Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy 2.5 éves kisfiam 1...

Van egy 2.5 éves kisfiam 1 hónapja kb elkezdett örömében izgalmában repkedni a kezeivel és ugrál közben néha tátog is nagyon félek hogy autizmus lehet a háttérben?

Figyelt kérdés
Bár a neten találtam teszteket ezzel kapcsolatban és ezen kívül más nem igaz rá. Véleményekre lennék kÍváncsi hogy várjak még vagy menjünk szakemberhez?

2017. márc. 16. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

Unatkozol?

Akkor miért nem olvasol jobban utána?

Egy "tünet", nem tünet. Minden neurotipikus (="normális") embereknek lehet/van autisztikus tünete, mégse lesz tőle autista.

2017. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Vajon anyum rolam is ezt gondolta? En idiotan tancoltam 4 evesen. Huha. Nincs semmi bajom
2017. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Az én lányom diagnosztizált auti, ő már kb. egy éves korától mutatta ezeket a tüneteket és nem CSAK örömében. Ez a vízválasztó: ha nem csak izgalmában, örömében ugrál/repked.

Ettől függetlenül érdemes odafigyelni rá, mert az autisztikus tünetek közösségben fel tudnak erősödni. De ha most mennétek szakemberhez, akkor sem történne semmi... Mi 3 éves korban voltunk, de akkor még elhajtottak, 5 éves korban lett diagnózis. Addigra volt már több is.

(Egyébként nem kell annyira megijedni, akkor sem, ha auti. Ha ennyire enyhe tüneteket produkál, hogy másfél évesen csak repetitív mozgások vannak, akkor csak magasan funkcionáló lehet, azzal meg azért bőven együtt lehet élni.)

2017. márc. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Rendben,nem kell egyből lehurrogni az embert mert aggódik mert igenis nagyon sokat olvastam neten és többeknél olvastam hogy sokáig "csak" repkedett a gyermeke mint az én kisfiam és sokára derült ki az autizmus. Gondoltam leírom ide és meglátjuk mit írtok ...... Természetesen az jó ha kevés az esélye de akkor is fél az ember...És nem unatkozom kedves hozzászóló.....
2017. márc. 16. 14:51
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Más aggódni,és más túlaggódni,ill. beleképzelni dolgokat!
2017. márc. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

# 5: És te mi alapján jelented ki, hogy a kérdező túlaggódja? Esetleg a jövőbe látsz?

Tudod, nekem hányan mondták, hogy túlaggódom, hogy "minden gyerek csinálja", meg "majd kinövi", meg "ha beszél, akkor nem lehet auti", stb.

Amikor azonban 5 éves korban diagnosztikai centrumba mentünk, ahol TÉNYLEG értenek hozzá, akkor kiderült, hogy a gyerekem TANKÖNYVI Aspergeres, mintha róla írták volna a szakirodalmat. És az volt már egész kicsi korától, csak laikusok próbálták meg diagnosztizálni.

Ma Magyarországon mindenki azt hiszi, hogy ért az autizmushoz, de a valóság sajnos nem ez. Nagyon kevés a tényleg hozzáértő szakember és a laikusok rengeteget ártanak a félinformációikkal.

2017. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
"a neten találtam teszteket ezzel kapcsolatban és ezen kívül más nem igaz rá" - ha ezen kívül nincs más, akkor nem valószínű. Érdemi véleményt mondani úgyis csak később tudnának.
2017. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os és mire kell még figyelnem? Nektek is " a repkedés ugrálás"volt "Csak" a tünet 2.5 évesen? Semmi más?
2017. márc. 19. 06:54
 9/15 anonim ***** válasza:

# 7: A neten leírnak 10-12 jellemző tünetet.

A diagnózis során meg néznek kb. 100-at. Az én gyerekemre nagyon sok tünet volt igaz 3 éves korában, csak nem azok, amiket a neten felsorolnak. Később jött mellé a többi, specifikus tünet.

2017. márc. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9-es Nekünk a háziorvos töltött le ilyen otthon elvégezhető tesztet ez volt az egyik ATEC teszt ez pedig a másik M-CHAT teszt és mind a két teszt elvégzése a repetatív mozgás kivételével nem volt jellemző gyermekemre.Akkor ezek nem "jó" tesztek?
2017. márc. 19. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!