Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Diszlexiás gyermekednek hogy...

Diszlexiás gyermekednek hogy megy a tanulás? Mikor tanult meg folyékonyan olvasni?

Figyelt kérdés
Hogy teljesít a suliban?
2017. márc. 23. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Pedagógusként írom, minél korábban kap a diszlexiás gyerek szakszerű fejlesztést, annál nagyobb eséllyel orvosolható a probléma. Volt olyan, korábban súlyos diszlexiás tanítványom, akinek felsőre már semmilyen tünete nem volt, jobban olvasott, mint az osztálytársai. Egy-két hibát vétett írásban, de egyáltalán nem volt kirívó. Fejlesztés hiányában azonban nem javul a helyzet, volt olyan hetedikesem is, aki szinte egyáltalán nem tudott olvasni (!), mert a szülők elutasították/elhanyagolták a fejlesztést. Mindent hallás után jegyzett meg az órákon, de olvasni és írni nem tudott.

Szóval fejlesztés, fejlesztés, fejlesztés! A diszlexia/diszgráfia egy jól orvosolható probléma, ha időben és hatékonyan lépnek közbe.

2017. márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanácsot! Logopédushoz járunk, mert még mindig selypit, 2-3 havonta megyunk az iskola pszichologusához, probálok vele sokat foglalkozni, olvasni. Ezen kivul még hogy lehetne fejleszteni? Magyarországon van más lehetoség is? Mi Szlovákiában élunk, másodikos a lányom.
2017. márc. 23. 11:59
 3/4 anonim ***** válasza:

A diszlexia-reedukáció teljesen speciális terület, gyakorlatilag újratanítják olvasni a gyereket (én is tanultam a Meixner-módszert, nagyon hatékonynak tartom, akiket én fejlesztettem, látványosan és rohamosan fejlődtek).

Vannak, logopédusok, akik értenek ehhez a területhez IS, de alapvetően más a beszédfejlesztés és más diszlexia-reedukáció. (A pszichológus pedig megint teljesen mással foglalkozik.)

Tehát kimondottan olyan fejlesztőt kellene találnod, aki ezzel foglalkozik. Ha esetleg nem találsz gyorsan, akkor szerezd be az "Én is tudok olvasni" c. könyvet és munkafüzetet és azokat a gyakorlatokat el lehet kezdeni módszeresen végezni.

[link]


Nagyobb gyerekkel is ugyanezt a feladatsort kell csinálni, szóval mindegy, hány éves!

2017. márc. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is okos tanácsokat akartam írni, de megelőztek. Aminek örülök. Én is tudok olvasni c. könyvet, munkafüzetet szeretettel ajánlom, nálam volt olyan, akivel ötödikesen kezdtünk neki, akkor került hozzám, de még így is nagyon sokat segített. Ez évek munkája, légy tütelmes.
2017. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!