta az anyját hátulról, már mindenki a kasszásokkal együtt a fejét fogta, mert üvegrepesztően hangosan visított a gyerek, de az anyja mégis csak annyit szólt oda neki, hogy "nyugodj le lécci". Pedig ő is látta, hogy a mellette álló vásárlók durrannak az idegtől. Anyuka le se bagózta a gyereket, amikor kimentek az üzletből, akkor is nyugodtan telefonált, míg a gyerek a fél bevásárlóközpontot végighisztizte.

Orvosi rendelőben ugyanez. Hagyja a szülő a gyereket bömbölni, de ha más rászól, akkor a szülő van megsértődve.


És az esetek többségében nem 5 perces hisztiről van szó, aminél beválik, hogy a szülő elfordul, a gyerek meg abbahagyja, mert látja, hogy nem ér el vele semmit.


Én elhiszem, hogy van olyan, amikor már 20-szor megregulázták aznap a gyereket, de ha látják, hogy mindenkit zavar, rendetlenkedik, vagy már neadjisten kárt okoz, akkor miért nem szólnak rá a szülők? Miért kell úgy viselkedni, mintha az anyuka/apuka nem is ismerné a gyereket, amikor rosszalkodik? Ennek az ellentétét is látom, egyes szülők képesek kordában tartani a gyereket, aki ezáltal normális(abb)an tud viselkedni.


Nektek mi erről a véleményetek? Valóban olyan nehéz elcsitítani vagy megnevelni a gyereket, vagy ezek a szülők meg sem próbálják ezt?

Tudom, hogy néha az anyuka a fejére is állhat, akkor sem hallgat el a gyerek, de másra miért nem lehet tekintettel lenni? Én is voltam kisgyerek, és anyum is mondta, hogy mi (én meg a tesóm) sosem viselkedtünk így. Pár anyukát is hallottam már panaszkodni, hogy miért nem lehet a gyerekre rászólni ha tutul.


Miért van ez?

És miért van az, hogy ha egy idegen rászól a gyerekre, hogy most már elég, akkor a szülő egyből megsértődik, és támadásnak veszi?



2017. márc. 14. 08:12
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
80%
Tudod, az a baj, hogy ha a gyerek belelendül egy brutális hisztibe, akkor nincs az a rászólás, amire abbahagyná. Mert nincs magánál. Nyilván nem kéne egy 5 (vagy akárhány) éves gyereknek nyilvánosan tombolnia, meg az anyját rugdosni, ez egy másik kérdés, de ha már ezt csinálja valamiért, akkor ott komolyabb a probléma annál, mint amit egy "hagyd abba" felszólítással kezelni lehetne.
2017. márc. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Ezt azért nem tudom, mert ugyanilyen brutális hisztit láttam már úgy, hogy az anyja képes volt kezelni, és elcsitítani erélyesebben a gyereket.

Egyszer azt is láttam, hogy egy pofont ad az anyuka a gyerekének, aki erre csöndbe maradt. Természetesen nem arra értem, hogy rommá kell verni a kölköt, de ha nekem gyerekem lenne, és mindenféle rászólás, nyugtatás ellenére ütne-rúgna engem meg káromkodna, én is pofon csapnám. Persze tudom, hogy a nevelés is közrejátszik, de minden gyerekre rájön a hiszti egyszer.

2017. márc. 14. 08:21
 3/46 anonim ***** válasza:
30%
Azért mégis meg kellene várni ezt a szitut... Milyen javaslataid vannak? Ráncigálja vagy üsse meg vagy?? Ahogy az előző is írta, nem olyan állapotban vannak olyankor, hogy értelmesen és hatékonyan el lehetne velük beszélgetni. És nem, ne szólj rá más gyerekére, amíg te vagy a gyereked nincs veszélyben miatta.
2017. márc. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
26%

"Egyszer azt is láttam, hogy egy pofont ad az anyuka a gyerekének"


Csodálatos "megoldás". És te is erre készülsz. Dupla gratula!


Ez nem nevelés, hanem megfélemlítés. Kb. mintha a 120 kilós 2 méteres párod képelne fel.

2017. márc. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Nem megfélemlítésből!

Egyáltalán nem. Nem vagyok az erőszak híve, de az a gyerek nagyon túlfeszítette már a húrt, hallottam, a káromkodásait is.


Nem tudom mi lenne a helyes megoldás, de érdekelne, ki mit gondol erről.

Viszont azt nem értem, hogy ha valaki rászól a gyerekre, hogy hagyja abba, miért van az anyuka/apuka vérig sértődve?

2017. márc. 14. 08:31
 6/46 anonim ***** válasza:
85%
Valóban nem a legjobb nevelés a pofon, de az ilyen túl liberális, mai anyukáknál még mindig jobb. Semennyire nem tudnak nevelni.
2017. márc. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
29%
Igen, rájuk fog jönni a hiszti, ezt hívják dackorszaknak. És akinek nincs ilyene, azt valszeg egy pincében tartották vagy csak annyi nevelő pofont kapott, hogy már nem tudott magának saját személyiséget összekaparni. Ajh.. :-(
2017. márc. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
81%

A legnagyobb probléma ezzel az, hogy sokan egyszerűen nem gondolnak bele, hogy mivel is jár ténylegesen egy gyerek. Úgy hiszik, hogy majd gagyarásznak neki párat babakorában, aztán majd szépen csendben felnő, elvan magában, a szülők meg néha foglalkoznak vele, aztán szevasz. Aztán az ilyen szülők nem tudnak mit kezdeni a gyerekkel, ha behisztizik, durcás lesz, vagy tombol. Fogalmuk sincs róla, hogy hogyan is kéne kezelni a helyzetet.

A gyerek feszegeti a határait, de ha a szülő le se sz@rja, akkor persze, hogy még jobban, még hangosabban, még látványosabban csinálja, hogy lássa, meddig mehet el. Sokan egyszerűen lusták nevelni a gyereket. Könnyebb megvárni, míg a gyerek kifárad és abbahagyja a tombolást (akár órák után), mint erélyesebben és határozottabban rászólni, és megnevelni, megregulázni.

2017. márc. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
40%
Hogy miért sértődnek meg? Ez egy meló. Anyuka ott áll a nevelési helyzetben, minden idegszálával próbálja a legtöbbet kihozni a szituból, teszi, ami az eszébe jut. Feltételezzük, hogy a legjobbat akarja és akkor odalép a semmiből egy ...., és megmondja a frankót. De nem ám segítő szándékkal, csak annyit, hogy most már tessék kétem megoldani. Zseniális!!! Bármikor tudlak olyan helyetbe hozni a munkahelyeden. Nem nehéz.
2017. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, van-e olyan szülő, akinek még soha nem viselkedett minősíthetetlenül a gyereke nyilvánosan. Tudod, kedves Kérdező, hogy érzi ilyenkor magát a szülő? A keze remeg, a háta izzad, és szégyentől egyetlen célra tud összpontosítani: csak kijusson minél előbb ebből a helyzetből. Nem tudom, szeretnél-e a későbbiekben gyereket, ha igen, akkor garantálom, hogy veled is elő fog ilyesmi fordulni (nem az, hogy ötévesen rugdos, de az valószínűleg igen, hogy a hisztijétől zeng minden), és hidd el, ilyenkor nagy segítség már az is, ha a környezet nem döngöl még jobban földbe a megvető pillantásaival.
2017. márc. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!