Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szólnátok, vagy ez normális...

Szólnátok, vagy ez normális manapság? (unokás kérdés)

Figyelt kérdés

4 éves okos kisfiú és jóideje rászokott arra, hogy bármi rosszat csinál, azonnal azt mondja, hogy "nem direkt volt!" "véletlen volt". Ami nyilván nem igaz, viszont a menyem ettől azonnal elolvad és ölelgeti, meg puszilgatja, és így mondja, hogy "kis cukker Vincike" sose szidja meg ilyenkor vagy magyarázza el neki, miért is nem szabad bizonyos dolgokat csinálni, mert elolvad attól, hogy, csúnya dolog ezt mondani, de szerintem hazudik a kisfiú, mivel olyan dolgoknál is rögtön ezt mondja, mikor egyszerűen képtelenség, hogy véletlen csinálta. Pl. direkt szétlocsolt egymás után több doboz itókát, nem pedig kiöntött, kilöttyintett egyet. És egyből mondja, hogy "nem direkt csináltam!" Egyszerűen tudja, hogy ha ezzel áll elő, akkor semminek nincs következménye.


A mi időnkben még mindig szóltak a szülők, hogy rendben, hogy most ráhagyom, mert kisebb és aranyosabb, de most alakítom ki a szokásokat, és aztán majd később csodálkozok, hogy ugyanazt csinálja, és nem tudom leszoktatni róla, higgyem el szólni kell már időben. Akkor ezeket meghallgattuk, és többnyire meg is fogadtuk. De ha szólnék is, azt se tudom mit mondjak? Mindenen csak megsértődik, ha az ember segítene akkor is.


2017. márc. 15. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%

Ha ugy erzed, hogy mindenen megsertodik, akkor nem ugy adtad a tudtara a velemnyed, hogy o nyitottan tudja azt fogadni. Ennek oka lehet, hogy mashogy hallja meg, amit mondasz neki, mint ahogy valoban mondod, vagy hogy olyan formaban kozlod vele, ami szamara nem elfogadhato, esetleg nem kerdezte a velemenyed, es anelkul osztottad meg vele.


Kerte a segitseged, vagy velemnyed a kisfia nevelesevel kapcsolatban?

2017. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Segítséget konkrétan nem kér, viszont panaszkodni szokott rá. Ilyenkor, ha mondok valamit, hogy én hogy csináltam, vagy mivel nagy a családunk, a mostani gyerekekkel mások hogy csinálják mi válik be, akkor megsértődik, hogy beleszólok. Nem tudom, ha én valakinek valami bajomat elpanaszolom, akkor nem bánom, ha segíteni próbál. Ha nem akarom, hogy véleménye legyen véletlen, akkor nem mondom el neki.
2017. márc. 15. 11:46
 3/17 A kérdező kommentje:
Egy példát mondok, ez még a gyerek előtt volt, mindig panaszkodott nekem, hogy ő folyton beteg lesz, meg mindig kijön a herpesze, vajon mitől gyengül le ennyire folyton. Én erre mondtam, hogy lehet jót tenne ha szedne valami vitamint, vagy ha aggódik, hogy miért van ez, akkor elmehet egy vérvételre, ártani biztosan nem fog. Na erre jött az vissza, hogy ő már nem bírja elviselni, hogy nekem mindenről véleményem van. Most is ugyanilyen esetek vannak csak ugye mással kapcsolatban.
2017. márc. 15. 11:51
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
En ha panaszkodom, nem segitseget varok, hanem egyutterzest. Ha ezt nem tudod neki megadni, mert nem ertesz egyet, akkor en a helyedben nem adnek tanacsot az ilyen helyzetekben, hanem temat valtanek, a jelek szerint ugyanis nincs szuksege segitsegre, azt irod, beleszolasnak veszi. Jol ebbol kijonni nem tudsz, a gyereket a szulei nevelik, te max. akkor, ha rad hagyjak, hogy vigyazz ra, olyankor van lehetoseg szerintem, ha mutatsz neki mas modot is a helyzet kezelesere, azt ,,ahogyan a ti idotokben" szoktak. Egyebkent ugyanez volt a ,,ti idotokben" is anyukam elmondasa szerint ;)
2017. márc. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell mindig tanácsokat osztogatni. Meghallgatjátok egymást és kész, akkor nem lesz ebből vita. Anyósom is ilyen, inkább nem is beszélünk vele, mert mindenre megoldást akar találni és ráadásul hülyeségeket tanácsol.
2017. márc. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
5-os jol leirta. Kerdezo, miert kerdezed meg, ha ellentetes velemenyt utana lepontozol?
2017. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
hát de négyes, nem neveli a gyereket...de gondolom azt meg elvárja hogy a nagyi vigyázzon rá néha, akinek szintén megnehezíti a dolgát. Könyörgöm, aki gyereket vállal, nevelje már meg, ne csak termessze mint valami növényt...
2017. márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Lehet azért pontozta le, mert neki nem hasznos amit írtál. Erre való. Te meg minek válaszolsz, ha zavar, hogy valakinek nem hasznos amit mondasz? Főleg, ha pont te mondtad, hogy aki panaszkodik csak együttérzést vár. Na akkor gyakoroljad az együttérzést a kérdezőn is, biztos cask arra vágyott ő is, te meg kéretlen tanácsokat osztogattál neki! Visszanyal a fagyi, feltűnik? Mindenesetre én lepontoztalak és úgy tűnik mindenki más is, mert jó pár ember pontozása kell ahhoz, hogy valaki nullán legyen, és ha csak egy valaki is zöldet nyom, akkor már nem nullán lennél.


De, hogy a kérdésre is válaszoljak.Egyik tesóm felesége ilyen, annak semmit se lehet mondani, még kérdezni se lehet semmit, mert már megsértődik meg kombinál. Se mi, se anyám már nem szólunk semmit inkább, pedig borzalmasan elrontja a gyereket és ez egyre jobban kijön, ahogy nő. Szerencsétlen pedig nem tehet róla, hogy milyen hülye anyja van.


Érdekes másik két tesóm feleségeivel mindenki kijön, pedig ugyanúgy kezelte mindig anyám őket, és egyik sem egy tejbetök nő, hogy csak azért legyen jóviszonyunk, mert biztos tűrnek szegénykék. Emez meg csak siránkozik, panaszkodik, hogy mit csináljon vele, ezt csinálja, azt csinálja, de semmi se jó, sehogy se jó és amúgy is, ha meg az ember valamit mondana, akkor ki lenne akadva. Ez ment sokáig, mindig kiderült kár a jószándék, kár a segítség, de nem csak a gyerekben, bármiben és ráuntunk. Most meg persze az megy, hogy mert a többi menyt meg gyereket biztos jobban szeretjük, őt meg övét nem. De az persze nem tűnik fel neki, hogy neki nem jó soha semmi, ő különíti el magát meg a gyereket is tőlünk, de biztos vagyok benne, hogy nyáron majd elvárja, hogy anyám készenlétben álljon és vigyázzon rá heteken át, de csak úgy, hogy közben kussoljon is és tűrjön mindent, amit csinál a gyerek, mert az az ő gyereke és majd ő tudja, meg nem kérdezte és kész.


Az ilyennel nem lehet mit csinálni. Ezen az oldalon amúgy is általános anyós gyűlölet van, anyós sőt újabban már nem csak ő, hanem az édesanya is kussoljon, viszont ugorjon azonnal, ha vigyázni kell a gyerekre, de akkor is csak egy füzetnyi betartandó szabály alapján csináljon mindent, különben azonnal jön a gyűlölködés, és itt most nem az olyanokra gondolok, mikor allergiás gyerekkel etetnek meg valamit, hanem teljesen normális hétköznapi dolgokra.


Volt itt már olyan kérdés, hogy a fájós lábú nagymamára van bízva a két unoka minden tanszünetben, az egyik folyton rosszalkodik, a másikat bántja, mert nincs megnevelve rendesen, mit tegyen és akkor még a nagymamának estek neki, hogy biztos ő a hülye és amúgy mit képzel magáról.



És a legviccesebb az egészben, ha ezt a kérdést a gyerek anyja tette volna fel, akkor már jöttek volna garmadával a válaszok, hogy elkényezteti, nem szabad, nincs megnevelve, mi lesz később, már most a fejére nő stb. de ha kívülálló mondja, akkor az mit képzel, hogy ez feltűnik neki.


A régi időkben pedig akkor is van igazság, mert régen a közösség nevelte a gyereket, onnan is szedte fel a szabályokat, manapság meg a legtöbb modern szülőnek szálka van a seggébe, és egyből felháborodik, ha a gyerekére valaki megjegyzést tesz, vagy rászól, akkor is, ha amúgy úgy nő mint réten a gaz és senki se foglalkozik vele. A gyerek meg azt tanulja meg belőle, hogy akármit csinál, az anyja mindig őt védi meg, ahelyett, hogy az anyja azt mondaná, hogy elnézést és hagyd abba Petikém azt, hogy neki tolod minden más vásárlónak a kosaradat, mert zavarja őket. Á nem, csak a sértődés meg az önérzeteskedés megy, hogy igaz, hogy ő nem neveli, de más se pofázzon bele csak azért se!

2017. márc. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
4es, ne együttérzést várj, hanem neveld azt a gyereket. Ez a liberális nevelés hátulütője, hogy mindent engedtek, csak a kis lelke ne sérüljön, a normális emberek meg szívnak miattatok, mert egoista, életképtelen gyerekeket neveltek, akik ugyan ilyen felnőtté válnak. Pontozzatok le nyugodtan, bár azt az energiát a gyerek nevelésére is fordíthatnátok nyugodtan, vagy pedig ne panaszkodjatok senkinek, mert ti szúrtátok el, élvezzétek a gyümölcsét boldogan mosolyogva, elégedetten.
2017. márc. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, igaz, tenyleg visszanyalt :D


Akkor mashogy mondom: Kerdezo, nehez lehet neked ezt vegignezni, de ha nem ker, es nem is fogad el joszandeku segitseget, tanacsot sem a menyed, akkor sajnos nincs mit tenni, en ebben az esetben nem szolnek.

2017. márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!